Appartement te koop: Runstraat 22C, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenRunstraat 22C

Runstraat 22C

Felix Meritisbuurt, Amsterdam

€ 649.000
Buurt Felix Meritisbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Albert Heijn op 146m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
39% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een grachtenpand met karakter

Dit appartement in de Runstraat ademt de sfeer van de Amsterdamse grachtengordel. Het is een woning met een rijke historie, gebouwd in 1729, en dat voel je. De 68 vierkante meter zijn slim ingedeeld, met een energielabel C. Met een vraagprijs van €649.000 is dit een scherpe optie vergeleken met andere appartementen in Amsterdam.

Felix Meritisbuurt: levendig en centraal

De Felix Meritisbuurt is een van de meest centrale buurten van Amsterdam. Het is er druk en levendig, met een hoge bebouwingsdichtheid. De buurt Felix Meritisbuurt telt veel eenpersoonshuishoudens en jonge professionals. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: het is een echte stadswijk.

Dagelijks leven in de straat

Je dagelijkse boodschappen doe je om de hoek bij Albert Heijn of Jumbo, beide op een paar minuten lopen. Voor de kinderen is de 14e Montessorischool De Jordaan twee straten verder, en het Barlaeus Gymnasium op tien minuten loopafstand. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen binnen handbereik.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Dames van Vermeer B.V. aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 649.000
Prijs per m²€ 9.544
Woonoppervlakte68m²
Perceeloppervlakte95m²
Bouwjaar1729
EnergielabelC
BuurtFelix Meritisbuurt
WijkGrachtengordel-West
GemeenteAmsterdam

Locatie

Runstraat 22C, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Felix Meritisbuurt

Inwoners2.120
Mannen53%
Vrouwen47%

Woningmarkt

Gegevens uit Felix Meritisbuurt

Woningvoorraad1.482
Gem. WOZ-waarde€ 908.000
Koopwoningen39%
Huurwoningen60%

Supermarkten

156 binnen 5 km

Albert Heijn
Elandsgracht 13A
146m
Jumbo
Wolvenstraat 32
155m
Ekoplaza
Elandsgracht 118
299m

Scholen

217 binnen 5 km

14e Montessorischool De Jordaan
Basisonderwijs · 372 leerlingen
197m
Jordaan College - iHub onderwijs (voorheen Altra)
Speciaal onderwijs · 71 leerlingen
242m
OBS Leonardo da Vinci
Basisonderwijs · 185 leerlingen
449m

Veelgestelde vragen

Over Runstraat 22C, Amsterdam

Welk energielabel heeft Runstraat 22C?

De woning aan Runstraat 22C in Amsterdam heeft energielabel C.

Is €649.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €649.000 ligt fors onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt van €1.112.500. De mediaanprijs in de Felix Meritisbuurt is €740.000. Het is dus een relatief scherpe prijs voor een appartement van 68 m² in deze gewilde buurt. Houd er rekening mee dat het bouwjaar 1729 is en energielabel C, wat invloed kan hebben op de maandlasten.

Hoe is de buurt Felix Meritisbuurt om in te wonen?

De Felix Meritisbuurt is een zeer stedelijke buurt met een hoge dichtheid. Er wonen veel alleenstaanden en jonge mensen. De buurt heeft veel voorzieningen op loopafstand, zoals supermarkten, restaurants en scholen. Het is een levendige omgeving, maar ook druk. Het aantal misdrijven is relatief hoog, wat past bij een centrumgebied.

Wat is de gemiddelde verkoopprijs in de buurt?

In de Felix Meritisbuurt is de gemiddelde verkoopprijs van woningen €1.139.375, met een gemiddelde verkooptijd van 107 dagen. De gemiddelde prijs per vierkante meter is €20.004. Dit appartement van 68 m² heeft een prijs per m² van ongeveer €9.544, wat aanzienlijk lager is dan het buurtgemiddelde.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn diverse scholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde basisschool is de 14e Montessorischool De Jordaan op 197 meter. Ook is er het Barlaeus Gymnasium op 786 meter en het Huygens College op 835 meter. Voor kinderopvang is er een kinderdagverblijf op 400 meter.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation bevindt zich op 2 kilometer afstand. Dat is ongeveer 25 minuten lopen of een korte tramrit. De buurt is goed bereikbaar met het openbaar vervoer.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is C. Dat betekent dat de woning redelijk zuinig is, maar niet optimaal. Oudere woningen hebben vaak minder goede isolatie. Je kunt verwachten dat de stookkosten gemiddeld zijn voor een woning van dit type. Het is goed om te weten dat in de buurt 50% van de woningen label C heeft en 50% label D of lager.