Vrijstaande woning te koop: De Rusken 38, Frieschepalen

De Rusken 38

Frieschepalen-Kom, Opsterland

€ 480.000
Buurt Frieschepalen-Kom, FrieschepalenBekijk buurt
Vrijstaande woning
Geen directe buren
Energielabel D
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een vrijstaand huis in een dorp waar iedereen elkaar kent

Deze vrijstaande woning aan De Rusken 38 in Frieschepalen ademt rust en ruimte. Het dorp is klein, maar de verbinding met de omgeving is groot. Met 108 m² woonoppervlak en een perceel van 400 m² is er voldoende plek om je eigen plek te creëren. De woning uit 1962 heeft energielabel D, wat betekent dat er nog stappen te zetten zijn op het gebied van isolatie. De vraagprijs van €480.000 is marktconform voor vrijstaande woningen in Opsterland.

Frieschepalen-Kom: een hechte gemeenschap

Frieschepalen-Kom is een buurt waar de sociale cohesie hoog is. Op basis van één beoordeling geeft een bewoner aan: "Super leuke buurt met veel aardige mensen en iedereen kent elkaar dat is in veel gevallen fijn." Het dorp telt zo'n 830 inwoners, met een mix van gezinnen en ouderen. De meeste woningen zijn eengezinswoningen en het overgrote deel is koop. De buurt Frieschepalen-Kom is niet stedelijk, met een omgevingsadressendichtheid van 112 adressen per km².

Het dagelijks leven in Frieschepalen

In het dorp zelf zijn geen winkels, maar voor de dagelijkse boodschappen kun je terecht in de omliggende dorpen. De dichtstbijzijnde supermarkt, Coop, is op drie kilometer afstand. Basisscholen zijn er gelukkig wel dichtbij: Christelijke Basisschool Rehoboth en Openbare Daltonschool de Skâns liggen beide op loopafstand, om de hoek. Voor het voortgezet onderwijs moet je naar Drachten of Heerenveen, op ruim zeven kilometer. De gemeente Opsterland biedt een landelijke omgeving met voorzieningen op rijafstand.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Varwijk & Sibma aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 480.000
Prijs per m²€ 4.444
Woonoppervlakte108m²
Perceeloppervlakte400m²
Bouwjaar1962
EnergielabelD
BuurtFrieschepalen-Kom
WijkFrieschepalen
GemeenteOpsterland

Locatie

De Rusken 38, Frieschepalen

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 1 bewoner

8.9
Thomas
23-12-2024
Super!!!

Super leuke buurt met veel aardige mensen en iedereen kent elkaar dat is in veel gevallen fijn. Wel jammer dat er geen winkels zijn in de buurt, als er wel winkels waren zou het fijn zijn maar misschien ook te druk dus ik ben blij er is veel natuurlijk en het is een mooie buurt onderwijs is goed want er zijn misschien 1000 inwoners en 2 scholen best veel voor zo’n klein dorp. Het dorp is ook goed berijkbaar voor iedereen.

Buurt statistieken

Gegevens uit Frieschepalen-Kom

Inwoners830
Mannen51%
Vrouwen49%

Supermarkten

2 binnen 5 km

Coop
Weibuorren 72
3019m
Poiesz
Duerswâldmer Wei 2
4581m
Lidl
Grote Hoorn
5555m

Scholen

7 binnen 5 km

Christelijke Basisschool Rehoboth
Basisonderwijs · 66 leerlingen
227m
Openbare Daltonschool de Skâns
Basisonderwijs · 52 leerlingen
254m
Christelijke Basisschool De Opdracht
Basisonderwijs · 309 leerlingen
2849m

Veelgestelde vragen

Over De Rusken 38, Frieschepalen

Welk energielabel heeft De Rusken 38?

De woning aan De Rusken 38 in Frieschepalen heeft energielabel D.

Is €480.000 een realistische prijs voor deze vrijstaande woning?

De vraagprijs van €480.000 is marktconform voor een vrijstaande woning van 108 m² met een perceel van 400 m² in Frieschepalen. Het energielabel D betekent dat er mogelijk nog investeringen nodig zijn voor isolatie, wat de onderhandelingsruimte kan beïnvloeden. Vergelijkbare woningen in de regio geven een indicatie van de prijs.

Hoe is de buurt Frieschepalen-Kom om in te wonen?

Frieschepalen-Kom is een hechte, rustige buurt waar bewoners elkaar kennen. Een bewoner noemt het een 'super leuke buurt' met veel natuur. Het is een dorp met voornamelijk koopwoningen en eengezinswoningen. Er zijn geen winkels in het dorp zelf, maar de basisscholen liggen op loopafstand.

Zijn er scholen in de buurt van De Rusken 38?

Ja, er zijn twee basisscholen op loopafstand: Christelijke Basisschool Rehoboth op 227 meter en Openbare Daltonschool de Skâns op 254 meter. Voor voortgezet onderwijs moet je naar Drachten of Heerenveen, op ongeveer 7,2 kilometer afstand.

Wat is de dichtstbijzijnde supermarkt?

De dichtstbijzijnde supermarkt is Coop op 3 kilometer afstand. Andere opties zijn Poiesz op 4,6 kilometer en Lidl en Albert Heijn op ruim 5,5 kilometer. Voor dagelijkse boodschappen ben je dus aangewezen op de auto of fiets.

Hoe is de bereikbaarheid van Frieschepalen?

Het dichtstbijzijnde treinstation is op 19 kilometer afstand, dus voor het openbaar vervoer ben je vooral aangewezen op de bus. De rustige ligging maakt het een fijne plek voor wie van het platteland houdt.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

De woning heeft energielabel D. Dat betekent dat het energieverbruik gemiddeld is voor een woning uit 1962. Er zijn mogelijk verbeteringen mogelijk, zoals isolatie van dak, muren of vloer, om het label te verhogen en de stookkosten te verlagen.