Een nieuwbouwstudio in het hart van Ermelo
Deze studio uit 2024 staat midden in het centrum van Ermelo, een beschutte ligging die de makelaar omschrijft als 'in centrum'. Met een vraagprijs van €329.500 is dit de goedkoopste van de 23 koopwoningen die nu in deze buurt te koop staan, en de prijs ligt 45% onder de buurtgemiddelde vraagprijs van €601.130. Het is een van de studios in Ermelo die momenteel op de markt zijn.
Een compact appartement met drie kamers
De woning is een appartement op één woonlaag met drie kamers, waarvan één slaapkamer en één badkamer. De woonoppervlakte is volgens de BAG-registratie 44 m², terwijl de makelaar 43 m² opgeeft. Het appartement heeft een balkon en is volledig in eigendom. Volgens de makelaar is de woning voorzien van dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie. De VvE-bijdrage bedraagt €82,75 per maand.
Een levendige dorpskern met veel 65-plussers
Met ruim 3.000 inwoners en 34% 65-plussers is dit een kern met een rustig karakter. Bewoners van de gemeente Ermelo geven hun leefomgeving gemiddeld een 8,55, op basis van tien beoordelingen. Een bewoner zegt: "Het is een fijne buurt om in te mogen wonen met een hoop voorzieningen op loopafstand." Een ander noemt het "Prima, nette mensen." De buurt Ermelo - Centrum heeft relatief veel eenpersoonshuishoudens (45%).
Voorzieningen en bereikbaarheid om de hoek
De dagelijkse boodschappen zijn dichtbij: Lidl ligt op 205 meter, Albert Heijn op 325 meter. Basisscholen zijn er ook, zoals Protestants Christelijke Basisschool Irene op 434 meter. De huisartsenpraktijk Gunneweg-Groot zit op 549 meter en Apotheek De Witte Pauw op 254 meter. Buslijn 501 stopt op 107 meter bij halte Ermelo, Molenaarsplein, en vanaf halte Ermelo, 't Weitje op 293 meter rijden de lijnen 104, 114, 206 en 674. Treinstation Ermelo ligt op 916 meter.
WOZ en risico-indicaties
De WOZ-waarde is vastgesteld op €290.000 met peildatum 1 januari 2025, en de vraagprijs ligt 14% boven de WOZ-waarde. De afgelopen vijf jaar is de WOZ-waarde gestegen van €80.000 naar €290.000. Wat betreft risico's op adresniveau: de geluidsbelasting van wegverkeer is 59 dB Lden, boven de geluidsnorm, terwijl spoorweglawaai met 30 dB Lden onder de norm blijft. Het funderingsrisico is laag, met zand als bodemsoort. Bij hevige regen is de kans op wateroverlast verhoogd, maar het overstromingsrisico is laag, zowel nu als in 2050. Hittestress is nu laag, maar wordt in 2050 als gemiddeld ingeschat. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning.
Aanbod en bronnen
Op het moment van schrijven wordt de woning via twee kanalen aangeboden, waaronder Vestaal Vastgoed BV.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Buitenruimte
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Stationsstraat 27H, Ermelo
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot de WOZ-waarde?
De WOZ-waarde van deze studio is vastgesteld op €290.000 met peildatum 1 januari 2025. De vraagprijs van €329.500 ligt 14% boven die WOZ-waarde. De WOZ-waarde is de gemeentelijke taxatie en geen actuele marktwaarde. De afgelopen jaren is de WOZ-waarde sterk gestegen, van €80.000 in 2023 naar €290.000 in 2025.
Wat is de indeling van deze studio?
Het appartement heeft drie kamers, waarvan één slaapkamer en één badkamer, verdeeld over één woonlaag. De woonoppervlakte is volgens de makelaar 43 m², terwijl de BAG-registratie 44 m² aangeeft. Verder is er een balkon aanwezig. De woning is in 2024 gebouwd en heeft energielabel A+++.
Hoeveel bedraagt de VvE-bijdrage?
De VvE-bijdrage voor dit appartement is €82,75 per maand. Dit bedrag staat vermeld in de advertentie van de makelaar. De woning is volledig in eigendom, wat betekent dat je geen erfpacht hebt.
Wat is het energielabel en wat betekent dat?
Deze studio heeft energielabel A+++, een zuinig label. Volgens de makelaar is de woning voorzien van dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie. Het energielabel zegt iets over de energieprestatie van de woning, maar zegt niets over de bouwkundige staat.
Hoe is het gesteld met het funderingsrisico?
Het funderingsrisico op dit adres is laag, met zand als bodemsoort. Dit is een indicatie op gebiedsniveau op basis van openbare data, geen inspectie van deze specifieke woning. Het betekent dat er geen verhoogd risico wordt verwacht, maar het is geen garantie.
Zijn er risico's op wateroverlast of overstroming?
Bij hevige regen is de kans op wateroverlast verhoogd, volgens de Klimaateffectatlas. Het overstromingsrisico is laag, zowel nu als in 2050. Hittestress is nu laag, maar wordt in 2050 als gemiddeld ingeschat. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze woning.
Hoe is de geluidssituatie rond deze woning?
De geluidsbelasting van wegverkeer is 59 dB Lden, boven de geluidsnorm, volgens gegevens uit 2022. Spoorweglawaai is 30 dB Lden, niet boven de norm, volgens gegevens uit 2023. Dit zijn indicaties op adresniveau uit de Atlas Leefomgeving.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
In de buurt zijn meerdere supermarkten, waaronder Lidl op 205 meter en Albert Heijn op 325 meter. Basisscholen zijn er ook, zoals Protestants Christelijke Basisschool Irene op 434 meter. De huisartsenpraktijk Gunneweg-Groot zit op 549 meter en Apotheek De Witte Pauw op 254 meter. Treinstation Ermelo ligt op 916 meter.
Hoe is het openbaar vervoer geregeld?
Buslijn 501 stopt op 107 meter bij halte Ermelo, Molenaarsplein. Op 293 meter ligt halte Ermelo, 't Weitje met de lijnen 104, 114, 206 en 674. Treinstation Ermelo ligt op 916 meter.
Wat vinden bewoners van de omgeving?
Bewoners van de gemeente Ermelo geven hun leefomgeving gemiddeld een 8,55, op basis van tien beoordelingen. Een bewoner zegt: "Het is een fijne buurt om in te mogen wonen met een hoop voorzieningen op loopafstand." Een ander noemt het "Prima, nette mensen." Deze beoordelingen gaan over de gemeente, niet specifiek over deze buurt.
Hoe verhoudt de prijs zich tot andere koopwoningen in de buurt?
De vraagprijs van €329.500 ligt 45% onder de buurtgemiddelde vraagprijs van €601.130. Het is de goedkoopste van de 23 koopwoningen die nu in deze buurt te koop staan. De woonoppervlakte van 43 m² is 66% kleiner dan het buurtgemiddelde van 126 m².





