Herenslagen 34
Oostermeenthe, Steenwijkerland
Een tussenwoning in een rustige woonwijk
Deze tussenwoning aan de Herenslagen 34 staat in Oostermeenthe, een woonwijk in Steenwijk. Met een vraagprijs van €325.000 ligt de prijs 15% onder de buurtgemiddelde vraagprijs van €383.200, wat de woning marktconform maakt. Het is een huis uit 1973 met energielabel D. De woning wordt aangeboden via Greveling Adviesgroep en staat ook op Funda. Voor meer aanbod, bekijk tussenwoningen in Steenwijkerland.
De woning zelf
De woning heeft 4 kamers, waarvan 3 slaapkamers, en 1 badkamer verdeeld over 2 woonlagen. De inhoud is 493 m³. Volgens de BAG-registratie is de woonoppervlakte 134 m², terwijl de makelaar 107 m² opgeeft. Het perceel is 175 m². De woning heeft een achtertuin en voortuin, en is in volle eigendom. Volgens de makelaar is er dubbel glas en muurisolatie, en een cv-ketel voor de verwarming. De ligging is aan een rustige weg in een woonwijk.
Oostermeenthe: een groene en rustige buurt
Met ruim 3.000 inwoners is Oostermeenthe een middelgrote wijk in Steenwijk. Ongeveer een vijfde van de bewoners is 65 jaar of ouder, en er zijn relatief veel huishoudens met kinderen. Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 8,19, op basis van vier beoordelingen. Een bewoner noemt het "een fijne plek om te wonen" en "groen, rustig en veilig". Een ander zegt: "Fijne buurt om te wonen, mensen zijn heel erg op zichzelf." De wijk heeft brede straten en wordt goed onderhouden, aldus een van de bewoners. Meer over de buurt Oostermeenthe.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De Albert Heijn ligt op 157 meter, om de hoek dus, en de SPAR express op 508 meter. Voor het basisonderwijs kun je naar obs Beatrixschool op 540 meter of Christelijk Kindcentrum Claus op 581 meter. De huisartsenpraktijk Visser & van der Velde en de BENU Apotheek zitten beide op ongeveer 810 meter. De dichtstbijzijnde bushalte is Steenwijk, 't Schar op 70 meter, met buslijn 26. Het treinstation Steenwijk ligt op 990 meter. De gemeente Steenwijkerland heeft verder alle voorzieningen.
Risico-indicaties op adresniveau
Wat betreft risico's op adresniveau: de geluidsbelasting van wegverkeer is 47 dB Lden en van spoorweglawaai 34 dB Lden, beide niet boven de geluidsnorm. Het funderingsrisico is laag, maar de bodem bestaat uit veen, dat gevoelig is voor zetting. Dit is een gebiedsindicatie, geen inspectie van deze woning. Het overstromingsrisico is laag, zowel nu als in 2050, en ook wateroverlast bij hevige regen is laag. Hittestress is nu laag, maar in 2050 gemiddeld.
Bron en aanbod
Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Greveling Adviesgroep en Funda.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Herenslagen 34, Steenwijk
Hoe verhoudt de vraagprijs van €325.000 zich tot andere woningen in de buurt?
De vraagprijs ligt 15% onder de gemiddelde vraagprijs van €383.200 in de buurt. De prijs per vierkante meter is €3.037, gebaseerd op de makelaar-opgave van 107 m². Het prijs-oordeel is marktconform, wat betekent dat de prijs in lijn is met wat gebruikelijk is in deze buurt. Er zijn momenteel 5 woningen te koop in de buurt, met een gemiddelde prijs van €383.200.
Wat is de indeling van de woning?
De woning heeft 4 kamers, waarvan 3 slaapkamers, en 1 badkamer, verdeeld over 2 woonlagen. De inhoud is 493 m³. Volgens de BAG-registratie is de woonoppervlakte 134 m², terwijl de makelaar 107 m² opgeeft. Het perceel is 175 m². Er is een achtertuin en voortuin. De woning is in volle eigendom en heeft volgens de makelaar dubbel glas en muurisolatie.
Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?
De woning heeft energielabel D. Dit label is minder zuinig dan de hoogste categorieën, dus je kunt hogere energiekosten verwachten dan bij een woning met een beter label. In de buurt heeft 85,7% van het koopaanbod energielabel C en 14,3% label B, dus dit huis scoort lager dan het meeste aanbod. De makelaar vermeldt wel dubbel glas en muurisolatie.
Hoe is de buurt Oostermeenthe om in te wonen?
Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 8,19, op basis van vier beoordelingen. Een bewoner noemt het "een fijne plek om te wonen" en "groen, rustig en veilig". Een ander zegt: "Fijne buurt om te wonen, mensen zijn heel erg op zichzelf." Er zijn speeltuintjes, fietspaden en groen, en de straten zijn breed. Wel noemt een bewoner dat de busvoorzieningen niet erg makkelijk zijn.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
De Albert Heijn ligt op 157 meter en de SPAR express op 508 meter. Voor het basisonderwijs kun je naar obs Beatrixschool op 540 meter of Christelijk Kindcentrum Claus op 581 meter. De huisartsenpraktijk Visser & van der Velde en de BENU Apotheek zitten beide op ongeveer 810 meter. Het treinstation Steenwijk ligt op 990 meter.
Hoe is het openbaar vervoer geregeld?
De dichtstbijzijnde bushalte is Steenwijk, 't Schar op 70 meter, met buslijn 26. Ook zijn er haltes Steenwijk, Westercluft op 324 meter en Steenwijk, Oostermeenthe op 477 meter, met lijnen 18, 20 en 217. Het treinstation Steenwijk ligt op 990 meter. Een bewoner merkt op dat de busvoorzieningen persoonlijk niet erg makkelijk zijn.
Wat is het funderingsrisico van deze woning?
Het funderingsrisico is laag, volgens de openbare risicodata op adresniveau. De bodem bestaat uit veen, dat gevoelig is voor zetting. Dit is een gebiedsindicatie en geen inspectie van deze specifieke woning. Het overstromingsrisico is laag, zowel nu als in 2050, en ook wateroverlast bij hevige regen is laag.
Is er geluidsoverlast in de buurt?
De geluidsbelasting van wegverkeer is 47 dB Lden, niet boven de geluidsnorm, volgens gegevens uit 2022. De geluidsbelasting van spoorweglawaai is 34 dB Lden, ook niet boven de norm, volgens gegevens uit 2023. Dit zijn indicaties op adresniveau, geen metingen aan deze woning.
Waarom verschilt de woonoppervlakte tussen de BAG en de makelaar?
De BAG-registratie geeft een woonoppervlakte van 134 m², terwijl de makelaar 107 m² opgeeft. Beide waarden worden genoemd, maar er is geen uitspraak over welke juist is. De prijs per vierkante meter is berekend op basis van de makelaar-opgave van 107 m².





