Noord-Holland
Noord-Holland

Provincie Noord-Holland

Provincie in Nederland

7.5
Bewoners geven Noord-Holland een goede beoordelingDeze score komt uit 892 reacties
Bekijk
Noord-Holland heeft 2.976.487 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 1.392.040 woningen in Noord-HollandMomenteel staan er 22.705 te koop en 6.020 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Noord-HollandOp basis van geregistreerde woningen

Noord-Holland combineert het moderne Amsterdam met idyllische dorpen zoals Volendam en de Zaanse Schans. De provincie heeft een totaal oppervlakte van 409.194 hectare, waarvan 266.254 hectare land en 142.933 hectare water is. De provincie is gecodeerd als PV27. Het postcodegebied is 1011AB-3625AZ.

Inwoners

Noord-Holland telt 2.976.487 inwoners. Hiervan is 49,4% man en 50,6% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (28,2%). De overige leeftijden zijn 26,1% voor '45 tot 65 jaar', 18,9% voor '65 jaar of ouder', 14,9% voor '0 tot 15 jaar' en 11,9% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 54,1% is ongehuwd, 33,7% is gehuwd, 8,1% is gescheiden en 4,1% is verweduwd. 1.845.196 inwoners komen uit Nederland, 349.299 komen uit Europa en 781.992 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.445.767 huishoudens in Noord-Holland. 43,7% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 25,9% huishoudens zonder kinderen en 30,4% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,1 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Noord-Holland zijn er 2.340.229 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €41.666, wat €4.266 (11%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €34.171, wat €3.371 (11%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Noord-Holland zijn middelbaar opgeleid. 38,1% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 37,8% heeft HBO of WO en 24,1% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 2.976.487 inwoners heeft ongeveer 65% betaald werk, wat neerkomt op 1.934.717 mensen. Dit is 0% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (81%), terwijl 19% als zelfstandige actief is. In Noord-Holland ontvangt 24% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 496.540 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Noord-Holland zijn er 1.392.040 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €461.003. Hiervan is ongeveer 95% bewoond en 5% onbewoond. In Noord-Holland zijn er ongeveer evenveel huur- als koopwoningen. Van de woningen is 51% in particulier bezit, 31% in handen van woningcorporaties en 18% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Noord-Holland zijn 1950-1970 (19%) en 1980-1990 (12%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 3.980 woningen te koop in Noord-Holland. De nieuwste aangeboden woning is Parnassusweg 117 door Bob! Makelaardij op Vastgoed Nederland. Afgelopen jaar zijn er 12.899 woningen verkocht in Noord-Holland. Een woning werd gemiddeld in 48 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Noord-Holland was afgelopen jaar €662.218. Dit is 44% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €461.003. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €5.473.

Huurwoningen

Er zijn 2.644 woningen te huur in Noord-Holland. De meest recentelijke woning is Corantijnstraat 37-1 aangeboden door Klok Real Estate - Makelaardij op Funda. Het afgelopen jaar zijn er 14.325 woningen verhuurd in Noord-Holland.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Noord-Holland was afgelopen jaar €2.536 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €24 per maand.

Energie

In Noord-Holland zijn er 1.475.648 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (24%), A (24%) en B (14%). Gemiddeld verbruikt een adres in Noord-Holland 2.433 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 8% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 899 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 8% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,8 km
Apotheek
1,1 km
Ziekenhuis
3,7 km
Supermarkt
0,8 km
Treinstation
3,6 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
1,9 km
Bekijk woningen in Noord-Holland

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk 22.705 koopwoningen Bekijk 6.020 huurwoningen
Beoordeel Noord-Holland

