Tussenwoning te koop: Lijsterstraat 9, Leiden
KopenLeidenTussenwoningenLijsterstraat 9

Lijsterstraat 9

Vogelwijk, Leiden

€ 749.000
Buurt Vogelwijk, LeidenBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 134m²
134m² woonoppervlakte
Albert Heijn op 492m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Tussenwoning in de Vogelwijk

Deze tussenwoning aan de Lijsterstraat ademt de sfeer van de jaren twintig, met een energielabel A dat aangeeft dat je niet voor verrassingen komt te staan. Met 134 vierkante meter woonoppervlak is er ruimte genoeg, al is het perceel met 71 vierkante meter bescheiden. De vraagprijs van €749.000 is aan de hoge kant, maar past bij het aanbod van tussenwoningen in Leiden.

Buurt Vogelwijk

De Vogelwijk is een rustige, groene buurt met veel eengezinswoningen. Op basis van één beoordeling geeft een bewoner aan: "Gezellig buurt, vol met studenten. In de buurt van de universiteit en openbaar vervoer (Leiden Centraal). Iets verder weg van supermarkten." De buurt telt zo'n 1300 inwoners, met een mix van jong en oud. Het is een plek waar je elkaar nog kent. Lees meer over de buurt Vogelwijk.

Leven in de straat

's Ochtends haal je brood bij de Albert Heijn om de hoek (op 5 minuten lopen). Voor de kinderen is er basisschool De Leidse Houtschool op loopafstand (twee straten verder) en het Bonaventura Lyceum voor voortgezet onderwijs op tien minuten lopen. Ook de Mytylschool De Thermiek zit vlakbij. De gemeente Leiden biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Proper Makelaardij o.g. aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt9 september 2025
StatusBeschikbaar
Prijs€ 749.000
Prijs per m²€ 5.590
Woonoppervlakte134m²
Perceeloppervlakte71m²
Bouwjaar1926
EnergielabelA
BuurtVogelwijk
WijkBoerhaavedistrict
GemeenteLeiden

Locatie

Lijsterstraat 9, Leiden

Ervaringen uit de buurt

Goed · 1 bewoner

7.6
F
13-11-2023
Studentengemeenschap

Gezellig buurt, vol met studenten. In de buurt van de universiteit en openbaar vervoer (Leiden Centraal). Iets verder weg van supermarkten.

Buurt statistieken

Gegevens uit Vogelwijk

Inwoners1.300
Mannen49%
Vrouwen51%

Supermarkten

45 binnen 5 km

Albert Heijn
Terweeplein 3
492m
AH to go
Stationsplein 3
999m
AH to go
Stationsplein 32
1117m

Scholen

94 binnen 5 km

Mytylschool De Thermiek
Speciaal onderwijs · 292 leerlingen
235m
De Leidse Houtschool
Basisonderwijs · 235 leerlingen
334m
De Brug
Speciaal onderwijs · 111 leerlingen
363m

Veelgestelde vragen

Over Lijsterstraat 9, Leiden

Welk energielabel heeft Lijsterstraat 9?

De woning aan Lijsterstraat 9 in Leiden heeft energielabel A.

Is €749.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €749.000 is aan de hoge kant voor een tussenwoning in de Vogelwijk. Het energielabel A en de ruime 134 m² woonoppervlak zijn pluspunten, maar het perceel is met 71 m² klein. Vergelijk met andere tussenwoningen in Leiden om te zien of de prijs marktconform is.

Hoe is de bereikbaarheid van deze woning?

Het treinstation Leiden Centraal ligt op 1,6 km afstand, ongeveer 20 minuten lopen. De omgevingsadressendichtheid van 2057 duidt op een stedelijke omgeving.

Wat voor buren heeft deze woning?

De Vogelwijk heeft een mix van bewoners: veel studenten vanwege de nabijheid van de universiteit, maar ook gezinnen en ouderen. Van de 1300 inwoners is 24% tussen 15 en 25 jaar, en 23% is 65-plus. Het is een levendige buurt met een studentengemeenschap.

Zijn er supermarkten in de buurt?

Ja, de dichtstbijzijnde supermarkt is Albert Heijn op 492 meter (ongeveer 6 minuten lopen). Op 1 km afstand vind je AH to go en op 1,1 km Aldi en Jumbo. De grote supermarkt op 0,9 km is dus goed bereikbaar.

Hoe is de staat van de woning?

Het bouwjaar is 1926, maar het energielabel A wijst op goede isolatie en moderne installaties. De woning is waarschijnlijk gerenoveerd. Details over onderhoudsstaat zijn niet bekend, maar het label geeft vertrouwen.

Is er een tuin bij deze woning?

Het perceel is 71 m², wat wijst op een kleine tuin. Exacte informatie over de tuin is niet vermeld, maar bij een tussenwoning uit 1926 is meestal een achtertuin aanwezig.

Hoe veilig is de Vogelwijk?

In de buurt zijn 33 misdrijven geregistreerd, wat relatief laag is voor een stedelijke omgeving. De buurt oogt rustig en groen, met een park of plantsoen op 0,1 km afstand.