Strumphlerstraat 3
Tuindorp ’t Lansink, Hengelo
Een karakteristieke twee-onder-één-kapwoning in Tuindorp 't Lansink
Deze twee-onder-één-kapwoning uit 1911 staat in Tuindorp 't Lansink, een buurt met veel vooroorlogse woningen. Met een vraagprijs van €398.000 ligt de prijs 16% onder het buurtgemiddelde van €475.929, wat deze woning relatief scherp geprijsd maakt. De woning heeft energielabel F, het minst zuinige label, dus je kunt hoge stookkosten verwachten. Bekijk ook het aanbod van twee onder een kapwoningen in Hengelo voor meer opties.
De woning zelf
De woning heeft 3 kamers, waaronder 2 slaapkamers, en 1 badkamer, verdeeld over 2 woonlagen. De inhoud is 330 m³. Volgens de BAG-registratie is de woonoppervlakte 108 m², terwijl de makelaar 89 m² opgeeft. De woning heeft een achtertuin en voortuin, met de tuin op het oosten bereikbaar via de achterom. Het is volle eigendom. De makelaar noemt dubbel glas als isolatie, en de verwarming bestaat uit een cv-ketel, houtkachel, muurverwarming en gedeeltelijke vloerverwarming. De woning ligt aan een rustige weg in een woonwijk.
Tuindorp 't Lansink
Met bijna 2.000 inwoners en relatief veel 45-plussers is dit een rustige, gevestigde buurt. Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 8,07 op basis van drie beoordelingen. Een bewoner zegt: "Ben hier opgegroeid. Altijd een fijne buurt gevonden met leuke mensen." Een ander noemt het "Gezelligprima" met "Goede kontakten Geen herrie". De buurt telt 959 woningen, waarvan 88% eengezinswoningen zijn. Meer over de buurt Tuindorp 't Lansink vind je op de buurtpagina.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De PLUS ligt op 466 meter, Albert Heijn op 556 meter en Aldi op 635 meter, dus boodschappen zijn om de hoek. De dichtstbijzijnde huisarts is Huisartsenpraktijk de Poort van Borne op 4 kilometer, maar de apotheek zit op 212 meter. Ziekenhuis ZGT Hengelo is op 845 meter. Buslijn 53 stopt op 158 meter bij halte Hengelo, Buitenweg, en het treinstation Hengelo ligt op 926 meter. De gemeente Hengelo heeft verder alle stedelijke voorzieningen.
WOZ en adresgegevens
De WOZ-waarde is €393.000, vastgesteld op 1 januari 2025, en de vraagprijs ligt 1% boven deze waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 41% gestegen, van €279.000 naar €393.000. Wat betreft risico-indicaties op adresniveau: de geluidsbelasting van wegverkeer is 46 dB Lden en van spoorweglawaai 34 dB Lden, beide niet boven de norm. Het funderingsrisico is laag, al is de woning in 1911 op kleigrond gebouwd. Wateroverlast bij hevige regen is gemiddeld, net als het overstromingsrisico nu en in 2050. Hittestress is nu laag, maar gemiddeld in 2050. Dit zijn gebiedsindicaties, geen inspectie van deze woning.
Bron en makelaar
Op het moment van schrijven wordt de woning via twee kanalen aangeboden, waaronder Elst&co Makelaars.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Buitenruimte
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Strumphlerstraat 3, Hengelo
Hoe verhoudt de vraagprijs van €398.000 zich tot de WOZ-waarde?
De WOZ-waarde is €393.000, vastgesteld op 1 januari 2025. De vraagprijs ligt 1% boven deze waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 41% gestegen, van €279.000 naar €393.000. De vraagprijs is dus iets hoger dan de gemeentelijke taxatie, maar het verschil is klein.
Wat is de indeling van deze woning?
De woning heeft 3 kamers, waaronder 2 slaapkamers, en 1 badkamer, verdeeld over 2 woonlagen. De inhoud is 330 m³. Volgens de BAG-registratie is de woonoppervlakte 108 m², terwijl de makelaar 89 m² opgeeft. Er is een achtertuin en voortuin, met de tuin op het oosten bereikbaar via de achterom.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
De PLUS ligt op 466 meter, Albert Heijn op 556 meter en Aldi op 635 meter. De apotheek zit op 212 meter, en ziekenhuis ZGT Hengelo op 845 meter. De dichtstbijzijnde huisarts is Huisartsenpraktijk de Poort van Borne op 4 kilometer. Buslijn 53 stopt op 158 meter bij halte Hengelo, Buitenweg, en het treinstation Hengelo ligt op 926 meter.
Hoe is de buurt Tuindorp 't Lansink?
Tuindorp 't Lansink heeft bijna 2.000 inwoners, waarvan 21% 65 jaar of ouder is. Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 8,07 op basis van drie beoordelingen. Een bewoner zegt: "Ben hier opgegroeid. Altijd een fijne buurt gevonden met leuke mensen." Een ander noemt het "Gezelligprima" met "Goede kontakten Geen herrie".
Wat is het funderingsrisico van deze woning?
Het funderingsrisico is laag, volgens openbare risicodata op adresniveau. De woning is in 1911 op kleigrond gebouwd, wat mogelijk houten palen of een ondiepe fundering betekent. Dit is een gebiedsindicatie, geen inspectie van deze specifieke woning.
Hoe is het energielabel en wat betekent dat?
De woning heeft energielabel F, het minst zuinige label. Dat betekent dat je hoge stookkosten kunt verwachten. De makelaar noemt dubbel glas als isolatie, en de verwarming bestaat uit een cv-ketel, houtkachel, muurverwarming en gedeeltelijke vloerverwarming.
Hoe is de geluidssituatie rond de woning?
De geluidsbelasting van wegverkeer is 46 dB Lden, niet boven de geluidsnorm, peiljaar 2022. De geluidsbelasting van spoorweglawaai is 34 dB Lden, ook niet boven de norm, peiljaar 2023. Dit zijn indicaties op adresniveau, geen metingen ter plaatse.
Wat is het overstromingsrisico en hittestress?
Wateroverlast bij hevige regen is gemiddeld, net als het overstromingsrisico nu en in 2050. Hittestress is nu laag, maar gemiddeld in 2050. Dit zijn gebiedsindicaties uit de Klimaateffectatlas, geen inspectie van deze woning.
Hoeveel woningen zijn er te koop in de buurt?
In de buurt zijn 7 koopwoningen beschikbaar, met een gemiddelde vraagprijs van €475.929 en een mediaan van €510.000. De prijzen variëren van €325.000 tot €695.000. Deze woning ligt met €398.000 onder het buurtgemiddelde.
Waarom verschilt de woonoppervlakte tussen BAG en makelaar?
De BAG-registratie geeft een woonoppervlakte van 108 m², terwijl de makelaar 89 m² opgeeft. Beide waarden worden genoemd, maar er wordt geen verklaring gegeven voor het verschil. Het is aan de koper om dit te duiden.





