Appartement te koop: Lorreinenstraat 13-1, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenLorreinenstraat 13-1

Lorreinenstraat 13-1

Erasmusparkbuurt-West, Amsterdam

€ 400.000
Buurt Erasmusparkbuurt-West, AmsterdamBekijk buurt
Albert Heijn op 335m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
52% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een appartement in de Erasmusparkbuurt-West

Dit appartement aan de Lorreinenstraat 13-1 in Amsterdam is een fijne plek voor wie houdt van een levendige stadswijk. Met 48 m² woonoppervlak is het compact maar slim ingedeeld. Het gebouw dateert uit 1950, wat karakter geeft. De vraagprijs van €400.000 is scherp vergeleken met andere appartementen in Amsterdam, die gemiddeld €581.800 kosten.

De buurt: Erasmusparkbuurt-West

De Erasmusparkbuurt-West is een stedelijke wijk met veel voorzieningen op loopafstand. Op basis van één beoordeling geeft een bewoner de buurt een 8: "Woon hier nu ruim 15 jaar en altijd fijn geweest (behalve die ene flapdrol die boven me woont maar ja). Het enige nadeel is de hoeveelheid woningen opgekocht door huisjesmelkers en vervolgens te duur doorverhuurd." De buurt telt bijna 4000 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens en een jonge bevolking. De buurt Erasmusparkbuurt-West is zeer stedelijk, met een omgevingsadressendichtheid van 8509 adressen per km².

Het leven in de straat

In de ochtend haal je snel een broodje bij de Albert Heijn om de hoek (335 meter) of bij de Dirk (419 meter). Voor kinderen zijn er basisscholen zoals De Zijderoute en Tijl Uilenspiegelschool, beide op vijf minuten lopen. De gemeente Amsterdam biedt verder talloze voorzieningen, van parken tot restaurants, allemaal dichtbij.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via KIJCK. makelaars Amsterdam aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 400.000
Prijs per m²€ 8.333
Woonoppervlakte48m²
Perceeloppervlakte1568m²
Bouwjaar1950
BuurtErasmusparkbuurt-West
WijkErasmuspark
GemeenteAmsterdam

Locatie

Lorreinenstraat 13-1, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 1 bewoner

8.0
Henk
05-07-2024
Prima wijk

Woon hier nu ruim 15 jaar en altijd fijn geweest (behalve die ene flapdrol die boven me woont maar ja). Het enige nadeel is de hoeveelheid woningen opgekocht door huisjesmelkers en vervolgens te duur doorverhuurd.

Buurt statistieken

Gegevens uit Erasmusparkbuurt-West

Inwoners3.995
Mannen47%
Vrouwen53%

Woningmarkt

Gegevens uit Erasmusparkbuurt-West

Woningvoorraad2.176
Gem. WOZ-waarde€ 459.000
Koopwoningen48%
Huurwoningen52%

Supermarkten

135 binnen 5 km

Albert Heijn
Bos en Lommerweg 117
335m
Dirk
Bos en Lommerplein 1
419m
Albert Heijn
Gulden Winckelplantsoen 5
463m

Scholen

173 binnen 5 km

De Zijderoute
Basisonderwijs · 95 leerlingen
355m
Tijl Uilenspiegelschool
Basisonderwijs · 293 leerlingen
356m
Enderun Hisar Amsterdam
Basisonderwijs · 14 leerlingen
419m

Veelgestelde vragen

Over Lorreinenstraat 13-1, Amsterdam

Is €400.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €400.000 ligt 31% onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€581.800) en is ook lager dan de mediaan van €650.000. Het appartement is met 48 m² wel kleiner dan het buurtgemiddelde van 72 m². De prijs per m² is ongeveer €8.333, terwijl het gemiddelde in de buurt €8.503 per m² is. Het is dus aan de scherpe kant geprijsd.

Hoe is de buurt Erasmusparkbuurt-West om in te wonen?

De buurt is zeer stedelijk met veel voorzieningen dichtbij. Er wonen veel jonge mensen en eenpersoonshuishoudens. Een bewoner die er al 15 jaar woont, geeft de buurt een 8 en noemt het 'altijd fijn geweest', al is er kritiek op huisjesmelkers. Het Erasmuspark ligt op loopafstand (300 meter).

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. De Zijderoute (355 meter) en Tijl Uilenspiegelschool (356 meter) zijn beide binnen vijf minuten lopen. Ook Kindcentrum de Vindplaats (422 meter) en OBS Multatuli (569 meter) zijn dichtbij. Voor voortgezet onderwijs moet je iets verder, gemiddeld 1,5 km.

Hoe is het openbaar vervoer vanaf de Lorreinenstraat?

Wel zijn er ongetwijfeld bus- en tramhaltes in de buurt, al worden die niet specifiek in de data genoemd. De buurt is zeer stedelijk, dus OV is waarschijnlijk goed bereikbaar.

Wat is het energielabel van deze woning?

In de buurt heeft 50% van de koopwoningen label A en 50% label B. Het is dus aannemelijk dat dit appartement een goed label heeft, maar je kunt dit navragen bij de makelaar.

Zijn er veel koopwoningen beschikbaar in de buurt?

Op dit moment staan er 5 koopwoningen te koop in de buurt, waarvan dit appartement er één is. De gemiddelde vraagprijs is €581.800 en de mediaan €650.000. Er worden jaarlijks gemiddeld 72 woningen verkocht, met een gemiddelde verkooptijd van 29 dagen.