Koopwoningen Molenhoek, Den Bosch
Ontdek het actuele aanbod koopwoningen in Molenhoek en bekijk buurtscores, marktcijfers en bewonersreviews om te bepalen of deze buurt bij jou past.
Huizenprijzen en marktcijfers Molenhoek, Den Bosch
Molenhoek is een uitgesproken koopbuurt: 83% van de ruim 1.777 woningen is in eigendom, slechts 17% is huurwoning. Dat zie je ook terug in de prijzen. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op €633.000, ruim boven het wijkgemiddelde van Rosmalen-Zuid (€556.000) en ver boven het gemeentelijk gemiddelde van €398.000 voor Den Bosch als geheel. Molenhoek behoort daarmee tot de duurste buurten van de stad.
Over de afgelopen twaalf maanden werden 32 woningen verkocht met een gemiddelde koopprijs van €1.074.672. De bandbreedte loopt van €409.000 tot €1.575.000, wat aangeeft dat het aanbod divers is: van ruime tussenwoningen tot grote vrijstaande villa's. Het gemiddelde woonoppervlak bedroeg 205 m², wat neerkomt op een prijs van ongeveer €5.242 per vierkante meter. Het aanbod bestaat overwegend uit ruime eengezinswoningen en vrijstaande woningen; appartementen zijn in Molenhoek relatief zeldzaam. Voor de actuele vraagprijzen en het huidig beschikbare aanbod kun je het overzicht bovenaan deze pagina raadplegen.
Wonen in Molenhoek, Den Bosch
Molenhoek is een rustige, groene woonbuurt aan de zuidkant van Rosmalen, ingeklemd tussen de A2 en het buitengebied richting Vinkel. De buurt heeft een duidelijk eigen karakter: brede lanen, royale kavels en veel groen tussen de woningen. De bebouwing dateert grotendeels uit de jaren tachtig en negentig, met een mix van twee-onder-een-kapwoningen, vrijstaande huizen en af en toe een rijtjeswoning. Nieuwbouw is er nauwelijks; wie hier koopt, kiest voor een gevestigde buurt met volwassen begroeiing en een stabiele woonomgeving.
De bevolkingssamenstelling vertelt het verhaal van een buurt die al een generatie meedraait. De grootste leeftijdsgroep is 65-plus (ruim 1.200 inwoners), maar er wonen ook veel gezinnen met kinderen. Het inkomensniveau ligt duidelijk boven het stadsgemiddelde: het gemiddeld inkomen per inwoner bedraagt €50.800, tegenover €40.000 gemeentebreed. Dat merk je aan de verzorgde uitstraling van de straten en de rust die er heerst.
Qua voorzieningen is Molenhoek goed bediend. Op loopafstand vind je winkelcentrum Rosmalen, met onder meer een Albert Heijn, een Primera en diverse speciaalzaken. Voor dagelijkse boodschappen hoef je de auto nauwelijks te pakken. Kinderen in de buurt gaan naar basisscholen in Rosmalen, waaronder De Springplank en De Wegwijzer, beide op fietsafstand. Bewoners waarderen het onderwijs: de deelscore daarvoor staat op 8.0. Sportverenigingen als voetbalclub Rosmalen en diverse tennisverenigingen zijn eveneens dichtbij.
De bereikbaarheid is een van de sterkste punten van Molenhoek. Station Rosmalen ligt op enkele minuten fietsen en biedt directe verbindingen naar Den Bosch Centraal (circa vijf minuten) en verder richting Utrecht en Eindhoven. Met de auto is de A2 binnen twee minuten bereikbaar, wat Molenhoek aantrekkelijk maakt voor forensen. Buslijnen van Arriva verbinden de buurt met het centrum van Den Bosch. De bereikbaarheidsscore van bewoners bedraagt 8.0.
Bewoners beoordelen Molenhoek met een 7.2 uit 10. Pien schrijft: "Ik vind Molenhoek een goede, leuke, mooie en vriendelijke buurt. De sfeer is erg gemoedelijk en mensen staan open voor elkaar." Veiligheid en gemeenschapsgevoel scoren allebei een 8.0. De lagere scores voor huisvesting (6.0) en schoonheid (6.0) wijzen er mogelijk op dat het onderhoud van de openbare ruimte wisselend is en dat het woningaanbod beperkt is in diversiteit. Wie meer variatie zoekt, kan ook kijken naar buurtgenoten als Sparrenburg of Maliskamp west, beide onderdeel van dezelfde wijk Rosmalen-Zuid maar met een iets ander karakter en prijsniveau. Ook Het Vinkel is een optie voor wie meer ruimte zoekt in een landelijkere omgeving.
Voor wie is een koophuis in Molenhoek een goede keuze?
Molenhoek trekt vooral doorstromers en senioren die ruimte, rust en een verzorgde woonomgeving zoeken. Gezinnen met kinderen vinden er goede scholen en veilige straten. Starters vallen met een gemiddelde koopprijs van ruim een miljoen euro in de meeste gevallen buiten de boot; voor hen zijn buurten als Maliskamp oost of het bredere aanbod aan koopwoningen in Den Bosch realistischer. Wees voorbereid op beperkt aanbod: er worden gemiddeld slechts 32 woningen per jaar verkocht. Snel handelen en een goed voorbereide financiering zijn een vereiste. Wie liever eerst de buurt wil verkennen of flexibel wil blijven, kan ook kijken naar huurwoningen in Molenhoek, al is dat aanbod schaars.