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Gemeenten in Noord-Holland

Kaart van Amsterdam
7.4AmsterdamGemeente
Kaart van Haarlem
7.3HaarlemGemeente
Kaart van Amstelveen
8.0AmstelveenGemeente
Kaart van Zaanstad
7.2ZaanstadGemeente
Kaart van Haarlemmermeer
7.7HaarlemmermeerGemeente
Kaart van Alkmaar
7.5AlkmaarGemeente
Kaart van Hilversum
7.6HilversumGemeente
Kaart van Den Helder
7.4Den HelderGemeente
Kaart van Hoorn
7.5HoornGemeente
Kaart van Dijk en Waard
7.9Dijk en WaardGemeente
Kaart van Purmerend
7.8PurmerendGemeente
Kaart van Heemskerk
7.8HeemskerkGemeente
Kaart van Hollands Kroon
7.7Hollands KroonGemeente
Kaart van Beverwijk
6.7BeverwijkGemeente
Kaart van Schagen
7.2SchagenGemeente
Kaart van Velsen
7.3VelsenGemeente
Kaart van Medemblik
8.0MedemblikGemeente
Kaart van Aalsmeer
6.3AalsmeerGemeente
Kaart van Wijdemeren
8.0WijdemerenGemeente
Kaart van Enkhuizen
6.9EnkhuizenGemeente
Kaart van Ouder-Amstel
7.9Ouder-AmstelGemeente
Kaart van Stede Broec
7.0Stede BroecGemeente
Kaart van Bloemendaal
8.1BloemendaalGemeente
Kaart van Koggenland
8.4KoggenlandGemeente
Kaart van Gooise Meren
8.2Gooise MerenGemeente
Kaart van Huizen
6.6HuizenGemeente
Kaart van Uithoorn
7.8UithoornGemeente
Kaart van Bergen (Noord-Holland)
7.7Bergen (Noord-Holland)Gemeente
Kaart van Wormerland
7.1WormerlandGemeente
Kaart van Castricum
8.0CastricumGemeente
Kaart van Drechterland
7.9DrechterlandGemeente
Kaart van Edam-Volendam
8.5Edam-VolendamGemeente
Kaart van Heiloo
7.7HeilooGemeente
Kaart van Heemstede
8.6HeemstedeGemeente
Kaart van Opmeer
8.6OpmeerGemeente
Kaart van Waterland
7.4WaterlandGemeente
Kaart van Diemen
7.9DiemenGemeente
Kaart van Oostzaan
8.5OostzaanGemeente
Kaart van Texel
8.1TexelGemeente
Kaart van Landsmeer
8.0LandsmeerGemeente
Kaart van Laren
10.0LarenGemeente
Kaart van Uitgeest
7.5UitgeestGemeente
Kaart van Zandvoort
7.9ZandvoortGemeente
Kaart van Blaricum
BlaricumGemeente
7.5
Bewoners geven Noord-Holland een goede beoordeling
Deze score komt uit 892 reacties

Praat mee
10
Erik
Gezin · Twee-onder-een-kap
Bloemendaal
07-05-2026
Geluk!

Genieten, gewoon fantastisch om hier te mogen wonen.

10
Tw
Alleenwonend · Appartement
Top

Top

9.6
Grace
Gezin · Appartement
Gezellig

Het is best rustig en klam. Het is ook heel gezellig, kinderen spelen graag met elkaar.

