Woning te koop: Albert Hahnplantsoen 21, Amsterdam
KopenAmsterdamApollobuurtHiltonbuurtAlbert Hahnplantsoen 21

Albert Hahnplantsoen 21

Hiltonbuurt, Amsterdam

€ 9.980.000
Buurt Hiltonbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 552m²
552m² woonoppervlakte
Albert Heijn op 330m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor doorstromers
38% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Een statig herenhuis in de Apollobuurt

Dit monumentale herenhuis uit 1930 aan het Albert Hahnplantsoen ademt de sfeer van het klassieke Amsterdam-Zuid. Met 552 vierkante meter woonoppervlak is het een van de grotere woningen in de buurt. De vraagprijs van €9.980.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de locatie. Vergelijkbare woningen in Amsterdam worden zelden aangeboden.

Hiltonbuurt: rustig en groen

De Hiltonbuurt is een stille, groene enclave in de Apollobuurt. Het CBS telt hier 65 inwoners, met een mix van gezinnen en ouderen. De buurt is zeer sterk stedelijk (omgevingsadressendichtheid 6109), maar het park ligt op een steenworp afstand. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar. De buurt Hiltonbuurt staat bekend om zijn statige herenhuizen.

Het dagelijks leven

Voor de dagelijkse boodschappen loop je naar de Albert Heijn om de hoek (330 meter). Ook Jumbo en Ekoplaza zijn op loopafstand. Kinderen kunnen naar de 2e Daltonschool Pieter Bakkum of De Amsterdamse Montessori School, beide op 69 meter. Het Amsterdams Lyceum en Sint Ignatiusgymnasium zijn ook dichtbij. De gemeente Amsterdam biedt alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Broersma Wonen op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 9.980.000
Prijs per m²€ 18.080
Woonoppervlakte552m²
Perceeloppervlakte425m²
Bouwjaar1930
EnergielabelD
BuurtHiltonbuurt
WijkApollobuurt
GemeenteAmsterdam

Locatie

Albert Hahnplantsoen 21, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Hiltonbuurt

Inwoners65
Mannen54%
Vrouwen54%

Supermarkten

154 binnen 5 km

Albert Heijn
Johannes Verhulststraat 149
330m
Jumbo
Hendrik Jacobszstraat 9
619m
Ekoplaza
Marathonweg 18-24
643m

Scholen

195 binnen 5 km

2e Daltonschool Pieter Bakkum
Basisonderwijs · 386 leerlingen
69m
De Amsterdamse Montessori School
Basisonderwijs · 272 leerlingen
69m
Schoolvereniging Willemspark
Basisonderwijs · 218 leerlingen
69m

Veelgestelde vragen

Over Albert Hahnplantsoen 21, Amsterdam

Welk energielabel heeft Albert Hahnplantsoen 21?

De woning aan Albert Hahnplantsoen 21 in Amsterdam heeft energielabel D.

Is €9.980.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €9.980.000 is aan de hoge kant, maar past bij de enorme oppervlakte van 552 m² en de monumentale status in de Apollobuurt. Vergelijkbare woningen in Amsterdam-Zuid worden zelden aangeboden, dus een directe prijsvergelijking is lastig. De prijs per vierkante meter is marktconform voor dit segment.

Wat is de staat van het energielabel D?

Energielabel D betekent dat de woning matig zuinig is. Verwacht hogere stookkosten dan bij een modernere woning. Het bouwjaar 1930 en het monumentale karakter kunnen isolatie-aanpassingen beperken. Het is goed om de energielasten mee te nemen in je maandelijkse kosten.

Hoe is de buurt Hiltonbuurt om in te wonen?

De Hiltonbuurt is een rustige, groene buurt met veel monumentale panden. Het CBS telt 65 inwoners, vooral gezinnen en ouderen. Het park ligt op 100 meter afstand. De buurt is zeer stedelijk, maar oogt rustig. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand, zoals de 2e Daltonschool Pieter Bakkum en De Amsterdamse Montessori School, beide op 69 meter. Voor voortgezet onderwijs zijn Het Amsterdams Lyceum (272 meter) en Sint Ignatiusgymnasium (361 meter) dichtbij.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 1,9 kilometer afstand. Dat is ongeveer 20 minuten lopen of een korte fietsrit. Vanaf daar kun je naar bestemmingen in heel Nederland.

Wat is de omgevingsadressendichtheid en wat zegt dat?

De omgevingsadressendichtheid is 6109 adressen per vierkante kilometer, wat duidt op een zeer sterk stedelijke omgeving. Dat betekent veel voorzieningen, maar ook drukte. De Hiltonbuurt zelf is echter relatief rustig door de groene opzet.