Hogeschoorweg 162
’t Zand, Venlo
Appartement met vrij uitzicht op de zevende verdieping
Op de zevende verdieping van een appartementencomplex uit 1990 vind je dit appartement van 90 vierkante meter, gelegen aan een rustige weg in de woonwijk 't Zand. De woning heeft vrij uitzicht en is volgens de makelaar voorzien van dubbel glas en een c.v.-ketel. De vraagprijs is €345.000. Ter vergelijking: andere appartementen in Venlo hebben een gemiddelde vraagprijs van €302.500 per woning.
Drie kamers verdeeld over twee woonlagen
Het appartement telt drie kamers, waaronder twee slaapkamers en één badkamer, verdeeld over twee woonlagen. De inhoud van de woning is 258 kubieke meter. De VvE-bijdrage bedraagt €22.500 per jaar. De woning wordt aangeboden via meerdere kanalen, waaronder Poels Makelaars.
Leven in 't Zand
Met ruim 2.700 inwoners is 't Zand een levendige buurt waar veel verschillende nationaliteiten respectvol met elkaar omgaan, zoals een bewoner het verwoordt. Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,2. Een ander noemt de buurt "levendig" en waardeert de vele supermarkten en de nabijheid van de stad. De meeste woningen in de buurt zijn tussen 1990 en 2010 gebouwd. De buurt 't Zand heeft een gevarieerde bevolking, met relatief veel eenpersoonshuishoudens.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De dagelijkse boodschappen kun je doen bij de Aldi op 465 meter of de Jumbo op 705 meter. Voor kinderen zijn er meerdere basisscholen in de buurt, waaronder KleurRijk op 334 meter en de Venlose Montessorischool op 379 meter. De huisartsenpraktijk Craneveld en Apotheek Craneveld zitten beide op ongeveer 400 meter afstand. Buslijnen 4 en 5 stoppen op 203 meter bij halte Venlo, Meeuwbeemd. Het treinstation Blerick ligt op 1,4 kilometer. De gemeente Venlo heeft verder voldoende voorzieningen op korte afstand.
WOZ en risico-indicaties
De WOZ-waarde is vastgesteld op €286.000 met peildatum 1 januari 2025. De vraagprijs ligt 21% boven de WOZ-waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 73% gestegen, van €165.000 naar €286.000. Wat betreft risico's op adresniveau: de geluidsbelasting van wegverkeer en spoorweglawaai ligt niet boven de norm. Het funderingsrisico is laag, met zand als bodemsoort. Ook het risico op wateroverlast en overstroming is laag, en de hittestress is nu laag maar wordt voor 2050 als gemiddeld ingeschat. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning.
Aanbod en bronnen
Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Poels Makelaars.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Buitenruimte
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Hogeschoorweg 162, Venlo
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot de WOZ-waarde?
De vraagprijs van €345.000 ligt 21% boven de WOZ-waarde van €286.000, die is vastgesteld op peildatum 1 januari 2025. De WOZ-waarde is de gemeentelijke taxatie en geen actuele marktwaarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 73% gestegen, van €165.000 naar €286.000.
Hoe is het appartement verdeeld?
Het appartement heeft drie kamers, waaronder twee slaapkamers en één badkamer, verdeeld over twee woonlagen. De woonoppervlakte is volgens de makelaar 90 vierkante meter en de inhoud 258 kubieke meter. De woning ligt op de zevende verdieping en heeft volgens de makelaar vrij uitzicht.
Wat is het energielabel en wat zegt dat over de woning?
Het energielabel is C. Het label zegt niets over de bouwkundige staat van de woning, maar geeft een indicatie van de energiezuinigheid. Bij label C kun je rekening houden met gemiddelde stookkosten. De makelaar vermeldt dat de woning dubbel glas heeft en een c.v.-ketel.
Wat is de VvE-bijdrage voor dit appartement?
De VvE-bijdrage bedraagt €22.500 per jaar. Dit bedrag staat vermeld in de advertentie van de makelaar. Het is gebruikelijk dat de VvE-bijdrage wordt gebruikt voor het onderhoud van het gemeenschappelijke deel van het gebouw, maar de exacte besteding staat niet in de advertentie.
Hoe is het wonen in de buurt 't Zand?
Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,2. Een bewoner noemt de buurt "levendig" en waardeert de vele supermarkten en de nabijheid van de stad. Een ander zegt dat er veel verschillende nationaliteiten zijn die respectvol met elkaar omgaan. De buurt heeft ruim 2.700 inwoners.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
Op loopafstand vind je de Aldi op 465 meter en de Jumbo op 705 meter. Basisschool KleurRijk zit op 334 meter en de Venlose Montessorischool op 379 meter. De huisartsenpraktijk Craneveld en Apotheek Craneveld zitten beide op ongeveer 400 meter. Buslijnen 4 en 5 stoppen op 203 meter bij halte Venlo, Meeuwbeemd.
Wat is het funderingsrisico voor deze woning?
Het funderingsrisico is laag, met zand als bodemsoort. Dit is een indicatie op gebiedsniveau op basis van openbare risicodata, geen inspectie van deze specifieke woning. Ook het risico op wateroverlast bij hevige regen en overstroming is laag. De hittestress is nu laag, maar wordt voor 2050 als gemiddeld ingeschat.
Hoe is de geluidsbelasting rondom de woning?
De geluidsbelasting van wegverkeer is 41 dB Lden en van spoorweglawaai 40 dB Lden, beide niet boven de geluidsnorm, volgens gegevens uit 2022 en 2023. Dit zijn indicaties op adresniveau uit de Atlas Leefomgeving, geen metingen ter plaatse.
Waar kan ik parkeren bij dit appartement?
De advertentie van de makelaar vermeldt geen parkeergelegenheid bij deze woning. De ligging wordt omschreven als "aan rustige weg, in woonwijk, vrij uitzicht". Informatie over parkeermogelijkheden staat niet in de advertentie.





