Tussenwoning te koop: Pracanalaan 54, Amsterdam
KopenAmsterdamTussenwoningenPracanalaan 54

Pracanalaan 54

De Aker-West, Amsterdam

€ 875.000
Buurt De Aker-West, AmsterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 202m²
66% groter dan gemiddeld in de buurt
Populaire buurt voor doorstromers
31% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Een royale tussenwoning in De Aker-West

Deze tussenwoning aan de Pracanalaan 54 is een echte verrassing: met 202 vierkante meter woonoppervlak biedt het ruimte die je niet vaak ziet in een rijtjeshuis. Het huis uit 1997 heeft energielabel B, dus je stookkosten vallen mee. De vraagprijs van €875.000 ligt aan de hoge kant, maar dat past bij de enorme oppervlakte, 66% meer dan gemiddeld in de buurt. Kijk je naar andere tussenwoningen in Amsterdam, dan zie je dat dit een bijzonder ruime optie is.

De buurt: De Aker-West

De Aker-West is een rustige, groene wijk in Amsterdam Nieuw-West. De buurt telt zo'n 4500 inwoners en bestaat vooral uit eengezinswoningen (58%). Het is een plek waar veel gezinnen wonen, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 2,3. De buurt De Aker-West heeft een lage criminaliteit (99 misdrijven per jaar) en een park of plantsoen op loopafstand (0,3 km). Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: het is een veilige, kindvriendelijke omgeving.

Het leven in de straat

In de ochtend loop je in vijf minuten naar Openbare Daltonbasisschool De Horizon (641 m) of de G.Th. Rietveldschool (785 m). Voor de dagelijkse boodschappen is Jumbo om de hoek (522 m), en ook Vomar (914 m) en Lidl (946 m) zijn dichtbij. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen, maar hier in De Aker-West geniet je van rust en ruimte.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Ameo makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 875.000
Prijs per m²€ 4.332
Woonoppervlakte202m²
Perceeloppervlakte132m²
Bouwjaar1997
EnergielabelB
BuurtDe Aker-West
WijkDe Aker
GemeenteAmsterdam

Locatie

Pracanalaan 54, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit De Aker-West

Inwoners4.500
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit De Aker-West

Woningvoorraad1.761
Gem. WOZ-waarde€ 532.000
Koopwoningen65%
Huurwoningen35%

Supermarkten

35 binnen 5 km

Jumbo
Pieter Calandlaan 808
522m
Vomar
Dijkgraafplein 409
914m
Lidl
Lorentzplein 31
946m

Scholen

69 binnen 5 km

Openbare Daltonbasisschool De Horizon
Basisonderwijs · 467 leerlingen
641m
G.Th. Rietveldschool
Basisonderwijs · 622 leerlingen
785m
Openbare Basisschool De Punt
Basisonderwijs · 378 leerlingen
914m

Veelgestelde vragen

Over Pracanalaan 54, Amsterdam

Welk energielabel heeft Pracanalaan 54?

De woning aan Pracanalaan 54 in Amsterdam heeft energielabel B.

Is €875.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €875.000 ligt 47% boven het buurtgemiddelde van €596.500. Dat komt doordat deze woning met 202 m² woonoppervlak 66% groter is dan het gemiddelde in De Aker-West (122 m²). De prijs per vierkante meter is met €4.332 lager dan het buurtgemiddelde van €5.051, dus je krijgt relatief veel waar voor je geld. Het is een scherpe prijs voor zo'n royale tussenwoning.

Hoeveel woningen staan er te koop in De Aker-West?

Op dit moment staan er 10 koopwoningen te koop in De Aker-West. De prijzen variëren van €400.000 tot €945.000. De gemiddelde vraagprijs is €596.500 en de mediaan ligt op €605.000. Er zijn recent 42 woningen verkocht, met een gemiddelde verkoopprijs van €631.929 en een gemiddelde looptijd van 82 dagen.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Deze woning heeft energielabel B. Dat betekent dat het huis redelijk zuinig is. In de buurt heeft 66,7% van de woningen label A en 16,7% label A+, dus label B is iets minder zuinig dan gemiddeld, maar nog steeds goed. Je kunt een redelijke energierekening verwachten, maar geen extreem hoge kosten.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Wel zijn er bushaltes in de buurt, al worden specifieke lijnen niet genoemd. De auto is waarschijnlijk de makkelijkste manier om je te verplaatsen, met goede wegen naar de rest van Amsterdam.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. Openbare Daltonbasisschool De Horizon zit op 641 meter, G.Th. Rietveldschool op 785 meter, en Openbare Basisschool De Punt op 914 meter. Ook is er een school voor speciaal onderwijs, Mr de Jonghschool, op 946 meter. Voortgezet onderwijs is op 1,8 km afstand.