Vonkendaal 120
De Heeg, Maastricht
Een ruime hoekwoning in De Heeg
Deze hoekwoning aan de Vonkendaal 120 staat in De Heeg, een woonwijk in het zuidoosten van Maastricht. Met zeven kamers verdeeld over drie woonlagen is het een flinke eengezinswoning, gebouwd in 1988. De vraagprijs van €449.000 ligt 23% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt, die op €365.094 staat. Ter vergelijking: hoekwoningen in Maastricht hebben uiteenlopende prijzen, maar deze woning zit aan de hoge kant.
De woning zelf
De woning heeft vier slaapkamers en drie woonlagen, met een inhoud van 415 m³. Er is een achtertuin en voortuin, plus een aangebouwde stenen garage en een parkeerplaats. De woning is in volle eigendom en wordt verwarmd via een c.v.-ketel. Volgens de BAG-registratie is de woonoppervlakte 121 m², terwijl de makelaar 105 m² opgeeft. Het perceel is in beide bronnen 198 m².
De Heeg
Met bijna 6.000 inwoners is De Heeg een vrij grote buurt, waar relatief veel eenpersoonshuishoudens wonen. Bewoners geven de buurt gemiddeld een 7,69, op basis van vier beoordelingen. Een bewoner zegt: "Het is een fijne buurt, maar er is ook veel onrust en herrie door jongeren." Een ander noemt het een "Leefbare Buurt", maar wijst ook op zwerfafval en hondenpoep. De buurt De Heeg heeft een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,9.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De Jumbo ligt op 471 meter, om de hoek dus, en de Albert Heijn op 696 meter. Basisschool KKC ZIEZO! zit op 595 meter, en de dichtstbijzijnde huisarts is Huisartsenpraktijk Gronsveld op 1,4 kilometer. De Service Apotheek Heerderrein zit op 576 meter. Buslijnen 1 en 2 stoppen op 170 meter bij de halte Maastricht, Langendaal/Varensdaal. Het treinstation Maastricht Randwyck ligt op 1,6 kilometer. De gemeente Maastricht heeft verder een ziekenhuis op 1,4 kilometer: Maastricht UMC+.
WOZ en adresgegevens
De WOZ-waarde is €428.000, vastgesteld op 1 januari 2025. De vraagprijs ligt 5% boven de WOZ-waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 75% gestegen, van €245.000 naar €428.000. Wat betreft risico-indicaties op adresniveau: de geluidsbelasting van wegverkeer is 51 dB Lden, boven de geluidsnorm. Het funderingsrisico is laag, met zand als bodemsoort. Wateroverlast bij hevige regen is laag, net als het overstromingsrisico nu en in 2050. Hittestress is nu laag, maar in 2050 gemiddeld. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning.
Bron
Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Houben Makelaardij.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Buitenruimte
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Vonkendaal 120, Maastricht
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot de WOZ-waarde?
De vraagprijs van €449.000 ligt 5% boven de WOZ-waarde van €428.000, die is vastgesteld op 1 januari 2025. De WOZ-waarde is de gemeentelijke taxatie en geen actuele marktwaarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 75% gestegen, van €245.000 naar €428.000.
Hoeveel kamers en slaapkamers heeft deze woning?
De woning heeft zeven kamers, waaronder vier slaapkamers, verdeeld over drie woonlagen. De inhoud is 415 m³. Er is een achtertuin en voortuin, plus een aangebouwde stenen garage en een parkeerplaats. De woning is een eengezinswoning in volle eigendom.
Wat is de woonoppervlakte van deze woning?
Volgens de BAG-registratie is de woonoppervlakte 121 m², terwijl de makelaar 105 m² opgeeft. Het perceel is in beide bronnen 198 m². De prijs per m² is berekend op basis van de makelaar-opgave: €4.276 per m².
Hoe is het gesteld met geluidsoverlast in deze buurt?
De geluidsbelasting van wegverkeer is 51 dB Lden, boven de geluidsnorm, volgens openbare risicodata op adresniveau. Spoorweglawaai is 27 dB Lden en vliegverkeer 30 dB Lden, beide niet boven de norm. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning.
Wat is het funderingsrisico voor deze woning?
Het funderingsrisico is laag, met zand als bodemsoort. Dit is een indicatie op gebiedsniveau, afkomstig uit openbare risicodata, en geen inspectie van deze specifieke woning. Het overstromingsrisico is laag, zowel nu als in 2050, en wateroverlast bij hevige regen is ook laag.
Welke supermarkten zitten er in de buurt?
De dichtstbijzijnde supermarkt is Jumbo op 471 meter, gevolgd door Albert Heijn op 696 meter en Aldi op 1.223 meter. Ook PLUS zit op 1.554 meter. Binnen vijf kilometer zijn er in totaal 26 supermarkten te vinden.
Hoe is het openbaar vervoer geregeld?
De dichtstbijzijnde bushalte is Maastricht, Langendaal/Varensdaal op 170 meter, met buslijnen 1 en 2. Ook halte Maastricht, Roserije op 530 meter heeft lijnen 1 en 2, en halte Maastricht, Molensingel/Malvabeemd op 654 meter heeft lijn 15. Het treinstation Maastricht Randwyck ligt op 1.558 meter.
Wat is de gemiddelde score van bewoners voor deze buurt?
Bewoners geven De Heeg gemiddeld een 7,69, op basis van vier beoordelingen. Een bewoner zegt: "Het is een fijne buurt, maar er is ook veel onrust en herrie door jongeren." Een ander noemt het een "Leefbare Buurt", maar wijst ook op zwerfafval en hondenpoep.
Hoeveel kost deze woning per vierkante meter?
De prijs per m² is €4.276, berekend op basis van de makelaar-opgave van 105 m² woonoppervlakte. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs per m² in de buurt is €3.379, maar dat is een gemiddelde over alle te koop staande woningen.
Wat is het energielabel en wat betekent dat?
De woning heeft energielabel C. Het label zegt iets over de energieprestatie van de woning, maar niet over de bouwkundige staat. In de buurt heeft 42,1% van de woningen energielabel C, en 36,8% heeft label B.





