Appartement te koop: Jan van Scorelstraat 13, Utrecht
KopenUtrechtAppartementenJan van Scorelstraat 13

Jan van Scorelstraat 13

Schildersbuurt, Utrecht

€ 745.000
Buurt Schildersbuurt, UtrechtBekijk buurt
PLUS op 479m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
34% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een ruim appartement in de Schildersbuurt

Dit appartement aan de Jan van Scorelstraat 13 ademt de sfeer van een klassiek herenhuis, met royale kamers en hoge plafonds. Met 117 m² woonoppervlak is het een stuk ruimer dan veel andere appartementen in Utrecht. De vraagprijs van €745.000 is aan de hoge kant, maar past bij de grote oppervlakte en de gewilde buurt.

De Schildersbuurt

De Schildersbuurt is een geliefde wijk in Utrecht-Oost, met een mix van studenten, gezinnen en ouderen. Op basis van drie beoordelingen geven bewoners de buurt gemiddeld een 8,96. Een bewoner zegt: "Ik woon hier nu mijn hele leven, en er zijn veel goede dingen aan deze buurt, zoals de rustigheid en het aantal katten en honden." Een ander noemt de "prettige sfeer" en de "gezellige winkels". De buurt Schildersbuurt telt ruim 3.500 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens en een doorsnee inkomen.

Leven in de straat

Doordeweeks haal je snel je boodschappen bij de PLUS om de hoek (twee straten verder) of bij de Albert Heijn op tien minuten lopen. Voor de kinderen is de Utrechtse Schoolvereniging naast de deur, en Daltonschool Rijnsweerd en Basisschool de Odyssee zijn op loopafstand. De gemeente Utrecht biedt verder volop voorzieningen, van parken tot restaurants.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Broekman & Calis Makelaars.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt7 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 745.000
Prijs per m²€ 6.368
Woonoppervlakte117m²
Perceeloppervlakte142m²
Bouwjaar1915
BuurtSchildersbuurt
WijkOost
GemeenteUtrecht

Locatie

Jan van Scorelstraat 13, Utrecht

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 3 bewoners

10
bert
23-09-2024
geweldig

goed

7.9
Lieuwtje Arsav
17-10-2023
Rustig, wel veel vuil.

Ik woon hier nu mijn hele leven, en er zijn veel goede dingen aan deze buurt, zoals de rustigheid en het aantal katten en honden (wat ik zelf heel leuk vind). Ook aardige mensen!=) Maar ook ligt er altijd veel afval op straat en er liggen vuilniszakken naast de buurt-container. Niet heel fijn.... ook stinkt het hier soms maar dat zal aan de riolering liggen. Qua voorzieningen en omgeving is het hier een prima buurt om te wonen.

9.0
Remco van Kranenburg
30-07-2023
Prettige sfeer

Ik ben zeer tevreden over de buurt waar ik woon. De buurtconcierge is een geweldige toevoeging en zorgt voor een prettige sfeer. De gezellige winkels in de buurt maken het winkelen een genot, vooral met het Wilhelminapark in de buurt. En de Kohnstammschool is een verborgen parel die de buurt die onderwijs voor de kinderen speciaal maakt.

Buurt statistieken

Gegevens uit Schildersbuurt

Inwoners3.555
Mannen46%
Vrouwen54%

Woningmarkt

Gegevens uit Schildersbuurt

Woningvoorraad1.680
Gem. WOZ-waarde€ 600.000
Koopwoningen41%
Huurwoningen59%

Supermarkten

64 binnen 5 km

PLUS
Adriaen van Ostadelaan 40
479m
Albert Heijn
Burg Reigerstraat 57
662m
Albert Heijn
Nachtegaalstraat 55
1100m

Scholen

117 binnen 5 km

Utrechtse Schoolvereniging
Basisonderwijs · 224 leerlingen
218m
Daltonschool Rijnsweerd
Basisonderwijs · 340 leerlingen
575m
Basisschool de Odyssee
Basisonderwijs · 340 leerlingen
593m

Veelgestelde vragen

Over Jan van Scorelstraat 13, Utrecht

Is €745.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €745.000 ligt boven de gemiddelde koopsom in de Schildersbuurt (€499.000), maar dat komt doordat dit appartement met 117 m² veel groter is dan het buurtgemiddelde van 85 m². De gemiddelde verkoopprijs in de buurt is €749.909, wat aangeeft dat grotere woningen goed worden betaald. De prijs per m² is met €6.368 hoger dan het buurtgemiddelde van €5.871, maar dat past bij de ruime oppervlakte en de gewilde locatie.

Hoe is de buurt Schildersbuurt om in te wonen?

De Schildersbuurt scoort een 8,96 op basis van drie bewonersreviews. Bewoners waarderen de rust, de aanwezigheid van groen en de gezellige winkels. Een bewoner noemt wel dat er soms afval op straat ligt. De buurt heeft veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden. Het Wilhelminapark is dichtbij, en er zijn goede voorzieningen zoals scholen en supermarkten op loopafstand.

Wat is de energielabel van deze woning?

In de Schildersbuurt hebben alle woningen met een bekend label energielabel A of A+ (25% A+ en 75% A). Omdat het bouwjaar 1915 is, kan het label afwijken.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. De Utrechtse Schoolvereniging (basisonderwijs) ligt op 218 meter, Daltonschool Rijnsweerd op 575 meter en Basisschool de Odyssee op 593 meter. Voor voortgezet onderwijs is het St. Bonifatiuscollege op 663 meter. Ook zijn er kinderdagverblijven dichtbij.

Hoe is het openbaar vervoer in de Schildersbuurt?

Het treinstation ligt op 2,1 km afstand, wat ongeveer 25 minuten lopen is. De buurt is goed bereikbaar met de fiets en auto.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in de Schildersbuurt?

In de Schildersbuurt stonden woningen gemiddeld 38 dagen te koop voordat ze verkocht werden. Dat is relatief kort, wat wijst op een actieve markt. Dit appartement is het enige dat momenteel te koop staat in de buurt.