Vrijstaande woning te koop: It Gruthôf 1, Makkum

It Gruthôf 1

Makkum, Súdwest-Fryslân

€ 899.000
Buurt Makkum, MakkumBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 488m²
211% groter dan gemiddeld in de buurt
Vrijstaande woning
Geen directe buren
AI-samenvatting

Een royale vrijstaande woning in Makkum

Deze vrijstaande woning aan It Gruthôf 1 in Makkum ademt ruimte en rust. Met 488 m² woonoppervlak en een perceel van 1194 m² is er volop plek voor een gezin of wie van ruimte houdt. Het huis uit 2002 is modern gebouwd en ligt in een groene, ruime opzet. De vraagprijs van €899.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de kwaliteit. Bekijk ook het aanbod van vrijstaande woningen in Súdwest-Fryslân voor vergelijkbare opties.

Makkum: een dorp aan het IJsselmeer

Makkum is een dorp met zo'n 3140 inwoners, gelegen aan het IJsselmeer. Het is een plek waar rust en ruimte de boventoon voeren. De bevolking is gemiddeld wat ouder, met een flink aandeel 65-plussers. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de sfeer is typisch Fries dorps: gemoedelijk en gericht op het water. De buurt Makkum biedt een prettige woonomgeving met voorzieningen op loopafstand.

Het dagelijks leven in Makkum

's Ochtends haal je brood bij Jumbo, die om de hoek zit op 894 meter. Voor de kinderen is er Christelijke Basisschool De Ark op 570 meter, of Daltonbasisschool Sint Martinus op 804 meter. Ook Basisschool De Populier is twee straten verder. De huisartsenpraktijk en het kinderdagverblijf zijn beide op loopafstand. De gemeente Súdwest-Fryslân biedt een mooie mix van dorpsleven en natuur.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Kingma & Walinga makelaars en taxateurs Lemmer aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt12 februari 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 899.000
Prijs per m²€ 1.842
Woonoppervlakte488m²
Perceeloppervlakte1194m²
Bouwjaar2002
BuurtMakkum
WijkMakkum
GemeenteSúdwest-Fryslân

Locatie

It Gruthôf 1, Makkum

Buurt statistieken

Gegevens uit Makkum

Inwoners3.140
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Makkum

Woningvoorraad1.589
Gem. WOZ-waarde€ 254.000
Koopwoningen64%
Huurwoningen36%

Supermarkten

1 binnen 5 km

Jumbo
Lieuwkemastraat 9
894m
Poiesz
Arumerweg 72
7122m
Poiesz
Peter van Thaborplein 4
7394m

Scholen

3 binnen 5 km

Christelijke Basisschool De Ark
Basisonderwijs · 158 leerlingen
570m
Daltonbasisschool Sint Martinus
Basisonderwijs · 56 leerlingen
804m
Basisschool De Populier
Basisonderwijs · 75 leerlingen
828m

Veelgestelde vragen

Over It Gruthôf 1, Makkum

Is €899.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €899.000 is aan de hoge kant, maar dat past bij de royale oppervlakte van 488 m² en het perceel van 1194 m². Het bouwjaar 2002 betekent dat de woning relatief modern is. Vergelijkbare vrijstaande woningen in de regio zijn vaak kleiner of ouder. Of de prijs marktconform is, hangt af van de exacte staat en afwerking.

Hoe is de bereikbaarheid van Makkum?

Makkum ligt aan de Afsluitdijk, met goede verbindingen naar Friesland en Noord-Holland. Het dichtstbijzijnde treinstation is op 12,1 km afstand, dus je bent aangewezen op de auto of bus. De omgevingsadressendichtheid is laag (502), wat past bij een rustige, landelijke omgeving.

Zijn er voldoende voorzieningen in de buurt?

Ja, de basisvoorzieningen zijn op loopafstand. De Jumbo supermarkt is op 894 meter, en er zijn drie basisscholen binnen 1 km. Ook een huisartsenpraktijk, kinderdagverblijf en bibliotheek zijn dichtbij. Voor voortgezet onderwijs moet je naar Sneek of Bolsward (10,4 km).