Een ruim appartement op de vierde verdieping
Dit appartement aan de Stationslaan ligt in de buurt Kruithuis, een rustige woonwijk in Harderwijk. Met een woonoppervlakte van 138 vierkante meter volgens de makelaar en een vraagprijs van €799.500 is dit een flinke woning. De vraagprijs is marktconform ten opzichte van het gemiddelde in de buurt. Het is een van de appartementen in Harderwijk die momenteel te koop staan.
De woning zelf
Het appartement uit 2003 heeft vier kamers, waaronder drie slaapkamers en één badkamer. De woning ligt op de vierde verdieping van een gebouw met vijf woonlagen en heeft een inhoud van 525 kubieke meter. Volgens de makelaar is er een dakterras en een balkon aanwezig, en er is een parkeerkelder met parkeerplaats. De woning is volledig geïsoleerd, heeft een cv-ketel en is in volle eigendom. De VvE-bijdrage is €380 per maand.
Leven in Kruithuis
Met 785 inwoners is dit een kleinschalige buurt waar meer dan de helft van de bewoners 65 jaar of ouder is. Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 8,3 op basis van vier beoordelingen. Een bewoner noemt het "een prettige buurt met betaalbare woningen" en waardeert de ligging vlakbij het Veluwemeer en de binnenstad. Een ander zegt: "Het is een erg fijne buurt waar ik woon en de mensen in de wijk zijn vriendelijk en groeten je ook op straat." De buurt Kruithuis heeft een woningvoorraad van 530 woningen, waarvan iets meer dan de helft koopwoningen zijn.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De dagelijkse boodschappen kun je doen bij Albert Heijn op 638 meter of Vomar op 798 meter. Voor schoolgaande kinderen is Daltonschool De Veste op 458 meter, en het voortgezet onderwijs vind je op 396 meter bij Morgen College. De huisartspraktijk P.A.J. Buis zit op 453 meter en de Dienstapotheek Noord West Veluwe op 225 meter. Het ziekenhuis Sint Jansdal ligt op 146 meter. De bushalte Harderwijk, Westermeenweg met lijnen 1, 101, 104, 114, 216, 513 en 674 is op 259 meter, en treinstation Harderwijk op 590 meter. De gemeente Harderwijk biedt zo een complete omgeving.
WOZ en adresgegevens
De WOZ-waarde is €682.000 met peildatum 1 januari 2025, en de vraagprijs ligt 17% boven de WOZ-waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 30% gestegen, van €525.000 naar €682.000. Wat betreft risico-indicaties op adresniveau: de geluidsbelasting van wegverkeer, spoorweg en vliegverkeer ligt niet boven de norm. Het funderingsrisico is laag, al is 68% van de panden in dit postcodegebied gebouwd vóór 1970. De kans op wateroverlast bij hevige regen is verhoogd, het overstromingsrisico is laag en de hittestress is nu laag maar in 2050 gemiddeld. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze woning.
Bron en aanbod
Op het moment van schrijven wordt de woning via twee kanalen aangeboden, waaronder Van der Hoek Makelaardij B.V.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Buitenruimte
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Stationslaan 115-12, Harderwijk
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot de WOZ-waarde?
De vraagprijs van €799.500 ligt 17% boven de WOZ-waarde van €682.000, die is vastgesteld op peildatum 1 januari 2025. De WOZ-waarde is de gemeentelijke taxatie en geen actuele marktwaarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 30% gestegen, van €525.000 naar €682.000. De vraagprijs is marktconform ten opzichte van het buurtgemiddelde.
Wat is de indeling van dit appartement?
Het appartement heeft vier kamers, waaronder drie slaapkamers en één badkamer. De woning ligt op de vierde verdieping van een gebouw met vijf woonlagen en heeft een inhoud van 525 kubieke meter. Volgens de makelaar is er een dakterras en een balkon aanwezig, en er is een parkeerkelder met parkeerplaats. De woning is volledig geïsoleerd en heeft een cv-ketel.
Wat is de VvE-bijdrage voor dit appartement?
De VvE-bijdrage is €380 per maand. Dit bedrag staat vermeld in de advertentie van de makelaar. De woning is in volle eigendom, wat betekent dat je het appartement volledig in bezit krijgt. De VvE-bijdrage dekt het onderhoud van gemeenschappelijke ruimtes en voorzieningen, maar wat er precies in zit, staat niet in de advertentie.
Hoe is de buurt Kruithuis om in te wonen?
Kruithuis is een rustige buurt met 785 inwoners, waarvan 51% 65 jaar of ouder is. Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 8,3 op basis van vier beoordelingen. Een bewoner noemt het "een prettige buurt met betaalbare woningen" en waardeert de ligging vlakbij het Veluwemeer en de binnenstad. Een ander zegt: "Het is een erg fijne buurt waar ik woon en de mensen in de wijk zijn vriendelijk en groeten je ook op straat."
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
De dichtstbijzijnde supermarkten zijn Albert Heijn op 638 meter en Vomar op 798 meter. Daltonschool De Veste zit op 458 meter en Morgen College op 396 meter. De huisartspraktijk P.A.J. Buis is op 453 meter en de Dienstapotheek Noord West Veluwe op 225 meter. Het ziekenhuis Sint Jansdal ligt op 146 meter. Treinstation Harderwijk is op 590 meter.
Hoe is het ov-aanbod bij dit appartement?
De dichtstbijzijnde bushalte is Harderwijk, Westermeenweg op 259 meter, met lijnen 1, 101, 104, 114, 216, 513 en 674. Daarnaast is er halte Harderwijk, Ziekenhuis Sint Jansdal op 287 meter met lijnen 1, 101, 104 en 216. Treinstation Harderwijk ligt op 590 meter. De buslijnen en het station bieden zo meerdere opties voor verplaatsingen.
Wat is het funderingsrisico voor deze woning?
Het funderingsrisico voor dit adres is laag, volgens openbare risicodata op adresniveau. Wel is 68% van de panden in dit postcodegebied gebouwd vóór 1970, wat een KCAF-aandachtsgebied betreft. Dit is een indicatie op gebiedsniveau en geen inspectie van deze specifieke woning. Het appartement zelf is gebouwd in 2003.
Hoe is het risico op wateroverlast en hittestress?
De kans op wateroverlast bij hevige regen is verhoogd voor dit adres. Het overstromingsrisico is laag, zowel nu als in 2050. De hittestress is op dit moment laag, maar wordt in 2050 als gemiddeld ingeschat. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau uit de Klimaateffectatlas, geen inspectie van deze woning.
Wat is de geluidsbelasting rondom dit appartement?
De geluidsbelasting van wegverkeer is 44 dB Lden, van spoorweglawaai 34 dB Lden en van vliegverkeer 12 dB Lden. Geen van deze waarden ligt boven de geluidsnorm, volgens de peiljaren 2022 en 2023. Dit zijn openbare risicodata op adresniveau uit de Atlas Leefomgeving, indicaties op gebiedsniveau en geen meting ter plaatse.





