Sint Pietersluisweg 56
Villapark, Maastricht
Een hoekwoning aan het water in Villapark
Deze hoekwoning aan de Sint Pietersluisweg ligt in het Villapark, een buurt die met ruim 3.100 inwoners en veel 65-plussers een rustige uitstraling heeft. De woning uit 1937 heeft een woonoppervlak van 118 m² volgens de makelaar, terwijl de BAG-registratie 161 m² aangeeft. Met een vraagprijs van €635.000 is de prijs marktconform ten opzichte van het buurtgemiddelde van €630.143. Ter vergelijking: hoekwoningen in Maastricht hebben een gemiddelde prijs per m² van €4.248.
De woning zelf
De woning telt drie kamers, waarvan twee slaapkamers, en beschikt over twee badkamers verspreid over vier woonlagen. De inhoud is 531 m³ en de woning wordt verwarmd via een CV-ketel. Volgens de makelaar ligt de woning aan vaarwater. Het perceel is volgens de makelaar 120 m², terwijl de BAG-registratie 90 m² vermeldt. Het energielabel is E, het minst zuinige label, dus je kunt hoge stookkosten verwachten.
Een rustige buurt met karakter
Met 28% van de inwoners 65 jaar of ouder en relatief veel eenpersoonshuishoudens, heeft deze buurt een rustig karakter. Bewoners van de buurt Villapark geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,45, al is dat oordeel gebaseerd op 37 beoordelingen op gemeenteniveau. Een bewoner noemt het "gwn fantastisch" en waardeert de voorzieningen, terwijl een ander opmerkt dat veel woningen "slecht, vochtig en tochtig en te duur" zijn.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De PLUS ligt op 744 meter, om de hoek vind je ook de Coop op 952 meter. De dichtstbijzijnde basisschool, Rooms Katholieke Basisschool St Pieter, zit op 332 meter. Huisartsenpraktijk Buysrogge is op 483 meter, en de apotheek Céramique op 904 meter. Buslijn 12 stopt bij de halte St. Lambertuslaan op 485 meter. Het treinstation Maastricht Randwyck ligt op 1,6 kilometer. De gemeente Maastricht biedt daarmee een complete basis voor dagelijkse routines.
WOZ en risico-indicaties
De WOZ-waarde is €646.000 per 1 januari 2025, en de vraagprijs ligt 2% onder die waarde. Tussen 2020 en 2025 steeg de WOZ-waarde met 97%, van €328.000 naar €646.000. Wat betreft risico's op adresniveau: de geluidsbelasting van wegverkeer is 47 dB, van spoorwegverkeer 8 dB en van vliegverkeer 40 dB, allemaal onder de norm. Het funderingsrisico is laag, een gebiedsindicatie op basis van de bodemsoort zand en het bouwjaar 1937. Het wateroverlastrisico bij hevige regen is verhoogd, net als het overstromingsrisico nu en in 2050.
Bron en aanbod
Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder MIJN HUIS EN IK.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Sint Pietersluisweg 56, Maastricht
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot de WOZ-waarde?
De vraagprijs van €635.000 ligt 2% onder de WOZ-waarde van €646.000, die is vastgesteld op 1 januari 2025. De WOZ-waarde is de gemeentelijke taxatie en geen actuele marktwaarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 97% gestegen, van €328.000 naar €646.000. Dat betekent dat de woning in vijf jaar tijd flink in getaxeerde waarde is toegenomen.
Wat is de indeling van deze woning?
De woning heeft drie kamers, waarvan twee slaapkamers, en twee badkamers. Het huis telt vier woonlagen en heeft een inhoud van 531 m³. De verwarming gaat via een CV-ketel. Volgens de makelaar ligt de woning aan vaarwater. Het woonoppervlak is volgens de makelaar 118 m², terwijl de BAG-registratie 161 m² aangeeft. Het perceel is volgens de makelaar 120 m², maar de BAG registreert 90 m².
Hoe is het gesteld met het funderingsrisico?
Het funderingsrisico voor dit adres is laag, volgens openbare risicodata op adresniveau. Dit is een gebiedsindicatie, geen inspectie van deze specifieke woning. De bodemsoort is zand en het bouwjaar is 1937, wat bijdraagt aan de lage indicatie. In het postcodegebied is 42% van de panden gebouwd vóór 1970, maar dat verandert niets aan de lage indicatie voor dit adres.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
De PLUS ligt op 744 meter en de Coop op 952 meter. De dichtstbijzijnde basisschool is Rooms Katholieke Basisschool St Pieter op 332 meter. Huisartsenpraktijk Buysrogge zit op 483 meter en Apotheek Céramique op 904 meter. Het Maastricht UMC+ ligt op 1,25 kilometer. Buslijn 12 stopt bij de halte St. Lambertuslaan op 485 meter, en treinstation Maastricht Randwyck ligt op 1,6 kilometer.
Hoe is de buurt Villapark?
Villapark heeft ruim 3.100 inwoners, waarvan 28% 65 jaar of ouder is. Het is een rustige buurt met veel eenpersoonshuishoudens (46%). Bewoners van de gemeente Maastricht geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,45, gebaseerd op 37 beoordelingen. Een bewoner noemt het "gwn fantastisch" en waardeert de voorzieningen, terwijl een ander opmerkt dat veel woningen "slecht, vochtig en tochtig en te duur" zijn.
Wat is het energielabel en wat betekent dat?
Het energielabel is E, het minst zuinige label. Dat betekent dat je hoge stookkosten kunt verwachten. Het label zegt niets over de bouwkundige staat van de woning, alleen over de energieprestatie. In de buurt heeft 45,5% van de koopwoningen een label D of lager, dus dit is niet uitzonderlijk voor de omgeving.
Hoeveel woningen zijn er te koop in de buurt?
Er staan momenteel 21 koopwoningen te koop in Villapark. De gemiddelde vraagprijs is €630.143 en de mediaanprijs ligt op €695.000. De prijzen variëren van €100.000 tot €975.000. Het gemiddelde woonoppervlak van de te koop staande woningen is 164 m², terwijl deze woning volgens de makelaar 118 m² meet, dus 28% kleiner dan het buurtgemiddelde.
Waarom staan er geen woningdetails in deze advertentie?
Deze advertentie vermeldt geen details over bijvoorbeeld de staat van het onderhoud of specifieke kenmerken zoals een tuin of balkon. Daardoor is het lastig om een volledig beeld te krijgen van de woning. Wat er wél bekend is: het bouwjaar 1937, het energielabel E en de oppervlaktes volgens de makelaar en de BAG-registratie. Meer details staan niet in de advertentie.





