Ravelijn 33
Vijfhuizen Stellinghof, Haarlemmermeer
Een tussenwoning in Vijfhuizen Stellinghof
Aan de Ravelijn 33 in Vijfhuizen staat deze tussenwoning uit 2003, een huis in een rustige buurt met ruim 1.800 inwoners. De woning heeft een energielabel B en wordt aangeboden voor 495.000 euro. Volgens de makelaar is de vraagprijs marktconform voor deze buurt. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Vijfhuizen Stellinghof ligt op 750.000 euro, en het aanbod is momenteel beperkt. Wie breder kijkt, vindt meer tussenwoningen in Haarlemmermeer.
De woning zelf
De woning heeft drie kamers, waaronder twee slaapkamers, en één badkamer verdeeld over drie woonlagen. De inhoud is 359 kubieke meter. Volgens de makelaar is er een achtertuin op het zuiden, een zijtuin en parkeergelegenheid. De woning is volgens de makelaar volledig geïsoleerd met dubbel glas (HR+ of HR++) en heeft een combiketel. De woonoppervlakte verschilt per bron: de BAG-registratie geeft 108 m² op, de makelaar 101 m². Het perceel is in beide gevallen 126 m².
De buurt
Met ruim 1.800 inwoners en relatief veel 45-plussers is dit een rustige, gezinsvriendelijke buurt. Bewoners van de gemeente Haarlemmermeer geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,68; een van hen noemt het "heel gezellig, kinderen spelen graag met elkaar". Een ander zegt: "Greate neighborhood for young couple". De meeste woningen in de buurt zijn koopwoningen, en bijna alle woningen zijn tussen 1990 en 2010 gebouwd. De buurt Vijfhuizen Stellinghof ligt op loopafstand van voorzieningen.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De dagelijkse boodschappen doe je bij Hoogvliet, op 368 meter, of Vomar op 1,3 kilometer. Basisschool De Vijfsprong zit op 728 meter, en de dichtstbijzijnde huisarts is Huisartsenpraktijk de Ringvaart Vijfhuizen op 273 meter. De apotheek zit op 1,6 kilometer in Haarlem. De bushalte Vijfhuizen, Vijfhuizen ligt op 233 meter en wordt bediend door lijn 300 en N30. Het treinstation Haarlem Spaarnwoude is 4 kilometer verderop. De gemeente Haarlemmermeer biedt daarnaast ruime keuze aan supermarkten en scholen binnen vijf kilometer.
Risico-indicaties op adresniveau
De risicodata op adresniveau geven een laag funderingsrisico, met zand als bodemsoort. De geluidsbelasting van wegverkeer is 42 dB Lden en van vliegverkeer 46 dB Lden, beide niet boven de geluidsnorm. Het overstromingsrisico is laag, zowel nu als in 2050, en ook wateroverlast bij hevige regen is laag. Hittestress is nu laag, maar wordt in 2050 als gemiddeld ingeschat. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning.
Bron
Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Keijser & Drieman NVM Makelaars.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Buitenruimte
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Ravelijn 33, Vijfhuizen
Hoe verhoudt de vraagprijs van 495.000 euro zich tot andere woningen in de buurt?
De vraagprijs van 495.000 euro is volgens de makelaar marktconform voor deze buurt. Het gemiddelde van de koopwoningen die momenteel te koop staan in Vijfhuizen Stellinghof is 750.000 euro, maar dat is gebaseerd op slechts één woning. De afgelopen periode zijn er tien woningen verkocht met een gemiddelde prijs van 760.000 euro. De prijs per vierkante meter is hier 4.901 euro, terwijl het buurtgemiddelde op 5.474 euro ligt.
Hoe is de woning aan de Ravelijn 33 ingedeeld?
De tussenwoning heeft drie kamers, waaronder twee slaapkamers, en één badkamer. De woning telt drie woonlagen en heeft een inhoud van 359 kubieke meter. Volgens de makelaar is er een achtertuin op het zuiden, een zijtuin en parkeergelegenheid. De woning is volledig geïsoleerd met dubbel glas (HR+ of HR++) en heeft een combiketel.
Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?
De woning heeft energielabel B. Dat is een zuinig label, dus je kunt relatief lage energiekosten verwachten. Volgens de makelaar is de woning volledig geïsoleerd met dubbel glas (HR+ of HR++) en heeft hij een combiketel. Het energielabel zegt niets over de bouwkundige staat van de woning, maar geeft een indicatie van de energieprestatie.
Hoe zit het met de fundering en het risico op wateroverlast?
De openbare risicodata op adresniveau geven een laag funderingsrisico, met zand als bodemsoort. Het overstromingsrisico is laag, zowel nu als in 2050, en ook wateroverlast bij hevige regen is laag. Hittestress is nu laag, maar wordt in 2050 als gemiddeld ingeschat. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning.
Welke voorzieningen liggen er in de buurt van Ravelijn 33?
De dichtstbijzijnde supermarkt is Hoogvliet op 368 meter, gevolgd door Vomar op 1,3 kilometer. Basisschool De Vijfsprong zit op 728 meter. De huisarts is Huisartsenpraktijk de Ringvaart Vijfhuizen op 273 meter, en de apotheek zit op 1,6 kilometer in Haarlem. De bushalte Vijfhuizen, Vijfhuizen ligt op 233 meter en wordt bediend door lijn 300 en N30.
Hoe is de buurt Vijfhuizen Stellinghof om in te wonen?
De buurt heeft ruim 1.800 inwoners, waarvan 37 procent tussen de 45 en 65 jaar oud is. Bewoners van de gemeente Haarlemmermeer geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,68. Een bewoner zegt: "Het is best rustig en klam. Het is ook heel gezellig, kinderen spelen graag met elkaar." Een ander noemt het een "Greate neighborhood for young couple".
Hoe ver is het treinstation en welke busverbindingen zijn er?
Het dichtstbijzijnde treinstation is Haarlem Spaarnwoude, op 4 kilometer afstand. De bushalte Vijfhuizen, Vijfhuizen ligt op 233 meter en wordt bediend door lijn 300 en N30. Daarnaast is er een halte bij EXPO Greater Amsterdam op 533 meter met dezelfde lijnen, en een halte aan het Leonardo da Vinciplein in Haarlem op 1,3 kilometer met lijnen 3, 567 en 569.
Waarom verschilt de woonoppervlakte tussen de BAG en de makelaar?
De BAG-registratie geeft een woonoppervlakte van 108 m², terwijl de makelaar 101 m² opgeeft. Het perceel is in beide gevallen 126 m². Het verschil kan ontstaan door verschillende meetmethoden, maar de advertentie geeft hier geen uitleg over. Beide waarden worden genoemd, en de prijs per vierkante meter is gebaseerd op de opgave van de makelaar.





