Appartement te koop: Abbenesstraat 5, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenAbbenesstraat 5

Abbenesstraat 5

Aalsmeerwegbuurt-West, Amsterdam

€ 700.000
Buurt Aalsmeerwegbuurt-West, AmsterdamBekijk buurt
Albert Heijn op 232m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
52% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in Amsterdam

Dit appartement aan de Abbenesstraat 5 ademt de sfeer van de jaren dertig, met een klassieke indeling en een energielabel C. Met 62 vierkante meter woonoppervlak is het een compacte maar complete woning. De vraagprijs van €700.000 is aan de hoge kant vergeleken met andere appartementen in Amsterdam, maar past bij de schaarste in deze buurt.

De Aalsmeerwegbuurt-West

De buurt Aalsmeerwegbuurt-West is een levendige wijk in Amsterdam, met een mix van jonge professionals en gezinnen. De buurt telt 2540 inwoners, waarvan een groot deel tussen de 25 en 45 jaar oud. Het is een zeer stedelijke omgeving met een hoge dichtheid aan voorzieningen. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: veel eenpersoonshuishoudens en een actieve, jonge bevolking.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen kun je om de hoek terecht bij Albert Heijn op 232 meter, of twee straten verder bij Lidl. Ook zijn er meerdere basisscholen op loopafstand, zoals Kindcentrum De Leertuin (328 meter) en Brede school Fiep Westendorp (564 meter). De gemeente Amsterdam biedt daarnaast talloze mogelijkheden voor cultuur, uitgaan en recreatie.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Bart Postema Makelaardij BV aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 700.000
Prijs per m²€ 11.290
Woonoppervlakte62m²
Perceeloppervlakte235m²
Bouwjaar1935
EnergielabelC
BuurtAalsmeerwegbuurt-West
WijkHoofddorppleinbuurt
GemeenteAmsterdam

Locatie

Abbenesstraat 5, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Aalsmeerwegbuurt-West

Inwoners2.540
Mannen46%
Vrouwen54%

Woningmarkt

Gegevens uit Aalsmeerwegbuurt-West

Woningvoorraad1.469
Gem. WOZ-waarde€ 523.000
Koopwoningen43%
Huurwoningen56%

Supermarkten

139 binnen 5 km

Albert Heijn
Rietwijkerstraat 22-24
232m
Lidl
Delflandplein 196
468m
Albert Heijn
Delflandplein 31
476m

Scholen

184 binnen 5 km

Tobiasschool VMBO (Tussenvoorziening)
Voortgezet onderwijs · 193 leerlingen
123m
SBO Tobiasschool
Speciaal onderwijs · 62 leerlingen
156m
Kindcentrum De Leertuin
Basisonderwijs · 105 leerlingen
328m

Veelgestelde vragen

Over Abbenesstraat 5, Amsterdam

Welk energielabel heeft Abbenesstraat 5?

De woning aan Abbenesstraat 5 in Amsterdam heeft energielabel C.

Is €700.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €700.000 ligt 39% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€503.625). De mediaanprijs in de Aalsmeerwegbuurt-West is €455.000, en de duurste woning staat te koop voor €799.000. Het appartement is met 62 m² iets groter dan het buurtgemiddelde van 60 m². Of de prijs realistisch is, hangt af van de staat en de exacte ligging, maar het is aan de hoge kant.

Hoe is de buurt Aalsmeerwegbuurt-West om in te wonen?

De buurt is zeer stedelijk met een hoge bevolkingsdichtheid. Er wonen veel jonge mensen tussen 25 en 45 jaar, en er zijn relatief veel eenpersoonshuishoudens. De buurt heeft een mix van koop- en huurwoningen, en alle woningen zijn gebouwd voor 1945. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers wijzen op een levendige, jonge gemeenschap.

Welke voorzieningen zijn er in de buurt?

Op loopafstand vind je meerdere supermarkten, waaronder Albert Heijn op 232 meter en Lidl op 468 meter. Ook zijn er basisscholen zoals Kindcentrum De Leertuin (328 meter) en Brede school Fiep Westendorp (564 meter). Het treinstation ligt op 2,1 km afstand, en er is een park of plantsoen op 400 meter.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is C. Dat betekent dat de woning redelijk zuinig is, maar niet top. Je kunt verwachten dat de stookkosten gemiddeld zijn voor een woning uit 1935. Label C is een acceptabel niveau, maar er is mogelijk ruimte voor verbetering, zoals het isoleren van ramen of dak.

Hoeveel appartementen staan er te koop in de buurt?

Op dit moment staan er 8 koopwoningen te koop in de Aalsmeerwegbuurt-West. De gemiddelde vraagprijs is €503.625, met een gemiddelde prijs per m² van €8.461. In de afgelopen periode zijn er 36 woningen verkocht, met een gemiddelde verkoopprijs van €574.083 en een gemiddelde looptijd van 39 dagen.

Is de woning geschikt voor een gezin?

Met 62 m² is dit appartement aan de kleine kant voor een gezin. De buurt heeft wel voorzieningen zoals scholen en kinderdagverblijven op loopafstand, maar de woning zelf heeft waarschijnlijk één of twee slaapkamers. Het is meer geschikt voor een stel of een alleenstaande.

Bart Postema Makelaardij BV
Geen mail gevonden
Bekijk
Bekijk aanbod
Direct mailen is helaas niet beschikbaar, je kan wel reageren via de website.
Gevonden op 2 bronnen
Bart Postema Makelaardij BV
huispedia.nl
Bekijk
Bart Postema Makelaardij B.V.
funda.nl
Bekijk