Hoogstraat 91
Schrijversbuurt, Eindhoven
Een appartement met verrassend veel ruimte
Aan de Hoogstraat 91 in de Schrijversbuurt staat een appartement uit 1930 dat met 159 vierkante meter woonoppervlak (volgens de makelaar) flink ruimer is dan het gemiddelde appartement. De vraagprijs van €500.000 ligt 30% onder de buurtgemiddelde vraagprijs van €712.737, wat het een scherpe prijs maakt voor deze buurt. Het energielabel is E, dus je kunt hoge stookkosten verwachten. De woning wordt aangeboden via Broekx Makelaardij & Hypotheken. Bekijk ook andere appartementen in Eindhoven.
Vijf kamers verdeeld over vier woonlagen
Deze woning heeft vijf kamers, waaronder vier slaapkamers en drie badkamers, verdeeld over vier woonlagen. De inhoud is 588 kubieke meter. Volgens de makelaar is er een achtertuin van 42 vierkante meter op het zuidoosten, met onderhoud binnen. De woning heeft dubbel glas (HR+ of HR++) en een cv-ketel. De BAG-registratie geeft een woonoppervlak van 82 vierkante meter, terwijl de makelaar 159 vierkante meter opgeeft.
Een levendige buurt met veel voorzieningen
De Schrijversbuurt telt ruim 3.500 inwoners, waarvan 55% alleenstaand is. Het is een stedelijke buurt met een hoge omgevingsadressendichtheid. Bewoners van de gemeente Eindhoven geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,6; een van hen zegt: "Fijne rustige buurt, alle gemakken in de omgeving." Een ander noemt de buurt "Super buurt!" maar merkt op dat het geen hoekwoning betreft. De buurt Schrijversbuurt heeft een gevarieerde woningvoorraad, met 61% eengezinswoningen.
Boodschappen, school en zorg om de hoek
De Albert Heijn ligt op 96 meter, dus boodschappen zijn letterlijk naast de deur. Basisschool Anton van Duinkerken is twee straten verder, op 386 meter. Huisartsenpraktijk Snoeren en Westein en BENU Apotheek Hoog Bergen zitten beide op ongeveer 220 meter. De bushaltes Heilig Hartkerk en Rivierstraat, met lijnen 15 en 16, zijn op 96 en 238 meter. Treinstation Eindhoven Centraal ligt op 1,2 kilometer. De gemeente Eindhoven heeft verder een ruim aanbod aan voorzieningen.
Risico-indicaties op adresniveau
Wat betreft risico-indicaties op adresniveau: de geluidsbelasting van wegverkeer is 58 dB Lden, boven de geluidsnorm. Spoorweglawaai en vliegverkeer blijven onder de norm. Het funderingsrisico is laag, met zand als bodemsoort. Wateroverlast bij hevige regen en overstromingsrisico zijn laag, maar hittestress wordt in 2050 gemiddeld. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze woning.
Aanbod via één makelaar
Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Broekx Makelaardij & Hypotheken aangeboden.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Buitenruimte
Veelgestelde vragen
Over Hoogstraat 91, Eindhoven
Waarom is de vraagprijs zo laag voor deze buurt?
De vraagprijs van €500.000 ligt 30% onder de buurtgemiddelde vraagprijs van €712.737. Dat maakt de prijs scherp in vergelijking met andere koopwoningen in de Schrijversbuurt. De prijs per vierkante meter is €3.145, terwijl het buurtgemiddelde €5.428 per vierkante meter is. Het energielabel E kan hogere stookkosten betekenen, maar de prijs weerspiegelt vooral de ligging en de staat van de woning.
Hoe is de woning verdeeld?
De woning heeft vijf kamers, waaronder vier slaapkamers en drie badkamers, verdeeld over vier woonlagen. De inhoud is 588 kubieke meter. Volgens de makelaar is er een achtertuin van 42 vierkante meter op het zuidoosten. De woning heeft dubbel glas (HR+ of HR++) en een cv-ketel. De BAG-registratie geeft een woonoppervlak van 82 vierkante meter, terwijl de makelaar 159 vierkante meter opgeeft.
Wat is de geluidsbelasting op dit adres?
De geluidsbelasting van wegverkeer is 58 dB Lden, wat boven de geluidsnorm ligt. Spoorweglawaai is 33 dB Lden en vliegverkeer 26 dB Lden, beide onder de norm. Dit zijn indicaties op adresniveau uit openbare risicodata, geen metingen aan deze specifieke woning.
Welke voorzieningen zijn dichtbij?
De Albert Heijn ligt op 96 meter, dus boodschappen zijn dichtbij. Basisschool Anton van Duinkerken is op 386 meter en het Van Maerlantlyceum op 598 meter. Huisartsenpraktijk Snoeren en Westein en BENU Apotheek Hoog Bergen zitten beide op ongeveer 220 meter. De bushaltes Heilig Hartkerk en Rivierstraat, met lijnen 15 en 16, zijn op 96 en 238 meter. Treinstation Eindhoven Centraal ligt op 1,2 kilometer.
Hoe is de buurt Schrijversbuurt?
De Schrijversbuurt telt ruim 3.500 inwoners, waarvan 55% alleenstaand is. Het is een stedelijke buurt met een hoge omgevingsadressendichtheid. Bewoners van de gemeente Eindhoven geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,6; een van hen zegt: "Fijne rustige buurt, alle gemakken in de omgeving." Een ander noemt de buurt "Super buurt!" maar merkt op dat het geen hoekwoning betreft. De woningvoorraad bestaat voor 61% uit eengezinswoningen.
Wat is het funderingsrisico?
Het funderingsrisico is laag, met zand als bodemsoort. De woning is gebouwd in 1930, dus vóór 1970. Dit is een indicatie op adresniveau uit openbare risicodata, geen inspectie van deze specifieke woning. Het betekent dat er geen verhoogd risico is op funderingsproblemen volgens de beschikbare gegevens.
Hoe zit het met het energielabel?
Het energielabel is E. Dit is een van de minder zuinige labels, dus je kunt hoge stookkosten verwachten. De woning heeft wel dubbel glas (HR+ of HR++) en een cv-ketel, volgens de makelaar. Het label zegt niets over de bouwkundige staat van de woning, alleen over de energieprestatie.
Is er een tuin bij deze woning?
Ja, volgens de makelaar is er een achtertuin van 42 vierkante meter op het zuidoosten, met onderhoud binnen. De woning heeft verder vijf kamers, waaronder vier slaapkamers en drie badkamers, verdeeld over vier woonlagen. De inhoud is 588 kubieke meter.





