Een benedenwoning met karakter in Amsterdam-Zuid
Deze benedenwoning uit 1921 ligt aan een rustige weg in de Aalsmeerwegbuurt-Oost, een buurt die volgens bewoners van de gemeente Amsterdam gemiddeld een 7,4 krijgt. Met 3 kamers en 2 slaapkamers is het een compact appartement, maar de achtertuin van 48 m² op het zuidwesten maakt het ruim. De vraagprijs is €650.000. Wie zoekt naar appartementen in Amsterdam vindt hier een woning met energielabel B.
De woning zelf
De woning heeft 3 kamers, waarvan 2 slaapkamers, en 1 badkamer. Het is een benedenwoning op de 1e woonlaag met een inhoud van 217 m³. Volgens de makelaar is er vloerisolatie en vloerverwarming, plus een c.v.-ketel. De achtertuin van 48 m² ligt op het zuidwesten. De VvE-bijdrage is €14.500 per jaar. De woonoppervlakte is volgens de BAG-registratie 73 m², terwijl de makelaar 74 m² opgeeft.
De buurt Aalsmeerwegbuurt-Oost
Met ruim 2.100 inwoners is dit een buurt waar veel alleenstaanden wonen: 54% van de huishoudens bestaat uit één persoon. De meeste woningen zijn gebouwd vóór 1945, wat het karakter van de buurt bepaalt. Bewoners van de gemeente Amsterdam geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,4; een van hen noemt het "een hele fijne, rustige buurt met veel groen en geweldige bomen die verkoeling en ontspanning bieden". Een ander zegt: "Lots of amenities around, parks, shopping areas, bars, daycares etc." De buurt Aalsmeerwegbuurt-Oost heeft een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,7.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De dagelijkse boodschappen doe je bij Albert Heijn op 361 meter of Lidl op 586 meter. Voor kinderen is er Kindcentrum De Leertuin op 125 meter en de Tobiasschool VMBO op 325 meter. De huisarts zit op 618 meter bij Huisartsenpraktijk Delflandplein en de apotheek op 545 meter. Buslijn 62 stopt op 117 meter bij Aalsmeerplein. Het treinstation Amsterdam Lelylaan ligt op 1,6 kilometer. De gemeente Amsterdam biedt met 138 supermarkten binnen 5 kilometer veel keuze.
WOZ en adresgegevens
De WOZ-waarde is €619.000, vastgesteld op 1 januari 2025. De vraagprijs ligt 5% boven de WOZ-waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 33% gestegen, van €467.000 naar €619.000. Wat betreft risico-indicaties op adresniveau: de geluidsbelasting van wegverkeer is 51 dB Lden, boven de geluidsnorm, en vliegverkeer 52 dB Lden, ook boven de norm. Het funderingsrisico is gemiddeld, een gebiedsindicatie omdat het pand vóór 1970 is gebouwd. Het overstromingsrisico is gemiddeld, zowel nu als in 2050.
Bron en aanbod
Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Makelaardij Prins van Wijngaarden.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Buitenruimte
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Generaal Vetterstraat 13H, Amsterdam
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot de WOZ-waarde?
De vraagprijs van €650.000 ligt 5% boven de WOZ-waarde van €619.000, die is vastgesteld op 1 januari 2025. De WOZ-waarde is de gemeentelijke taxatie en geen actuele marktwaarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 33% gestegen, van €467.000 naar €619.000. Dat betekent dat de woning in vijf jaar tijd flink in waarde is toegenomen.
Wat is de indeling van deze benedenwoning?
Het is een benedenwoning op de 1e woonlaag met 3 kamers, waarvan 2 slaapkamers, en 1 badkamer. De woonoppervlakte is volgens de BAG-registratie 73 m², terwijl de makelaar 74 m² opgeeft. De woning heeft een inhoud van 217 m³ en een achtertuin van 48 m² op het zuidwesten. Volgens de makelaar is er vloerisolatie en vloerverwarming, plus een c.v.-ketel.
Hoeveel bedraagt de VvE-bijdrage?
De VvE-bijdrage is €14.500 per jaar. Dat is een aanzienlijk bedrag dat je maandelijks moet betalen voor het onderhoud van het gebouw. De VvE-bijdrage staat vermeld in de advertentie van de makelaar.
Wat is het energielabel en wat betekent dat?
De woning heeft energielabel B, een zuinig label. Dat betekent dat je relatief lage energiekosten kunt verwachten. Volgens de makelaar is er vloerisolatie en vloerverwarming, plus een c.v.-ketel. In de buurt heeft 15,8% van de koopwoningen energielabel B, terwijl 21,1% label A heeft en 31,6% label C.
Hoe is de buurt Aalsmeerwegbuurt-Oost?
De buurt heeft ruim 2.100 inwoners, waarvan 54% alleenstaand is. De meeste woningen zijn gebouwd vóór 1945. Bewoners van de gemeente Amsterdam geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,4. Een bewoner noemt het "een hele fijne, rustige buurt met veel groen en geweldige bomen die verkoeling en ontspanning bieden". Een ander zegt: "Lots of amenities around, parks, shopping areas, bars, daycares etc."
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
De dichtstbijzijnde supermarkt is Albert Heijn op 361 meter, gevolgd door Lidl op 586 meter. Voor kinderen is er Kindcentrum De Leertuin op 125 meter en de Tobiasschool VMBO op 325 meter. De huisarts zit op 618 meter bij Huisartsenpraktijk Delflandplein en de apotheek op 545 meter. Buslijn 62 stopt op 117 meter bij Aalsmeerplein.
Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?
De dichtstbijzijnde bushalte is Aalsmeerplein op 117 meter, waar buslijn 62 stopt. Ook zijn er haltes Naaldwijkstraat op 354 meter en Maassluisstraat op 587 meter, beide met buslijn 62. Het treinstation Amsterdam Lelylaan ligt op 1,6 kilometer. Daarmee is de woning goed bereikbaar met het openbaar vervoer.
Wat is het funderingsrisico van deze woning?
Het funderingsrisico is gemiddeld, volgens openbare risicodata op adresniveau. Dit is een gebiedsindicatie, geen inspectie van deze specifieke woning. Het pand is gebouwd in 1921, vóór 1970, en het postcodegebied is een KCAF-aandachtsgebied waar 100% van de panden vóór 1970 is gebouwd. Het is een indicatie op gebiedsniveau.
Hoe is de geluidssituatie rondom de woning?
De geluidsbelasting van wegverkeer is 51 dB Lden, boven de geluidsnorm, volgens gegevens uit 2022. Vliegverkeer geeft 52 dB Lden, ook boven de norm, peiljaar 2022. Spoorweglawaai is 42 dB Lden, niet boven de norm, peiljaar 2023. Dit zijn indicaties op adresniveau uit de Atlas Leefomgeving.
Wat is het overstromingsrisico voor deze woning?
Het overstromingsrisico is gemiddeld, zowel nu als in 2050, volgens de Klimaateffectatlas. Wateroverlast bij hevige regen is laag. Hittestress is nu laag, maar in 2050 gemiddeld. Dit zijn gebiedsindicaties op adresniveau, geen inspectie van deze specifieke woning. Het zijn openbare risicodata.





