Mauritsstraat 6A
Oosterpoort, Groningen
Een bovenwoning met karakter in Oosterpoort
Deze bovenwoning uit 1876 ligt in de levendige Oosterpoort, een buurt die volgens bewoners sociaal en gezellig is. Met een vraagprijs van €199.000 zit je hier flink onder het buurtgemiddelde van €331.180, wat deze woning tot scherp geprijsd maakt in de appartementen in Groningen.
De woning zelf
De woning heeft 2 kamers, waarvan 1 slaapkamer, en 1 badkamer. Het woonoppervlak is volgens de makelaar 50 m², terwijl de BAG-registratie 49 m² aangeeft. De woning beschikt over dubbel glas en een cv-ketel. Het is volle eigendom en de VvE-bijdrage is €73,80 per maand.
Een buurt met een eigen gezicht
Met ruim 5.000 inwoners en veel jongeren tussen 15 en 25 jaar is Oosterpoort een bruisende buurt. Bewoners geven hun buurt gemiddeld een 7,4. Een bewoner zegt: "Het is een sociale buurt van studenten, jongeren, gezinnen en veel alleenstaande mensen. Mensen groeten elkaar makkelijk." Een ander noemt het "een gezellige en voor mijn gevoel vrij veilige buurt." De buurt Oosterpoort heeft een levendig karakter met veel voorzieningen om de hoek.
Voorzieningen en bereikbaarheid
Om de hoek vind je de PLUS op 324 meter en Albert Heijn op 479 meter. Basisschool IKC Borgman Oosterpoort ligt op 195 meter. De huisartsenpraktijk Radesingel en Service Apotheek Oosterpoort zitten beide op ongeveer 400 meter. Buslijn 50 en 51 stoppen bij halte Vechtstraat op 346 meter, en treinstation Groningen ligt op 677 meter. De gemeente Groningen biedt daarmee een complete stedelijke omgeving. Wat betreft risico-indicaties: de geluidsbelasting van wegverkeer is 62 dB, boven de norm. Het funderingsrisico is gemiddeld, een gebiedsindicatie. Wateroverlast bij hevige regen is gemiddeld, overstromingsrisico is laag, en hittestress is nu laag maar wordt in 2050 gemiddeld.
Bron
Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via REC Vastgoed op Funda aangeboden.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Mauritsstraat 6A, Groningen
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot andere woningen in de buurt?
De vraagprijs van €199.000 ligt ongeveer 40% onder de gemiddelde vraagprijs van €331.180 in de buurt. De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €4.352, terwijl deze woning €3.980 per m² kost. Het is daarmee een relatief voordelige optie, al is het woonoppervlak met 50 m² wel kleiner dan het buurtgemiddelde van 82 m².
Hoe is de woning ingedeeld?
De woning is een bovenwoning op de tweede woonlaag met 2 kamers, waarvan 1 slaapkamer, en 1 badkamer. Het woonoppervlak is volgens de makelaar 50 m², terwijl de BAG-registratie 49 m² aangeeft. De woning heeft dubbel glas en een cv-ketel. De VvE-bijdrage is €73,80 per maand.
Hoe zit het met geluidsoverlast in deze buurt?
De geluidsbelasting van wegverkeer is 62 dB, wat boven de geluidsnorm ligt. Spoorweglawaai is 39 dB, vliegverkeer 19 dB en industrie 45 dB, allemaal onder de norm. Deze cijfers zijn indicaties op gebiedsniveau, geen meting op dit specifieke adres.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
Op loopafstand vind je supermarkten als PLUS (324 m) en Albert Heijn (479 m). Basisschool IKC Borgman Oosterpoort ligt op 195 m. Huisartsenpraktijk Radesingel en Service Apotheek Oosterpoort zitten op ongeveer 400 m. Buslijnen 50 en 51 stoppen bij halte Vechtstraat op 346 m, en treinstation Groningen ligt op 677 m.
Hoe is de buurt Oosterpoort om in te wonen?
Bewoners geven de buurt gemiddeld een 7,4. Een bewoner zegt: "Het is een sociale buurt van studenten, jongeren, gezinnen en veel alleenstaande mensen. Mensen groeten elkaar makkelijk." Een ander noemt het "een gezellige en voor mijn gevoel vrij veilige buurt." De buurt heeft veel voorzieningen en een levendig karakter.
Wat is het funderingsrisico van deze woning?
Het funderingsrisico is gemiddeld, volgens de openbare risicodata. Dit is een indicatie op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning. Het bouwjaar is 1876, en in dit postcodegebied is 71% van de panden gebouwd vóór 1970.
Hoe is het energielabel en wat betekent dat?
De woning heeft energielabel E. Dit is een van de minder zuinige labels, dus je kunt hogere stookkosten verwachten. In de buurt heeft 26,7% van het koopaanbod een label D of lager, dus dit is niet uitzonderlijk voor de buurt.
Zijn er risico's op wateroverlast of overstroming?
Het risico op wateroverlast bij hevige regen is gemiddeld. Het overstromingsrisico is laag, zowel nu als in 2050. Hittestress is nu laag, maar wordt in 2050 gemiddeld. Dit zijn gebiedsindicaties, geen voorspellingen voor dit specifieke adres.





