Twee-onder-één-kap te koop: Handwerkerszijde 61-1, Drachten
KopenSmallingerland2-onder-1-kapwoningenHandwerkerszijde 61-1

Handwerkerszijde 61-1

De Swetten centrum, Smallingerland

€ 367.500
Buurt De Swetten centrum, DrachtenBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 133m²
133m² woonoppervlakte
AI-samenvatting

Een ruime twee-onder-één-kapwoning in Drachten

Deze woning aan de Handwerkerszijde 61-1 in Drachten is een ruime twee-onder-één-kapwoning uit 2002. Met 133 m² woonoppervlak en een perceel van 176 m² biedt het voldoende ruimte voor een gezin. De woning ligt in de buurt De Swetten centrum, een levendige wijk met veel voorzieningen op loopafstand. De vraagprijs van € 367.500 is marktconform voor twee onder een kapwoningen in Smallingerland.

De Swetten centrum

De buurt De Swetten centrum is een stedelijke wijk met ruim 1.600 inwoners. Het is een gemengde buurt met veel eenpersoonshuishoudens en ook gezinnen. De sfeer is levendig, mede door de nabijheid van het centrum van Drachten. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers laten een doorsnee inkomensbeeld zien.

Leven in de straat

In de ochtend loop je zo naar basisschool It Ambyld, die naast de deur ligt. Voor de dagelijkse boodschappen zijn er meerdere supermarkten om de hoek, zoals Poiesz op 5 minuten lopen en Lidl op 6 minuten. Ook de middelbare scholen OSG Singelland zijn op loopafstand. De gemeente Smallingerland biedt verder voldoende voorzieningen voor een compleet dagelijks leven.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Kuperus Makelaardij aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 367.500
Prijs per m²€ 2.763
Woonoppervlakte133m²
Perceeloppervlakte176m²
Bouwjaar2002
BuurtDe Swetten centrum
WijkDe Swetten
GemeenteSmallingerland

Locatie

Handwerkerszijde 61-1, Drachten

Buurt statistieken

Gegevens uit De Swetten centrum

Inwoners1.675
Mannen50%
Vrouwen50%

Supermarkten

15 binnen 5 km

Poiesz
Oudeweg 34 A
516m
Lidl
Oude Nering 1
598m
Aldi
Markt 67
619m

Scholen

40 binnen 5 km

It Ambyld
Basisonderwijs · 129 leerlingen
91m
De Swetten
Basisonderwijs · 186 leerlingen
159m
It Heechhôf
Speciaal onderwijs · 132 leerlingen
326m

Veelgestelde vragen

Over Handwerkerszijde 61-1, Drachten

Is € 367.500 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van € 367.500 is marktconform voor een twee-onder-één-kapwoning uit 2002 in Drachten. De woning heeft 133 m² woonoppervlak en een perceel van 176 m², wat gebruikelijk is voor dit type woning in de buurt. Vergelijkbare woningen in de omgeving worden voor vergelijkbare bedragen aangeboden.

Hoe is de buurt De Swetten centrum om in te wonen?

De Swetten centrum is een stedelijke buurt met ruim 1.600 inwoners. Het is een gemengde wijk met zowel eenpersoonshuishoudens als gezinnen. De buurt ligt dicht bij het centrum van Drachten, waardoor winkels, horeca en andere voorzieningen op loopafstand zijn. Het is een levendige omgeving met een goede mix van woningen.

Welke scholen zitten er in de buurt?

Op loopafstand vind je basisscholen It Ambyld (91 meter) en De Swetten (159 meter). Voor voortgezet onderwijs zijn OSG Singelland - VHS (561 meter) en OSG Singelland - Drachtster Lyceum (606 meter) dichtbij. Ook is er een school voor speciaal basisonderwijs, It Heechhôf, op 326 meter.