Appartement te koop: Koninginneweg 215-2, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenKoninginneweg 215-2

Koninginneweg 215-2

Valeriusbuurt-West, Amsterdam

€ 650.000
Buurt Valeriusbuurt-West, AmsterdamBekijk buurt
Jumbo op 36m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
33% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een klassiek Amsterdams appartement

Dit appartement aan de Koninginneweg ademt de sfeer van de oude Amsterdamse school. Met 55 m² woonoppervlak en een bouwjaar van 1902 heeft het karakteristieke details die je niet snel in nieuwbouw vindt. De woning ligt in de Valeriusbuurt-West, een rustige maar levendige buurt in Amsterdam. Met een vraagprijs van €650.000 is dit een opvallend scherp geprijsd appartement, zeker vergeleken met andere appartementen in Amsterdam.

De buurt: Valeriusbuurt-West

De Valeriusbuurt-West is een groene, rustige buurt met veel bomen en statige herenhuizen. Het is een gewilde plek voor wie van een dorps gevoel in de stad houdt. De buurt telt zo'n 2.610 inwoners, met een mix van gezinnen en alleenstaanden. De buurt Valeriusbuurt-West staat bekend om zijn rust en nabijheid van het Vondelpark. Op basis van de beschikbare gegevens zijn er geen bewonersreviews, maar de cijfers spreken voor zich: een lage misdaadcijfer en veel groen.

Het dagelijks leven

's Ochtends haal je je brood bij de Jumbo, die letterlijk om de hoek zit op 36 meter. Voor de dagelijkse boodschappen is er ook een Albert Heijn op twee straten verder (238 meter). Kinderen kunnen naar De Kleine Nicolaas (238 meter) of de Vrije Schoolgemeenschap Geert Groote School (592 meter). Voor het voortgezet onderwijs zijn er het Montessori Lyceum Oostpoort (236 meter) en Het Amsterdams Lyceum (393 meter). De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Kitty Blank. Real estate. aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt5 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 650.000
Prijs per m²€ 11.818
Woonoppervlakte55m²
Perceeloppervlakte102m²
Bouwjaar1902
BuurtValeriusbuurt-West
WijkWillemspark
GemeenteAmsterdam

Locatie

Koninginneweg 215-2, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Valeriusbuurt-West

Inwoners2.610
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Valeriusbuurt-West

Woningvoorraad1.265
Gem. WOZ-waarde€ 1.016.000
Koopwoningen45%
Huurwoningen55%

Supermarkten

153 binnen 5 km

Jumbo
Hendrik Jacobszstraat 9
36m
Albert Heijn
Amstelveenseweg 186
238m
Albert Heijn
Zeilstraat 47H
393m

Scholen

192 binnen 5 km

Montessori Lyceum Oostpoort ISK C. Krusemanstraat
Voortgezet onderwijs · 195 leerlingen
236m
De Kleine Nicolaas
Basisonderwijs · 199 leerlingen
238m
Het Amsterdams Lyceum
Voortgezet onderwijs · 1092 leerlingen
393m

Veelgestelde vragen

Over Koninginneweg 215-2, Amsterdam

Is €650.000 een realistische prijs voor dit appartement?

Ja, de vraagprijs van €650.000 is aanzienlijk lager dan de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€2.380.000) en ook lager dan de mediaan (€2.495.000). Houd er wel rekening mee dat dit appartement met 55 m² kleiner is dan het buurtgemiddelde van 156 m². De prijs per vierkante meter (€11.818) ligt onder het buurtgemiddelde van €15.474, wat het een scherpe prijs maakt.

Hoe is de buurt Valeriusbuurt-West?

Valeriusbuurt-West is een rustige, groene buurt in Amsterdam, vlak bij het Vondelpark. Het is een gewilde woonwijk met veel gezinnen en een laag criminaliteitscijfer. De buurt heeft een hoge omgevingsadressendichtheid (7.720 adressen per km²), wat typerend is voor een zeer stedelijk gebied. Er zijn voldoende voorzieningen zoals supermarkten, scholen en restaurants op loopafstand.

Wat is het energielabel van deze woning?

In de buurt heeft 80% van de woningen energielabel A, en 20% heeft label D of lager. Omdat het bouwjaar 1902 is, kan het label variëren.

Zijn er parkeermogelijkheden in de buurt?

In de Valeriusbuurt-West geldt betaald parkeren. Het is aan te raden om bij de gemeente Amsterdam te informeren naar parkeervergunningen en tarieven.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation bevindt zich op 2,1 kilometer afstand. Dit is ongeveer 25 minuten lopen of een korte fietsrit. De exacte stationsnaam is niet vermeld, maar vanuit Amsterdam zijn er goede verbindingen naar alle richtingen.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Basisscholen zoals De Kleine Nicolaas (238 meter) en Vrije Schoolgemeenschap Geert Groote School (592 meter) zijn dichtbij. Voor voortgezet onderwijs zijn er het Montessori Lyceum Oostpoort (236 meter) en Het Amsterdams Lyceum (393 meter).