Tussenwoning te koop: Spaarnwouderstraat 96, Haarlem
KopenHaarlemTussenwoningenSpaarnwouderstraat 96

Spaarnwouderstraat 96

Burgwal, Haarlem

€ 800.000
Buurt Burgwal, HaarlemBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 123m²
123m² woonoppervlakte
Dekamarkt op 183m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
37% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een statige tussenwoning in de historische Burgwal

Deze tussenwoning uit 1890 ademt de charme van de oude binnenstad. Met 123 m² woonoppervlak en een klein stadstuintje van 52 m² biedt het een fijne mix van ruimte en stadsleven. De woning heeft energielabel C, wat voor een monumentaal pand uit die tijd redelijk zuinig is. Met een vraagprijs van €800.000 is dit een marktconforme prijs voor een tussenwoningen in Haarlem.

De buurt Burgwal is een geliefd stukje oud Haarlem

Bewoners zijn enthousiast over de sfeer. Een bewoner zegt: "Heerlijke buurt om in te wonen, oud stadsdeel." Een ander noemt het een "Mooie buurt" en woont er al sinds 1992. Wel merken meerdere bewoners op dat sociale contacten minder worden en dat schoonmaak en groen beter kunnen. De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en jonge stedelingen, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,6.

Het dagelijks leven in de Spaarnwouderstraat

Voor de dagelijkse boodschappen loop je naar de Dekamarkt, die om de hoek zit. Ook de Albert Heijn en Jumbo zijn op loopafstand. Kinderen kunnen naar de Veronica Jenaplanschool of de Franciscus Xaveriusschool, beide twee straten verder. Het Stedelijk Gymnasium Haarlem is tien minuten lopen. De gemeente Haarlem biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Huispedia aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 800.000
Prijs per m²€ 6.504
Woonoppervlakte123m²
Perceeloppervlakte52m²
Bouwjaar1890
EnergielabelC
BuurtBurgwal
WijkOude Stad
GemeenteHaarlem

Locatie

Spaarnwouderstraat 96, Haarlem

Ervaringen uit de buurt

Goed · 5 bewoners

7.5
Pia
25-09-2025
Mooie buurt

Woon er sinds 1992, vind het nog steeds mooie buurt, maar sociale contacten worden minder.

7.4
Pia Houtkamp
05-08-2025
Heerlijke burgwalbuurt

Heerlijke buurt om in te wonen, oud stadsdeel. Schoonmaak en groen laat wensen over.

7.1
Pia Houtkamp
03-07-2025
Gezellig buurtje

Woon hier 33 jaar en ik loop nog steeds trots rond hoe mooi de buurt is, echter verbinding en sociale contacten zijn de laatste paar jaar verslechterd, mede door de "inteelt" en grotere verschillen arm en rijk.

8.2
Pia
22-09-2024
Fijne buurt

Woon hier al 32 jaar, fijne buurt.

8.1
Pia
26-07-2024
Fijne "oude" buurt, met mooie panden

Woon hier 32 jaar. Op zich fijne buurt. Kan zo nu en dan iets meer worden gedaan aan bv legen van containers.

Buurt statistieken

Gegevens uit Burgwal

Inwoners2.365
Mannen51%
Vrouwen49%

Supermarkten

48 binnen 5 km

Dekamarkt
Amsterdamstraat 30
183m
Albert Heijn
Kruisstraat 10
718m
Jumbo
Gedempte Oude Gracht 66
835m

Scholen

102 binnen 5 km

Veronica Jenaplanschool
Basisonderwijs · 233 leerlingen
367m
Franciscus Xaveriusschool
Basisonderwijs · 197 leerlingen
389m
Openbare Basisschool De Kring
Basisonderwijs · 518 leerlingen
563m

Veelgestelde vragen

Over Spaarnwouderstraat 96, Haarlem

Welk energielabel heeft Spaarnwouderstraat 96?

De woning aan Spaarnwouderstraat 96 in Haarlem heeft energielabel C.