Appartement te koop: Tuinstraat 179H, Amsterdam
Onder bod
KopenAmsterdamAppartementenTuinstraat 179H

Tuinstraat 179H

Anjeliersbuurt-Zuid, Amsterdam

€ 499.000
Buurt Anjeliersbuurt-Zuid, AmsterdamBekijk buurt
Onder bod
Er is al een bod uitgebracht op deze woning
Albert Heijn op 290m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
33% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in de Jordaan

Dit appartement aan de Tuinstraat ademt de sfeer van de oude Amsterdamse volksbuurt. Met 53 vierkante meter woonoppervlak en een bouwjaar van 1934 heeft het de typische indeling en details van die tijd. De vraagprijs van €499.000 is scherp vergeleken met andere appartementen in Amsterdam, waar de gemiddelde prijs per vierkante meter hoger ligt.

De buurt: Anjeliersbuurt-Zuid

De Anjeliersbuurt-Zuid is het hart van de Jordaan. Op basis van twee beoordelingen geven bewoners de buurt een 9,01. Een bewoner zegt: "Ik ben geboren en getogen in deze buurt. Ik zou deze buurt met geen andere wijk in Amsterdam willen ruilen." Een ander noemt het "mijn gezellige woonomgeving" en waardeert de gemêleerde bevolking. De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en een mix van jong en oud. Meer over de buurt Anjeliersbuurt-Zuid.

Leven in de straat

De dagelijkse boodschappen doe je om de hoek bij Albert Heijn of Jumbo, beide op een paar minuten lopen. Voor kinderen is de Theo Thijssenschool naast de deur, en het Cartesius Lyceum twee straten verder. Ook een kinderdagverblijf en huisartsenpraktijk zijn dichtbij. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en bronnen

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Makelaars Anno Nu op Pararius.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt22 november 2025
StatusOnder bod
Prijs€ 499.000
Prijs per m²€ 9.415
Woonoppervlakte53m²
Perceeloppervlakte174m²
Bouwjaar1934
BuurtAnjeliersbuurt-Zuid
WijkJordaan
GemeenteAmsterdam

Locatie

Tuinstraat 179H, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Uitstekend · 2 bewoners

8.9
Francisca de Graaf
16-01-2026
Er is maar 1 Jordaan!

Ik ben geboren en getogen in deze buurt. Ik zou deze buurt met geen andere wijk in Amsterdam willen ruilen. De winkels en markten zijn op loopafstand van mijn woning. En de mensen helpen elkaar een handje als dat nodig is. De sociale contacten zijn geweldig.

9.1
Francisca de Graaf
25-08-2025
Mijn gezellige woonomgeving

In deze buurt tref je een gemêleerd inwoners aantal aan. Oud en jong, rijk en minder rijk. Maar toch zorgen we onder elkaar dat de buurt veilig blijft en dat je indien nodig aanspraak op iemand kan doen.

Buurt statistieken

Gegevens uit Anjeliersbuurt-Zuid

Inwoners2.950
Mannen50%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Anjeliersbuurt-Zuid

Woningvoorraad1.981
Gem. WOZ-waarde€ 568.000
Koopwoningen26%
Huurwoningen73%

Supermarkten

153 binnen 5 km

Albert Heijn
Westerstraat 79
290m
Jumbo
Westerstraat 98-102
362m
Albert Heijn
Westermarkt 21
379m

Scholen

220 binnen 5 km

Theo Thijssenschool Amsterdam
Basisonderwijs · 388 leerlingen
60m
Het Cartesius Lyceum
Voortgezet onderwijs · 694 leerlingen
278m
Basisschool Dr. Rijk Kramer
Basisonderwijs · 361 leerlingen
522m

Veelgestelde vragen

Over Tuinstraat 179H, Amsterdam

Is €499.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €499.000 ligt fors onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt van €1.024.833, maar ook onder de mediaan van €587.000. Het appartement is met 53 m² kleiner dan het buurtgemiddelde van 70 m². De prijs per m² is ongeveer €9.415, terwijl het gemiddelde in de buurt €13.588 per m² is. Daarmee is de prijs aan de lage kant voor de Anjeliersbuurt-Zuid.

Hoe is de buurt Anjeliersbuurt-Zuid om in te wonen?

Bewoners geven de buurt een 9,01 en noemen het een gezellige, sociale wijk met een gemêleerde bevolking. De winkels en markten zijn op loopafstand, en er is een sterke onderlinge hulp. De buurt is veilig en levendig, met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden.

Wat is de energielabelverdeling in de buurt?

In de Anjeliersbuurt-Zuid heeft 20% van de woningen energielabel A+, 40% label A, 20% label B en 20% label C. Labels D of lager komen niet voor. Het energielabel van deze specifieke woning is niet bekend, maar de buurt scoort overwegend zuinig.

Hoe lang staan woningen in deze buurt te koop?

In de afgelopen periode stonden verkochte woningen gemiddeld 32 dagen te koop. Dat is relatief kort, wat wijst op een actieve markt. Het huidige aanbod is beperkt: er staan 6 koopwoningen te koop in de buurt.

Zijn er scholen en supermarkten in de buurt?

Ja, op loopafstand vind je meerdere supermarkten, waaronder Albert Heijn op 290 meter en Jumbo op 362 meter. Ook zijn er basisscholen zoals de Theo Thijssenschool op 60 meter en het Cartesius Lyceum op 278 meter. Een kinderdagverblijf en huisartsenpraktijk zijn ook dichtbij.

Wat is de afstand tot het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 2,2 kilometer afstand. Dat is ongeveer 25 minuten lopen of een korte fietsrit. De buurt is verder goed bereikbaar met tram en bus.