Hoekwoning te koop: Nieuwe Groenmarkt 1, Haarlem
KopenHaarlemHoekwoningenNieuwe Groenmarkt 1

Nieuwe Groenmarkt 1

Binnenstad, Haarlem

€ 1.250.000
Buurt Binnenstad, HaarlemBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 177m²
79% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 159m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
44% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een statig hoekhuis in hartje Haarlem

Dit is een van die zeldzame huizen waar je meteen verliefd op wordt: een hoekwoning uit 1885, pal aan de Nieuwe Groenmarkt. De gevel ademt historie, maar vanbinnen is het verrassend ruim met 177 m² woonoppervlak. De vraagprijs van €1.250.000 ligt fors boven het buurtgemiddelde, maar dat past bij een woning van dit formaat en deze allure. Ter vergelijking: de gemiddelde hoekwoningen in Haarlem is een stuk kleiner.

De Binnenstad: levendig en geliefd

De buurt Binnenstad is het kloppende centrum van Haarlem, met een enorme dichtheid aan voorzieningen. Op basis van één beoordeling zegt een bewoner: "Mooie buurt... winkels dichtbij, busverbindingen dichtbij." En: "Gezellig.... veel beplanting, mooie straatverlichting en super hier te mogen wonen." De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens (1105) en relatief weinig gezinnen met kinderen (235). De meeste woningen zijn gebouwd voor 1945 (93%), wat het historische karakter verklaart.

Het dagelijks leven om de hoek

Voor je dagelijkse boodschappen hoef je de deur niet uit: Albert Heijn zit op een paar minuten lopen, en ook Dekamarkt en Jumbo zijn dichtbij. Het Stedelijk Gymnasium Haarlem is letterlijk naast de deur, en basisscholen als IKC De Argonauten en OBS De Kring zijn op loopafstand. De gemeente Haarlem biedt verder alles wat je van een bruisende stad mag verwachten.

Aanbod en bronnen

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Van Engelen Makelaars BV op Funda, Pararius en Huispedia. Het energielabel is niet vermeld in de advertentie.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.250.000
Prijs per m²€ 7.062
Woonoppervlakte177m²
Perceeloppervlakte57m²
Bouwjaar1885
BuurtBinnenstad
WijkOude Stad
GemeenteHaarlem

Locatie

Nieuwe Groenmarkt 1, Haarlem

Ervaringen uit de buurt

Uitstekend · 1 bewoner

10
Sannie Jager
11-07-2025
Mooie buurt...winkels dichtbij bus verbindingen dichtbij bij

Gezellig....veel beplanting mooie straatverlichting en super hier te mogen wonen

Buurt statistieken

Gegevens uit Binnenstad

Inwoners3.285
Mannen53%
Vrouwen47%

Woningmarkt

Gegevens uit Binnenstad

Woningvoorraad1.981
Gem. WOZ-waarde€ 505.000
Koopwoningen36%
Huurwoningen64%

Supermarkten

48 binnen 5 km

Albert Heijn
Kruisstraat 10
159m
Dekamarkt
Gedempte oude gracht 56-58
271m
Albert Heijn
Drossestraat 11
321m

Scholen

101 binnen 5 km

Stedelijk Gymnasium Haarlem
Voortgezet onderwijs · 823 leerlingen
143m
IKC De Argonauten
Basisonderwijs · 201 leerlingen
549m
Openbare Basisschool De Kring
Basisonderwijs · 518 leerlingen
622m

Veelgestelde vragen

Over Nieuwe Groenmarkt 1, Haarlem

Is €1.250.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €1.250.000 ligt 68% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€742.000). Dat is fors, maar de woning is met 177 m² ook 79% groter dan het buurtgemiddelde van 99 m². In de Binnenstad zijn de afgelopen periode 48 koopwoningen verkocht voor een gemiddelde prijs van €556.510. Het is een uniek pand, dus de prijs is aan de hoge kant, maar niet ongebruikelijk voor een hoekwoning van dit formaat op deze locatie.

Hoe is de buurt Binnenstad om in te wonen?

De Binnenstad is zeer stedelijk (omgevingsadressendichtheid 5966) en biedt alles binnen handbereik: winkels, restaurants, cultuur en uitgaansgelegenheden. Het is een levendige buurt met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van jong en oud. Bewoners waarderen de gezelligheid en de groene straatverlichting. Wel is het aantal misdrijven relatief hoog (398), wat past bij een centrumgebied.

Wat is het energielabel van deze woning?

Het energielabel van deze woning staat niet in de advertentie. In de buurt heeft 44% van de woningen label A, 22% label B, 11% label C en 22% label D of lager. Omdat het een hoekwoning uit 1885 betreft, is het verstandig om bij de makelaar te informeren naar het daadwerkelijke label en de isolatiemaatregelen.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation van Haarlem ligt op 1,1 km afstand, ongeveer 13 minuten lopen. Dat is prima bereikbaar te voet of met de fiets. Vanaf daar kun je snel naar Amsterdam, Leiden of andere steden.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn diverse scholen op loopafstand. Het Stedelijk Gymnasium Haarlem (voortgezet onderwijs) zit op 143 meter. Basisscholen zoals IKC De Argonauten (549 m), OBS De Kring (622 m) en Veronica Jenaplanschool (660 m) zijn ook dichtbij. Voor kinderopvang is er een kinderdagverblijf op 500 meter.