Hoekwoning te koop: Monsmastate 24, Leeuwarden
KopenLeeuwardenHoekwoningenMonsmastate 24

Monsmastate 24

Camminghaburen-Zuid, Leeuwarden

€ 539.000
Buurt Camminghaburen-Zuid, LeeuwardenBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 194m²
98% groter dan gemiddeld in de buurt
Populaire buurt voor doorstromers
31% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Een royale hoekwoning in een groene, rustige buurt

Deze hoekwoning aan Monsmastate 24 in Leeuwarden ademt ruimte en rust. Met 194 m² woonoppervlak en een perceel van 328 m² is het een flinke woning, gebouwd in 1986. De woning ligt in de kindvriendelijke buurt Camminghaburen-Zuid, waar de saamhorigheid groot is. De vraagprijs van €539.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de ligging. Bekijk ook andere hoekwoningen in Leeuwarden voor een vergelijking.

Camminghaburen-Zuid: een sociale en groene buurt

De buurt Camminghaburen-Zuid wordt door bewoners omschreven als een sociale en kindvriendelijke buurt. Op basis van één beoordeling zegt een bewoner: "Een gezellige buurt, waar de meeste mensen elkaar kennen, en de saamhorigheid groot is. Iedereen in de straat onderhoud zijn huis en tuin op een goede manier." De buurt telt 2.595 inwoners, met een mix van gezinnen en ouderen. Het is een groene omgeving met een park of plantsoen op loopafstand.

Dagelijks leven: boodschappen en scholen om de hoek

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Albert Heijn (om de hoek) of Jumbo (twee straten verder). Ook zijn er basisscholen dichtbij: IKC Alexia en IKC de Sprong, beide op loopafstand. Het voortgezet onderwijs is ook vlakbij, met OSG Piter Jelles op vijf minuten lopen. De gemeente Leeuwarden biedt verder alle voorzieningen die je nodig hebt.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via ABO Makelaars Peter de Vries aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 539.000
Prijs per m²€ 2.778
Woonoppervlakte194m²
Perceeloppervlakte328m²
Bouwjaar1986
BuurtCamminghaburen-Zuid
WijkCamminghaburen en omgeving
GemeenteLeeuwarden

Locatie

Monsmastate 24, Leeuwarden

Ervaringen uit de buurt

Uitstekend · 1 bewoner

9.6
Willem de Wal
26-03-2025
Sociale en kindvriendelijke buurt.

Een gezellige buurt, waar de meeste mensen elkaar kennen, en de saamhorigheid groot is. Iedereen in de straat onderhoud zijn huis en tuin op een goede manier. Voor de kinderen zijn er voldoende mogelijkheden om te spelen.

Buurt statistieken

Gegevens uit Camminghaburen-Zuid

Inwoners2.595
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Camminghaburen-Zuid

Woningvoorraad1.126
Gem. WOZ-waarde€ 331.000
Koopwoningen91%
Huurwoningen9%

Supermarkten

31 binnen 5 km

Albert Heijn
Lieuwenburg 116
513m
Jumbo
Lieuwenburg 165
522m
Poiesz
Wilgenstraat 2
1238m

Scholen

53 binnen 5 km

Openbare Scholengemeenschap Piter Jelles voor Lyceum Havo Mavo Vbo Lwoo
Voortgezet onderwijs · 55 leerlingen
287m
IKC Alexia
Basisonderwijs · 224 leerlingen
467m
IKC de Sprong
Basisonderwijs · 202 leerlingen
504m

Veelgestelde vragen

Over Monsmastate 24, Leeuwarden

Is €539.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €539.000 ligt boven de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€397.050) en het gemiddelde van beschikbare koopwoningen (€300.000). Maar deze woning is met 194 m² veel groter dan het buurtgemiddelde van 98 m². De prijs per m² is ongeveer €2.778, wat lager is dan het gemiddelde van €3.061 in de buurt. Het is een royale hoekwoning in een gewilde buurt, dus de prijs is marktconform voor dit formaat.

Hoe is de buurt Camminghaburen-Zuid om in te wonen?

Camminghaburen-Zuid is een sociale en kindvriendelijke buurt, volgens bewoners. De meeste mensen kennen elkaar en er is veel saamhorigheid. Het is een groene buurt met veel eengezinswoningen (94%) en koopwoningen (91%). Er wonen veel gezinnen en ouderen. Het park of plantsoen is op loopafstand, en er zijn voldoende speelmogelijkheden voor kinderen.

Welke scholen zitten er in de buurt?

In de buurt zijn meerdere basisscholen op loopafstand: IKC Alexia (467 m) en IKC de Sprong (504 m). Ook is er een school voor voortgezet onderwijs dichtbij: Openbare Scholengemeenschap Piter Jelles (287 m). Daarnaast is er kinderdagverblijf op 500 m afstand.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation van Leeuwarden ligt op 2,3 km afstand. Dat is ongeveer 25 minuten lopen of een paar minuten met de fiets.

Zijn er supermarkten in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten dichtbij. Albert Heijn en Jumbo zitten beide op ongeveer 500 m afstand, dus om de hoek. Ook zijn er Poiesz, Aldi en een andere Jumbo binnen 2 km.

Wat is de stedelijkheidsgraad van deze buurt?

Camminghaburen-Zuid heeft een matige stedelijkheidsgraad (3 op een schaal van 1 tot 5). De omgevingsadressendichtheid is 1.297 adressen per km². Het is een rustige, groene woonwijk met toch goede voorzieningen in de buurt.