Appartement te koop: Waagstraat 27, Franeker
KopenWaadhoekeAppartementenWaagstraat 27

Waagstraat 27

Franeker Binnenstad, Waadhoeke

€ 337.500
Buurt Franeker Binnenstad, FranekerBekijk buurt
Al 204 dagen op de markt
Gemiddeld in de buurt is 101 dagen
Poiesz op 193m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor senioren
36% van de bewoners is 65+
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in Franeker

Dit appartement aan de Waagstraat 27 ademt de sfeer van een historische binnenstad. Met 114 m² woonoppervlak en een bouwjaar van 1900 heeft het pand authentieke uitstraling. De vraagprijs van €337.500 is aan de scherpe kant vergeleken met andere appartementen in Waadhoeke.

De buurt: Franeker Binnenstad

Franeker Binnenstad is een levendige buurt met veel historie. Op basis van de beschikbare beoordelingen is er nog geen bewonersfeedback. De buurt telt 1.365 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens (495) en een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,6. Het is een plek waar je de stadse drukte combineert met rust. Bekijk de buurt Franeker Binnenstad voor meer informatie.

Het leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Poiesz, die om de hoek zit op 193 meter. Ook de Albert Heijn en Lidl zijn op loopafstand. Basisschool De Kabas vind je twee straten verder (179 meter), en IKC de Korendrager op 392 meter. De gemeente Waadhoeke biedt een compleet voorzieningenniveau.

Over deze aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via van der Wal Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt21 oktober 2025
StatusBeschikbaar
Prijs€ 337.500
Prijs per m²€ 2.961
Woonoppervlakte114m²
Perceeloppervlakte161m²
Bouwjaar1900
BuurtFraneker Binnenstad
WijkFraneker
GemeenteWaadhoeke

Locatie

Waagstraat 27, Franeker

Buurt statistieken

Gegevens uit Franeker Binnenstad

Inwoners1.365
Mannen50%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Franeker Binnenstad

Woningvoorraad933
Gem. WOZ-waarde€ 193.000
Koopwoningen39%
Huurwoningen61%

Supermarkten

6 binnen 5 km

Poiesz
Sjaardemastraat 9
193m
Poiesz
Julianastraat 1
580m
Albert Heijn
Leeuwarderweg 8A
639m

Scholen

10 binnen 5 km

Basisschool De Kabas
Basisonderwijs · 245 leerlingen
179m
Openbare Basisschool De Steven
Basisonderwijs · 128 leerlingen
381m
IKC de Korendrager
Basisonderwijs · 217 leerlingen
392m

Veelgestelde vragen

Over Waagstraat 27, Franeker

Is €337.500 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €337.500 ligt 23% onder de gemiddelde vraagprijs van €439.000 in de buurt. De gemiddelde verkoopprijs in de buurt was €308.824, dus de vraagprijs is hoger dan wat er recentelijk is betaald. Het is een scherpe prijs voor een appartement van 114 m² in de binnenstad.

Hoe is de buurt Franeker Binnenstad om in te wonen?

Franeker Binnenstad is een historische buurt met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen veel alleenstaanden en ouderen, en de sfeer is stedelijk maar rustig. De buurt heeft een mix van koop- en huurwoningen, met veel panden van voor 1945.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

De gemiddelde verkooptijd in Franeker Binnenstad is 101 dagen. Dat is iets langer dan het landelijk gemiddelde, maar het hangt af van de specifieke woning en prijsstelling.