Appartement te koop: Weteringschans 43A, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenWeteringschans 43A

Weteringschans 43A

Leidsebuurt-Zuidoost, Amsterdam

€ 1.395.000
Buurt Leidsebuurt-Zuidoost, AmsterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A+
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 131m²
60% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 255m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Woningtype en buurt

Dit appartement aan de Weteringschans in Amsterdam combineert negentiende-eeuwse charme met een modern energielabel A+. Met 131 m² woonoppervlak is het ruim 60% groter dan het buurtgemiddelde. De vraagprijs van €1.395.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de locatie. Het aanbod van appartementen in Amsterdam is beperkt, en dit exemplaar springt eruit door zijn afmetingen.

Buurt Leidsebuurt-Zuidoost

De buurt Leidsebuurt-Zuidoost is een stedelijke oase met 305 inwoners, waar veel alleenstaanden wonen. De buurt kent een mix van jonge en oudere bewoners, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,5. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een zeer hoge stedelijkheidsgraad en veel voorzieningen op loopafstand.

Leven in de straat

Doordeweeks haal je je brood bij de Albert Heijn om de hoek (255 m) of de SPAR (292 m). Voor de kinderen is er het Barlaeus Gymnasium op 23 meter afstand. Ook basisscholen zoals de Cornelis Vrijschool (417 m) en IKC De Kleine Reus (466 m) zijn dichtbij. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid netwerk aan voorzieningen, van parken tot restaurants.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Visch & van Zeggelaar Groot Amsterdam aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.395.000
Prijs per m²€ 10.649
Woonoppervlakte131m²
Perceeloppervlakte91m²
Bouwjaar1884
EnergielabelA+
BuurtLeidsebuurt-Zuidoost
WijkDe Weteringschans
GemeenteAmsterdam

Locatie

Weteringschans 43A, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Leidsebuurt-Zuidoost

Inwoners305
Mannen52%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Leidsebuurt-Zuidoost

Woningvoorraad215
Gem. WOZ-waarde€ 656.000
Koopwoningen27%
Huurwoningen73%

Supermarkten

151 binnen 5 km

Albert Heijn
Leidseplein 31
255m
SPAR
Stadhouderskade 24B
292m
Ekoplaza
Weteringschans 133-137
328m

Scholen

216 binnen 5 km

Barlaeus Gymnasium
Voortgezet onderwijs · 806 leerlingen
23m
Cornelis Vrijschool voor Basisonderwijs
Basisonderwijs · 243 leerlingen
417m
IKC De Kleine Reus
Basisonderwijs · 372 leerlingen
466m

Veelgestelde vragen

Over Weteringschans 43A, Amsterdam

Welk energielabel heeft Weteringschans 43A?

De woning aan Weteringschans 43A in Amsterdam heeft energielabel A+.

Is €1.395.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs ligt fors boven de gemiddelde koopwoningprijs in de buurt (€650.000), maar dat komt doordat dit appartement met 131 m² veel groter is dan het buurtgemiddelde van 82 m². De prijs per m² is met €10.649 hoger dan het buurtgemiddelde van €7.927, maar de woning heeft een uitstekend energielabel A+ en een gewilde locatie. Of de prijs marktconform is, hangt af van de vergelijking met vergelijkbare appartementen in de omgeving.

Hoe is de buurt Leidsebuurt-Zuidoost om in te wonen?

De buurt is zeer stedelijk met een hoge dichtheid aan voorzieningen. Er wonen veel alleenstaanden en jonge mensen, maar ook gezinnen en ouderen. De misdaadcijfers zijn met 387 misdrijven relatief hoog, maar dat past bij een centrumlocatie. De nabijheid van parken, restaurants en winkels maakt het een levendige plek om te wonen.

Wat is de bereikbaarheid van het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 2,9 km afstand, wat betekent dat je ongeveer tien minuten moet fietsen of de tram moet nemen. De buurt heeft echter een uitstekende stedelijke dichtheid, waardoor veel bestemmingen te voet of met de fiets bereikbaar zijn.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn diverse scholen op loopafstand. Het Barlaeus Gymnasium ligt op slechts 23 meter. Voor basisonderwijs zijn er de Cornelis Vrijschool (417 m) en IKC De Kleine Reus (466 m). Ook het Montessori Lyceum Amsterdam is met 768 m goed bereikbaar.

Hoe zit het met de energiekosten van dit appartement?

Het energielabel A+ is zeer zuinig, wat betekent dat de stookkosten naar verwachting laag zijn. In de buurt heeft 33,3% van de woningen label A+ en nog eens 33,3% label A, dus dit appartement scoort bovengemiddeld. Exacte bedragen zijn niet te geven, maar een A+ label staat garant voor een lage energierekening.