Appartement te koop: Tuinen 10A, Leeuwarden
KopenLeeuwardenAppartementenTuinen 10A

Tuinen 10A

Hoek, Leeuwarden

€ 140.000
Buurt Hoek, LeeuwardenBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ekoplaza op 102m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor jongeren
42% van de bewoners is 15-25 jaar
AI-samenvatting

In het hart van Leeuwarden

Dit appartement aan de Tuinen 10A ademt historie met een bouwjaar van 1765, maar is verrassend modern met energielabel A. Met 47 m² woonoppervlak is het compact en knus. De vraagprijs van €140.000 is aanzienlijk lager dan het buurtgemiddelde van €296.786, wat het een scherpe optie maakt. Bekijk ook andere appartementen in Leeuwarden voor vergelijkbare aanbiedingen.

De buurt Hoek

De buurt Hoek is een levendige mix van studenten en ouderen, zoals een bewoner het omschrijft: "Rumourig, maar gezellig". Het is een echte stadswijk met veel eenpersoonshuishoudens (870 van de 1290 inwoners) en een jonge bevolking: ruim 40% is tussen de 15 en 25 jaar. De sfeer is informeel en sociaal, al kan het afvalprobleem bij de stortplek een doorn in het oog zijn.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je zo naar de Ekoplaza, die om de hoek zit op 100 meter. Ook Poiesz en Jumbo zijn op loopafstand (305 en 323 meter). Voor schoolgaande kinderen is er de Openbare Jenaplan Basisschool Oldenije op 527 meter en het Stedelijk Gymnasium op 406 meter. De gemeente Leeuwarden biedt verder volop voorzieningen, van restaurants tot parken.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via SUZ Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 140.000
Prijs per m²€ 2.979
Woonoppervlakte47m²
Perceeloppervlakte266m²
Bouwjaar1765
EnergielabelA
BuurtHoek
WijkBinnenstad
GemeenteLeeuwarden

Locatie

Tuinen 10A, Leeuwarden

Ervaringen uit de buurt

Goed · 1 bewoner

7.5
Jason
10-06-2024
Rumourig, maar gezellig

Veel studenten en ouderen, soort tussen community. Afvalstortplek is alleen altijd vies, en stinkt. Hij werkt af en toe ook gewoon helemaal niet!

Buurt statistieken

Gegevens uit Hoek

Inwoners1.290
Mannen56%
Vrouwen43%

Woningmarkt

Gegevens uit Hoek

Woningvoorraad883
Gem. WOZ-waarde€ 118.000
Koopwoningen2%
Huurwoningen97%

Supermarkten

31 binnen 5 km

Ekoplaza
Amelandsstraat 20
102m
Poiesz
Oostersingel 78
305m
Jumbo
Hoeksterpad 1
323m

Scholen

54 binnen 5 km

Stedelijk Gymnasium, school van OSG Piter Jelles
Voortgezet onderwijs · 452 leerlingen
406m
Openbare Jenaplan Basisschool Oldenije
Basisonderwijs · 202 leerlingen
527m
IKC Aventurijn
Basisonderwijs · 76 leerlingen
559m

Veelgestelde vragen

Over Tuinen 10A, Leeuwarden

Welk energielabel heeft Tuinen 10A?

De woning aan Tuinen 10A in Leeuwarden heeft energielabel A.

Is €140.000 een realistische prijs voor dit appartement?

Ja, de vraagprijs van €140.000 ligt fors onder het buurtgemiddelde van €296.786. Dat komt doordat het appartement met 47 m² kleiner is dan het gemiddelde van 87 m² in de buurt. De prijs per m² is met €2.979 ook lager dan het buurtgemiddelde van €3.593. Het is dus een betaalbare optie, vooral voor starters.

Hoe is de buurt Hoek om in te wonen?

De buurt Hoek is levendig en gemengd, met veel studenten en ouderen. Een bewoner noemt het 'rumourig, maar gezellig'. Er zijn veel eenpersoonshuishoudens en de sfeer is informeel. Wel kan de afvalstortplek voor overlast zorgen. De stedelijkheidsgraad is zeer hoog (1), dus je woont midden in de stad.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is A, wat betekent dat de woning zeer zuinig is. In de buurt heeft 33,3% van de koopwoningen label A en 22,2% label A+. Je kunt dus lage stookkosten verwachten, al zijn concrete bedragen niet te geven zonder verbruiksgegevens.

Zijn er voorzieningen op loopafstand?

Ja, er zijn meerdere supermarkten dichtbij: Ekoplaza op 100 meter, Poiesz op 305 meter en Jumbo op 323 meter. Ook scholen zijn nabij, zoals het Stedelijk Gymnasium op 406 meter en basisschool Oldenije op 527 meter. Het treinstation ligt op 1,4 km, dus op loopafstand.

Hoe oud is het appartement en is dat een probleem?

Het appartement is gebouwd in 1765, dus historisch. In de buurt is 81,8% van de woningen van voor 1945, dus dat is gebruikelijk. Het energielabel A geeft aan dat het goed geïsoleerd is, maar let wel op dat oude panden soms onderhoud vergen. Vraag bij bezichtiging naar de staat van het onderhoud.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in de buurt?

In de buurt Hoek stonden verkochte woningen gemiddeld 153 dagen te koop. Dat is iets langer dan het landelijk gemiddelde, maar de markt is rustig. Met een scherpe prijs zoals deze kan het sneller gaan.