9.4
Choko
Gezin · Appartement
Bomenbuurt14-04-2026
Gezellige woonwijk omgeven door prachtige natuur

Wonen in Zaandam is alsof je op de eerste rij zit bij een modern Nederlands sprookje, maar dan met een rauwe, industriële ziel die het met beide benen op de grond houdt. Terwijl toeristen bij het station staan ​​te kijken naar het "Lego-hotel", schuilt de magie voor ons locals in de rustige hoekjes langs de Zaan. Het dagelijkse ritme: 's Ochtends ruik je hier meestal chocolade – echt waar. Afhankelijk van de wind, hullen de lokale cacaofabrieken (zoals ADM of Cargill) de hele stad in een warme, brownie-achtige geur. Het is het ultieme "gezellige buurt"-voordeel dat je niet in de reisgidsen zult vinden. Mijn favoriete lokale plekjes: De Hemmes: Dit is mijn favoriete "geheime" plek. Het is een klein schiereilandje dat de Zaan insteekt. Het is wild, industrieel en perfect voor een wandeling bij zonsondergang, wanneer je de windmolens van Zaanse Schans in de verte wilt zien zonder de drukte van de toeristenbussen. BIND: Gelegen op het oude Hembrugterrein, is dit het hart van de gemeenschap. Het is een oud transformatorgebouw dat is omgebouwd tot een huiskamercafé. Er is een houtkachel, verschillende tapijten en er speelt altijd wel iemand gitaar of er wordt een kleine kunstworkshop gegeven. De 'Dam' (Zaandam-stijl): Op vrijdagavond gaan we naar het plein bij de sluis. Het is veel intiemer dan het Damplein in Amsterdam. Zittend bij Wonder's of Manzo's met een biertje, kijkend naar de boten die door de Wilhelminasluis varen, is hoe wij echt tot rust komen.

4.2
Jan Lul
Samenwonend · Tussenwoning
Westerkoog Oost07-04-2026
1 stinkende moslim gemeenschap geworden

Dagelijks overlast van kakkerlakken marocs ,deze buurt is sinds 4 jaar veranderd in een asociale abdoela buurt.

6.4
Willem van den Berg
Samenwonend · Vrijstaand huis
Verspreide woningen zuid Schagen

Weinig cohesie en eigenlijk niet geschikt voor woonhuizen met als reden, lawaai en fijnstof ,kortom geen gezonde plek om te wonen.

6.6
Willem van den Berg
Gezin · Vrijstaand huis
Verspreide woningen zuid Schagen

De Veldwachter, akelige appartementen op vervuilde grond. De Zuiderweg, een erg drukke weg zonder ook maar enige handhaving. Volgens de Gemeente heeft de Zuiderweg een laanachtige uitstraling, zonder bomen dus .

7.1
vdP
Gezin · Tussenwoning
Egmond aan den Hoef
31-03-2026
Heerlijk wonen bij duinen , zee , polder, bos .

Er wordt het 1 en ander georganiseerd. Kermis, en Jeugdbelangen Egmond. Verder geen kroeg. Weinig horeca. Maar 1 km naar Egmond zee is alles volop. Bereikbaarheid niet goed.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
631.670Eenpersoonshuishoudens
374.661Huishoudens zonder kinderen
439.436Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€34.171 P.J.gemiddeld per inwoner11% boven landelijk gemiddelde
€41.666 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger12% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Noord-Holland in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Noord-Holland

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€641.341
gemiddeld▲ 11,7%
€501.250
mediaan▲ 3,4%
7464 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€6.409
gemiddeld▲ 7,6%
€5.670
mediaan▲ 7,9%
+20% vs. landelijk gemiddelde
Huurprijs · Q2 2026
€2.689
gemiddeld▲ 3,8%
€2.500
mediaanstabiel
4033 verhuringen · t.o.v. Q1 2026
€/m² huur · Q2 2026
€31,6
gemiddeld▼ 1,2%
€30,1
mediaanstabiel
+24% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q1 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Prijsontwikkeling huur

Huurprijs per kwartaal · Q1 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
47 dagen ▲ 74,1%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
26.292
verkopen in afgelopen jaar
110 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+20%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
27 dagen ▲ 29,0%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
21.186
verhuringen in afgelopen jaar
168 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+24%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Noord-Holland
899
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Noord-Holland
2.433
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Noord-Holland

Hoe ziet de woningvoorraad in Noord-Holland eruit?

Het meest voorkomende type is appartementen (52%).

Wat kost een koopwoning in Noord-Holland?

Een koopwoning in Noord-Holland werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €621.217 (€6.356 per m²). Daarmee ligt het 20% boven het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 12%.