Een bovenwoning in het hart van Den Bosch
Dit appartement uit 1881 ligt op de tweede woonlaag van een pand aan de Verwersstraat, midden in de Binnenstad centrum. De advertentie vermeldt geen energielabel, waardoor je geen uitspraak kunt doen over de energiezuinigheid van deze woning. Met een vraagprijs van €275.000 ligt dit appartement flink onder het gemiddelde van de appartementen in Den Bosch, namelijk 69% onder de buurtgemiddelde vraagprijs van €879.136. De prijs per vierkante meter is €6.548, gebaseerd op de makelaar-opgave van 42 m².
De woning zelf
De woning heeft 2 kamers, waarvan 1 slaapkamer, en 1 badkamer. Het woonoppervlak is volgens de BAG-registratie 54 m², terwijl de makelaar 42 m² opgeeft. De woning is verdeeld over 1 woonlaag en heeft een inhoud van 139 m³. Volgens de makelaar is er geen isolatie aanwezig en wordt de woning verwarmd met een cv-ketel. Het is een bovenwoning in volle eigendom, met een VvE-bijdrage van €75 per maand.
Leven in de Binnenstad
Met bijna 7.000 inwoners is dit een levendige buurt, waar veel alleenstaanden wonen: 62% van de huishoudens bestaat uit één persoon. De meeste bewoners zijn tussen de 25 en 45 jaar oud. Bewoners van de gemeente Den Bosch geven hun leefomgeving gemiddeld een 8,0 op basis van 37 beoordelingen. Een bewoner noemt het "Mooi, veilig" en waardeert de korte afstand tot de Maasdijk en de faciliteiten in het dorp. Een ander zegt: "Fijne buurt met goede sociale contacten". De buurt Binnenstad centrum is een plek waar veel te beleven valt.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De dagelijkse boodschappen kun je doen bij de Albert Heijn op 406 meter of de Jumbo op 560 meter, beide op loopafstand. Voor zorg zit je goed: de huisarts is op 607 meter en de apotheek op 393 meter. Het treinstation 's-Hertogenbosch ligt op 970 meter, en de dichtstbijzijnde bushalte is 's-Hertogenbosch, Parade op 114 meter, met buslijn 80. De gemeente Den Bosch heeft verder voldoende voorzieningen, zoals het Jeroen Bosch Ziekenhuis op 2,1 kilometer.
WOZ en risico-indicaties
De WOZ-waarde is €255.000, vastgesteld op 1 januari 2025. De vraagprijs ligt 8% boven de WOZ-waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 37% gestegen, van €186.000 naar €255.000. Wat betreft risico's op adresniveau: de geluidsbelasting van wegverkeer is 58 dB Lden, boven de geluidsnorm, terwijl spoorweglawaai met 32 dB Lden onder de norm blijft. Het funderingsrisico is gemiddeld, mede omdat het pand uit 1881 op veengrond is gebouwd. Het overstromingsrisico is momenteel gemiddeld, maar laag in 2050. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning.
Aanbod en bronnen
Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Boumij Makelaars en Boumij Makelaars op Funda.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Verwersstraat 108B, 'S-Hertogenbosch
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot de WOZ-waarde?
De vraagprijs van €275.000 ligt 8% boven de WOZ-waarde van €255.000, die is vastgesteld op 1 januari 2025. De WOZ-waarde is de gemeentelijke taxatie en geen actuele marktwaarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 37% gestegen, van €186.000 naar €255.000. De vraagprijs is dus hoger dan de laatste taxatie, maar de ontwikkeling van de afgelopen jaren laat zien dat waarden in deze buurt stijgen.
Wat is de indeling van dit appartement?
Het appartement heeft 2 kamers, waarvan 1 slaapkamer, en 1 badkamer. Het is een bovenwoning op de tweede woonlaag, verdeeld over 1 woonlaag. De inhoud is 139 m³. Volgens de makelaar is er geen isolatie aanwezig en wordt de woning verwarmd met een cv-ketel. Het woonoppervlak is volgens de BAG-registratie 54 m², terwijl de makelaar 42 m² opgeeft. De woning is in volle eigendom en de VvE-bijdrage is €75 per maand.
Waarom staat er geen energielabel in de advertentie?
De makelaar heeft het energielabel niet gepubliceerd in de advertentie. Daardoor is het niet mogelijk om iets te zeggen over de energiezuinigheid van deze woning. Het adres zelf is wel volledig, dus locatie- en buurtgegevens kloppen. Als je meer wilt weten over het energielabel, staat dat niet in de advertentie.
Hoe is het gesteld met het funderingsrisico?
Het funderingsrisico voor dit adres is gemiddeld, volgens openbare risicodata op adresniveau. Het pand is gebouwd in 1881 op veengrond, wat kan wijzen op houten palen of een ondiepe fundering. Daarnaast valt het postcodegebied in een KCAF-aandachtsgebied, waar 100% van de panden vóór 1970 is gebouwd. Dit is een indicatie op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning.
Wat is de geluidsbelasting rondom deze woning?
De geluidsbelasting van wegverkeer is 58 dB Lden, wat boven de geluidsnorm ligt, volgens gegevens uit 2022. De geluidsbelasting van spoorweglawaai is 32 dB Lden, wat niet boven de norm uitkomt, volgens gegevens uit 2023. Dit zijn indicaties op adresniveau uit de Atlas Leefomgeving. Het is geen meting ter plaatse, maar een inschatting op basis van openbare data.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
De Albert Heijn zit op 406 meter en de Jumbo op 560 meter, dus boodschappen doe je op loopafstand. De huisarts is op 607 meter en de apotheek op 393 meter. Het treinstation 's-Hertogenbosch ligt op 970 meter, en de dichtstbijzijnde bushalte is 's-Hertogenbosch, Parade op 114 meter, met buslijn 80. Het Jeroen Bosch Ziekenhuis ligt op 2,1 kilometer.
Hoe is de buurt Binnenstad centrum?
De buurt heeft bijna 7.000 inwoners, waarvan 62% alleenstaand is. De meeste bewoners zijn tussen de 25 en 45 jaar oud. Bewoners van de gemeente Den Bosch geven hun leefomgeving gemiddeld een 8,0, op basis van 37 beoordelingen. Een bewoner noemt het "Mooi, veilig" en waardeert de korte afstand tot de Maasdijk. Een ander zegt: "Fijne buurt met goede sociale contacten".
Wat is het overstromingsrisico voor dit adres?
Het overstromingsrisico is momenteel gemiddeld, maar in 2050 wordt dit ingeschat als laag, volgens de Klimaateffectatlas. Wateroverlast bij hevige regen is laag, en hittestress is nu laag maar wordt in 2050 gemiddeld. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen garanties voor deze specifieke woning. De gegevens komen uit openbare risicodata op adresniveau.