Wat bewoners zeggen over Molenhoek
Molenhoek krijgt van bewoners een totaalscore van 7.2 uit 10. De hoogste deelscores gaan naar veiligheid, bereikbaarheid, gemeenschap en onderwijs, allemaal 8.0. Huisvesting en schoonheid scoren lager met een 6.0. Pien omschrijft de buurt als volgt: "De sfeer is erg gemoedelijk en mensen staan open voor elkaar." Ze voegt toe dat ze zich er als transgender geaccepteerd en welkom voelt, wat iets zegt over de open en respectvolle sfeer in de straten. Lees alle beoordelingen en de volledige buurtdata op de overzichtspagina van Molenhoek.
Koopwoningen vergelijken in en rond Molenhoek
Buurtje.nl bundelt het aanbod van meer dan 1.500 bronnen op één plek, aangevuld met bewonersreviews en wijkdata die je nergens anders vindt. Zo kun je niet alleen woningen vergelijken, maar ook buurten. Wil je weten hoe Molenhoek zich verhoudt tot de rest van de wijk? Bekijk het totaaloverzicht van koopwoningen in Rosmalen-Zuid of verken aangrenzende buurten als Binckhorst en de A2 zone Rosmalen-Zuid. Voor een breder beeld van de Bossche markt kun je ook terecht bij het aanbod in wijken als Binnenstad of Graafsepoort. Meer informatie over leven en wonen in de gemeente vind je op de website van gemeente Den Bosch.
Veelgestelde vragen
Wat kost een koophuis in Molenhoek?
De gemiddelde koopprijs in Molenhoek lag de afgelopen twaalf maanden op €1.074.672, op basis van 32 verkochte woningen. De bandbreedte loopt van €409.000 tot €1.575.000. Met een gemiddeld woonoppervlak van 205 m² komt de prijs per vierkante meter uit op ongeveer €5.242. Dit maakt Molenhoek een van de duurste buurten van Den Bosch.
Wat is de WOZ-waarde in Molenhoek?
De gemiddelde WOZ-waarde in Molenhoek bedraagt €633.000. Dat is aanzienlijk hoger dan het gemeentelijk gemiddelde van €398.000 en ook boven het wijkgemiddelde van Rosmalen-Zuid (€556.000). De hoge WOZ-waarde weerspiegelt het ruime woningbestand en de gewilde ligging van de buurt.
Hoe is het wonen in Molenhoek?
Wonen in Molenhoek betekent kiezen voor rust, ruimte en een gemoedelijke sfeer. De buurt bestaat grotendeels uit jaren-tachtig- en negentigbebouwing met royale kavels en veel groen. Bewoners geven de buurt een 7.2 uit 10, met hoge scores voor veiligheid, bereikbaarheid en gemeenschapsgevoel. Een bewoner omschrijft de sfeer als 'gemoedelijk, met mensen die open staan voor elkaar'.
Is Molenhoek geschikt voor gezinnen met kinderen?
Ja, Molenhoek is een geschikte buurt voor gezinnen. Er wonen relatief veel huishoudens met kinderen (635), de straten zijn rustig en veilig, en er zijn meerdere basisscholen op fietsafstand. De onderwijsscore van bewoners bedraagt 8.0. Wel moet je rekening houden met hoge aankoopprijzen; de gemiddelde verkoopprijs ligt boven de miljoen euro.
Hoe is de bereikbaarheid van Molenhoek?
Molenhoek scoort goed op bereikbaarheid (8.0 door bewoners). Station Rosmalen ligt op enkele minuten fietsen en biedt snelle treinverbindingen naar Den Bosch Centraal (circa vijf minuten) en verder naar Utrecht en Eindhoven. Met de auto is de A2 binnen twee minuten bereikbaar. Buslijnen van Arriva verbinden de buurt met het stadscentrum van Den Bosch.
Welk type woningen staan er te koop in Molenhoek?
Het aanbod in Molenhoek bestaat voornamelijk uit ruime eengezinswoningen en vrijstaande huizen, gebouwd in de jaren tachtig en negentig. Het gemiddelde woonoppervlak van verkochte woningen bedraagt 205 m². Appartementen kopen in Molenhoek is weinig gangbaar; de buurt is vrijwel volledig ingericht als laagbouwwijk. Nieuwbouw is er nauwelijks, wat het aanbod beperkt houdt.
Is Molenhoek een veilige buurt?
Bewoners beoordelen de veiligheid in Molenhoek met een 8.0 uit 10, de hoogste deelscore van alle beoordeelde categorieën. De rustige straten, lage bebouwingsdichtheid en hoge mate van sociale cohesie dragen bij aan dat gevoel van veiligheid. Ook de gemeenschapsscore staat op 8.0, wat wijst op een buurt waar bewoners elkaar kennen en op elkaar letten.
Ik vind Molenhoek een goede, leuke, mooie en vriendelijke buurt. De sfeer is erg gemoedelijk en mensen staan open voor elkaar. Wat ik persoonlijk heel belangrijk vind, is dat ik me hier als transgender ook echt fijn en geaccepteerd voel. De mensen zijn vriendelijk en respectvol, en dat draagt enorm bij aan het gevoel van veiligheid en thuiskomen. De buurt is netjes, groen en rustig, met fijne wandel- en fietsroutes in de omgeving. Al met al ben ik heel blij dat ik hier woon!
