Tussenwoning te koop: Brusselsestraat 117, Maastricht
KopenMaastrichtTussenwoningenBrusselsestraat 117

Brusselsestraat 117

Statenkwartier, Maastricht

€ 725.000
Buurt Statenkwartier, MaastrichtBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 246m²
82% groter dan gemiddeld in de buurt
Aldi op 258m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor jongeren
38% van de bewoners is 15-25 jaar
AI-samenvatting

Een statige tussenwoning in het Statenkwartier

Deze tussenwoning uit 1650 ademt historie. Met 246 m² woonoppervlak is het een royale woning in het centrum van Maastricht. De vraagprijs van €725.000 ligt aan de hoge kant vergeleken met andere tussenwoningen in Maastricht.

Buurt Statenkwartier

Het Statenkwartier is een levendige buurt met veel studenten en alleenstaanden. Een bewoner zegt: "Buurt iz leuk." De buurt heeft een hoge stedelijkheidsgraad en veel voorzieningen op loopafstand. De buurt Statenkwartier is populair vanwege de centrale ligging.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de Aldi, twee straten verder. Ook Albert Heijn is om de hoek. Basisschool Sint Aloysius zit naast de deur, en basisschool St Oda op loopafstand. De gemeente Maastricht biedt een uitgebreid aanbod aan cultuur en horeca.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Tijs & Cyril Makelaardij aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt15 maart 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 725.000
Prijs per m²€ 2.947
Woonoppervlakte246m²
Perceeloppervlakte105m²
Bouwjaar1650
BuurtStatenkwartier
WijkCentrum
GemeenteMaastricht

Locatie

Brusselsestraat 117, Maastricht

Ervaringen uit de buurt

Goed · 1 bewoner

7.1
Tanya Terzieva
04-10-2023
Leuk

Buurt iz leuk

Buurt statistieken

Gegevens uit Statenkwartier

Inwoners5.015
Mannen47%
Vrouwen53%

Woningmarkt

Gegevens uit Statenkwartier

Woningvoorraad2.662
Gem. WOZ-waarde€ 309.000
Koopwoningen15%
Huurwoningen82%

Supermarkten

31 binnen 5 km

Aldi
Volksplein 34b
258m
Albert Heijn
Tongerseweg 57A02
624m
Albert Heijn
Helmstraat 4
628m

Scholen

43 binnen 5 km

Basisschool Sint Aloysius
Basisonderwijs · 243 leerlingen
231m
Basisschool St Oda
Basisonderwijs · 179 leerlingen
315m
Montessori Basisschool
Basisonderwijs · 394 leerlingen
466m

Veelgestelde vragen

Over Brusselsestraat 117, Maastricht

Is €725.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €725.000 ligt 26% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€574.778). De woning is met 246 m² echter veel groter dan het buurtgemiddelde van 81 m². De prijs per m² is met €2.947 relatief laag vergeleken met het buurtgemiddelde van €5.728 per m². Of de prijs realistisch is, hangt af van de staat en afwerking.

Hoe is de buurt Statenkwartier om in te wonen?

Het Statenkwartier is een zeer stedelijke buurt met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen veel studenten en alleenstaanden. De enige review geeft een 7,13. De buurt heeft een hoog voorzieningenniveau, maar ook relatief veel misdrijven (401 per jaar). Het is een levendige, centrale buurt.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In de buurt Statenkwartier stonden woningen gemiddeld 54 dagen te koop voordat ze verkocht werden. Dat is iets langer dan het landelijk gemiddelde. Het aantal beschikbare koopwoningen is met 9 relatief laag, wat kan duiden op een krappe markt.

Welke energielabels komen voor in deze buurt?

In de buurt Statenkwartier heeft 50% van de woningen energielabel A, 25% label B en 25% label D of lager. Het energielabel van deze specifieke woning is niet bekend. Een oudere woning uit 1650 heeft vaak een lager label, maar dat is niet zeker.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. Basisschool Sint Aloysius (243 leerlingen) ligt op 231 meter, Basisschool St Oda (179 leerlingen) op 315 meter en Montessori Basisschool (394 leerlingen) op 466 meter. Voor voortgezet onderwijs moet je naar school op 2,1 km afstand.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation ligt op 2,2 km afstand. Dat is ongeveer 25 minuten lopen of een paar minuten met de fiets. De woning ligt in het centrum van Maastricht, dus ook bushaltes zijn dichtbij.