Appartement te koop: Kanaalkade 49B, Alkmaar
KopenAlkmaarAppartementenKanaalkade 49B

Kanaalkade 49B

Binnenstad-West, Alkmaar

€ 417.500
Buurt Binnenstad-West, AlkmaarBekijk buurt
Ekoplaza op 190m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
45% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel E
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Wonen in een monumentaal appartement

Dit appartement aan de Kanaalkade in Alkmaar ademt historie. Het is een ruime woning van 100 m² in een pand uit 1890, met energielabel E. De vraagprijs van €417.500 is marktconform voor een appartement van deze omvang in de binnenstad. Ter vergelijking: de gemiddelde prijs per m² voor appartementen in Alkmaar ligt rond de €5.151.

De buurt Binnenstad-West

De woning ligt in Binnenstad-West, een levendige buurt in het centrum van Alkmaar. De buurt telt ruim 3.000 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van jong en oud. Het is een dichtbevolkte wijk met een hoge stedelijkheidsgraad. Op basis van de beschikbare beoordelingen is er nog geen bewonersfeedback om te delen. Meer over de buurt Binnenstad-West lees je op de buurtpagina.

Het dagelijks leven

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Ekoplaza en Jumbo, beide om de hoek. Ook Aldi en SPAR zijn op loopafstand. In de buurt zijn diverse basisscholen, zoals obs Bello voor Jenaplanonderwijs en Rooms Katholieke Basisschool De Kring, op vijf tot tien minuten lopen. Het station Alkmaar ligt op tien minuten lopen. De gemeente Alkmaar biedt een compleet voorzieningenniveau.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Van der Borden Vastgoedprofessionals - Alkmaar.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 417.500
Prijs per m²€ 4.175
Woonoppervlakte100m²
Perceeloppervlakte185m²
Bouwjaar1890
EnergielabelE
BuurtBinnenstad-West
WijkCentrum
GemeenteAlkmaar

Locatie

Kanaalkade 49B, Alkmaar

Buurt statistieken

Gegevens uit Binnenstad-West

Inwoners3.020
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Binnenstad-West

Woningvoorraad2.003
Gem. WOZ-waarde€ 319.000
Koopwoningen36%
Huurwoningen64%

Supermarkten

29 binnen 5 km

Ekoplaza
Hofplein 3
190m
Jumbo
Paardenmarkt 2
192m
Aldi
Oosterweezenstraat 19
318m

Scholen

68 binnen 5 km

obs Bello voor Jenaplanonderwijs
Basisonderwijs · 162 leerlingen
585m
Murmellius Gymnasium
Voortgezet onderwijs · 690 leerlingen
595m
Rooms Katholieke Basisschool De Kring
Basisonderwijs · 296 leerlingen
623m

Veelgestelde vragen

Over Kanaalkade 49B, Alkmaar

Welk energielabel heeft Kanaalkade 49B?

De woning aan Kanaalkade 49B in Alkmaar heeft energielabel E.

Is de vraagprijs van €417.500 reëel voor deze buurt?

De vraagprijs ligt iets onder de gemiddelde verkoopprijs van €429.800 in Binnenstad-West, maar boven de mediaan van €425.000. De gemiddelde prijs per m² is €5.151, wat overeenkomt met de vraagprijs per m² van €4.175. Het is een marktconforme prijs voor een appartement van 100 m² in het centrum van Alkmaar.

Hoe is de bereikbaarheid van het openbaar vervoer?

Het treinstation Alkmaar ligt op 1,0 km afstand, ongeveer tien minuten lopen. Daarmee is de woning goed bereikbaar met de trein.

Wat voor type woning is dit en wat is de staat van onderhoud?

Het is een appartement in een pand uit 1890, met energielabel E. Dat betekent dat er waarschijnlijk nog verbetermogelijkheden zijn op het gebied van isolatie en energiezuinigheid. De woning heeft een oppervlakte van 100 m². Het bouwjaar geeft aan dat het om een monumentaal pand gaat, maar specifieke onderhoudsdetails zijn niet bekend.

Hoe veilig is de buurt Binnenstad-West?

In de buurt zijn in totaal 680 misdrijven geregistreerd. Dit cijfer is niet uitgesplitst naar type, maar het is goed om te weten dat het centrum van Alkmaar een stedelijk gebied is met bijbehorende drukte.

Zijn er voldoende voorzieningen in de buurt?

Ja, de buurt heeft een uitgebreid voorzieningenniveau. Binnen loopafstand vind je supermarkten zoals Ekoplaza, Jumbo, Aldi en SPAR. Ook zijn er diverse basisscholen en een middelbare school (Murmellius Gymnasium) op ongeveer 600 meter. Het station, parken en restaurants zijn eveneens dichtbij.

Wat is de samenstelling van de buurt qua bewoners?

Binnenstad-West telt 3.020 inwoners, waarvan het grootste deel tussen de 25 en 45 jaar oud is (1.345). Er zijn veel eenpersoonshuishoudens (1.265) en relatief weinig gezinnen met kinderen (235). De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,5, wat typerend is voor een stadscentrum.