Appartement te koop: Gedempte Oude Gracht 82B, Haarlem
KopenHaarlemAppartementenGedempte Oude Gracht 82B

Gedempte Oude Gracht 82B

Heiliglanden, Haarlem

€ 395.000
Buurt Heiliglanden, HaarlemBekijk buurt
Jumbo op 148m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
42% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een appartement in de historische binnenstad

Dit appartement aan de Gedempte Oude Gracht in Haarlem ademt de sfeer van de oude stad. Met 56 vierkante meter woonoppervlak is het compact, maar de ligging in het centrum maakt veel goed. De woning uit 1920 heeft karakteristieke elementen en is een van de weinige betaalbare opties in de buurt. Met een vraagprijs van €395.000 is het de goedkoopste van de vijf koopwoningen die nu in Heiliglanden te koop staan, en daarmee een scherpe prijs voor wie in het centrum wil wonen. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs in de buurt ligt op €581.600. Bekijk ook andere appartementen in Haarlem.

Heiliglanden: levendig en stedelijk

De buurt Heiliglanden is een van de meest stedelijke delen van Haarlem, met een omgevingsadressendichtheid van 5720 adressen per vierkante kilometer. De buurt telt 1420 inwoners, waarvan een groot deel tussen de 25 en 45 jaar oud is. Het is een buurt met veel eenpersoonshuishoudens (520) en relatief weinig gezinnen met kinderen (130). De sfeer is levendig en stedelijk, met veel voorzieningen op loopafstand. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: het is een dichtbevolkte, jonge buurt.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen hoef je niet ver. Jumbo zit om de hoek (148 meter), Dekamarkt op twee straten verder (238 meter) en Albert Heijn op tien minuten lopen (387 meter). Ook voor schoolgaande kinderen is het goed toeven: het Stedelijk Gymnasium Haarlem (325 meter) en basisscholen zoals Veronica Jenaplanschool (451 meter) en Openbare Basisschool De Peppelaer (659 meter) zijn dichtbij. De gemeente Haarlem biedt een compleet stedelijk leven met alles wat je nodig hebt.

Aangeboden door Vlieg Makelaars

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Vlieg Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 april 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 395.000
Prijs per m²€ 7.054
Woonoppervlakte56m²
Perceeloppervlakte177m²
Bouwjaar1920
BuurtHeiliglanden
WijkOude Stad
GemeenteHaarlem

Locatie

Gedempte Oude Gracht 82B, Haarlem

Buurt statistieken

Gegevens uit Heiliglanden

Inwoners1.420
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Heiliglanden

Woningvoorraad899
Gem. WOZ-waarde€ 474.000
Koopwoningen36%
Huurwoningen63%

Supermarkten

47 binnen 5 km

Jumbo
Gedempte Oude Gracht 66
148m
Dekamarkt
Gedempte oude gracht 56-58
238m
Albert Heijn
Grote Houtstraat 182
387m

Scholen

102 binnen 5 km

Stedelijk Gymnasium Haarlem
Voortgezet onderwijs · 823 leerlingen
325m
Veronica Jenaplanschool
Basisonderwijs · 233 leerlingen
451m
Openbare Basisschool De Peppelaer
Basisonderwijs · 404 leerlingen
659m

Veelgestelde vragen

Over Gedempte Oude Gracht 82B, Haarlem

Is €395.000 een realistische prijs voor dit appartement?

Ja, de prijs is aan de lage kant voor de buurt. De gemiddelde vraagprijs in Heiliglanden is €581.600, en dit is de goedkoopste van de vijf beschikbare koopwoningen. Wel is het appartement met 56 m² kleiner dan het buurtgemiddelde van 77 m². De prijs per vierkante meter is niet gegeven, maar de totale prijs is marktconform voor een klein appartement in het centrum van Haarlem.

Hoe is de buurt Heiliglanden om in te wonen?

Heiliglanden is een zeer stedelijke buurt met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen veel jonge mensen en eenpersoonshuishoudens. De buurt heeft een hoge bevolkingsdichtheid en is levendig. Er zijn geen specifieke bewonersreviews, maar de cijfers laten een dynamische, centraal gelegen wijk zien.

Wat is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation van Haarlem ligt op 1,6 kilometer afstand, ongeveer twintig minuten lopen. Dat is prima voor een centrumlocatie.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Het Stedelijk Gymnasium Haarlem (voortgezet onderwijs) zit op 325 meter. Basisscholen zoals Veronica Jenaplanschool (451 meter) en Openbare Basisschool De Peppelaer (659 meter) zijn ook dichtbij.

Hoeveel koopwoningen zijn er beschikbaar in Heiliglanden?

Op dit moment staan er vijf koopwoningen te koop in de buurt. Dit appartement is met €395.000 de goedkoopste. De duurste staat te koop voor €745.000. Het aanbod is dus beperkt, maar gevarieerd.

Wat is het energielabel van deze woning?

In de buurt heeft 20% van de woningen label A+, 40% label A, 20% label B en 20% label C. Labels D of lager komen niet voor. Het is dus aannemelijk dat ook dit appartement een redelijk tot goed energielabel heeft, maar check dit bij de makelaar.