Appartement te koop: Plantagekade 32, Amsterdam
Onder bod
KopenAmsterdamAppartementenPlantagekade 32

Plantagekade 32

Plantage, Amsterdam

€ 975.000
Buurt Plantage, AmsterdamBekijk buurt
Onder bod
Er is al een bod uitgebracht op deze woning
SPAR op 277m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
35% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een ruim appartement in de Plantage

Dit appartement aan de Plantagekade heeft een fijne, lichte uitstraling en biedt met 114 m² woonoppervlak een comfortabele indeling. Het is gebouwd in 1990 en heeft energielabel C. Met een vraagprijs van € 975.000 is het een marktconform aanbod, zeker gezien de ligging in een van de mooiste buurten van Amsterdam. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor appartementen in Amsterdam ligt hoger, maar dit appartement is ook kleiner dan het buurtgemiddelde.

De buurt Plantage

De buurt Plantage is een groene, rustige oase in de stad. Het is een buurt met veel alleenstaanden (835 eenpersoonshuishoudens) en een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,6. De sfeer is kosmopolitisch en er wonen relatief veel 25- tot 45-jarigen. De Plantage staat bekend om haar prachtige parken en culturele instellingen, zoals Artis en het Hortus Botanicus. Het is een plek waar je het stadsleven combineert met rust.

Leven in de straat

In de ochtend loop je zo naar de SPAR om de hoek (twee straten verder) voor je dagelijkse boodschappen. Ook de Albert Heijn op vijf minuten lopen is een optie. Voor de kinderen zijn er diverse basisscholen in de buurt, zoals de Dr. E. Boekmanschool en De Witte Olifant, beide op loopafstand. Het voortgezet onderwijs is ook goed bereikbaar, bijvoorbeeld het Metis Montessori Lyceum. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid voorzieningenniveau.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Ouwehand v/d Meijden Makelaars B.V. op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusOnder bod
Prijs€ 975.000
Prijs per m²€ 8.553
Woonoppervlakte114m²
Perceeloppervlakte6402m²
Bouwjaar1990
EnergielabelC
BuurtPlantage
WijkWeesperbuurt/Plantage
GemeenteAmsterdam

Locatie

Plantagekade 32, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Plantage

Inwoners2.520
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Plantage

Woningvoorraad1.414
Gem. WOZ-waarde€ 705.000
Koopwoningen36%
Huurwoningen63%

Supermarkten

149 binnen 5 km

SPAR
Rapenburg 91
277m
Albert Heijn
Kleine Wittenburgerstr 18
530m
Albert Heijn
Jodenbreestraat 21
557m

Scholen

195 binnen 5 km

Dr. E. Boekmanschool
Basisonderwijs · 388 leerlingen
565m
De Witte Olifant
Basisonderwijs · 256 leerlingen
570m
Alan Turingschool
Basisonderwijs · 264 leerlingen
641m

Veelgestelde vragen

Over Plantagekade 32, Amsterdam

Welk energielabel heeft Plantagekade 32?

De woning aan Plantagekade 32 in Amsterdam heeft energielabel C.

Is € 975.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van € 975.000 ligt onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€ 2.105.000) en ook onder de mediaan. De gemiddelde verkoopprijs van appartementen in de Plantage was recent € 995.967, dus de prijs is marktconform. Houd er rekening mee dat dit appartement met 114 m² kleiner is dan het buurtgemiddelde van 208 m², wat de lagere prijs verklaart.

Hoe is de bereikbaarheid van het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 1,7 km afstand, ongeveer twintig minuten lopen. De Plantage is goed bereikbaar met de fiets en auto, maar let op: de buurt heeft een hoge stedelijkheidsgraad.

Wat is de sfeer in de buurt Plantage?

De Plantage is een rustige, groene buurt met veel alleenstaanden en een gemiddelde leeftijd van rond de 35 jaar. Er zijn veel parken en culturele instellingen, zoals Artis en het Hortus Botanicus. Het is een populaire buurt onder stedelingen die van rust en cultuur houden. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar om een specifiek beeld te geven.

Zijn er voldoende voorzieningen in de buurt?

Ja, er zijn diverse supermarkten op loopafstand, zoals SPAR (om de hoek) en Albert Heijn (vijf minuten lopen). Ook zijn er meerdere basisscholen en kinderdagverblijven in de buurt. De dichtstbijzijnde huisartsenpraktijk is op 0,6 km en het park op 0,3 km. Kortom, dagelijkse voorzieningen zijn goed bereikbaar.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het appartement heeft energielabel C. Dat betekent dat het redelijk zuinig is, maar niet top. In de buurt hebben de meeste koopwoningen label A+ of B, dus dit label is gemiddeld. Je kunt verwachten dat de energiekosten meevallen, maar niet extreem laag zijn.

Hoe veilig is de Plantage?

In de buurt zijn in de laatste meting 253 misdrijven geregistreerd. Dat is relatief laag voor een stedelijk gebied. De Plantage staat bekend als een veilige buurt, maar zoals overal in Amsterdam is het verstandig om alert te zijn op fietsendiefstal.