Woning te koop: Dorpstraat 30, Maastricht

Dorpstraat 30

Heer, Maastricht

€ 1.100.000
Buurt Heer, MaastrichtBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A++
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 489m²
249% groter dan gemiddeld in de buurt
PLUS op 125m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een royale woning in Maastricht

Deze woning aan de Dorpstraat 30 in Maastricht is een echte blikvanger. Met 489 m² woonoppervlak en een energielabel A++ is het een uitzonderlijk duurzaam en ruim huis. Het bouwjaar 1950 geeft het karakter, maar de energieprestatie is van deze tijd. De vraagprijs van €1.100.000 is aan de hoge kant, maar past bij de unieke combinatie van grootte en zuinigheid. Vergelijk het met andere woningen in Maastricht om een beeld te krijgen.

Heer: een rustige buurt met gemengde bevolking

De woning staat in de buurt Heer, een wijk met een mix van leeftijden. Op basis van één beoordeling geeft een bewoner aan: "Veel ouderen, weinig jongeren" en "Er is weinig te doen voor jongeren". De buurt telt 7.340 inwoners, met een bovengemiddeld aantal eenpersoonshuishoudens. Het is een rustige omgeving. Meer over de buurt Heer lees je op de buurtpagina.

Dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de PLUS, die om de hoek zit op 125 meter. Ook de Albert Heijn is dichtbij, op 203 meter. Voor schoolgaande kinderen is Basisschool De Vlinderboom op 469 meter een optie, en het Bernard Lievegoed College op 459 meter biedt voortgezet onderwijs. Het treinstation is op 1,2 km afstand, goed te doen met de fiets. De gemeente Maastricht biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via FYN Makelaardij aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt20 maart 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.100.000
Prijs per m²€ 2.249
Woonoppervlakte489m²
Perceeloppervlakte150m²
Bouwjaar1950
EnergielabelA++
BuurtHeer
WijkBuitenwijk Zuidoost
GemeenteMaastricht

Locatie

Dorpstraat 30, Maastricht

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 1 bewoner

6.4
Clara
25-09-2025
Veel ouderen, weinig jongeren

Er is weinig te doen voor jongeren

Buurt statistieken

Gegevens uit Heer

Inwoners7.340
Mannen48%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Heer

Woningvoorraad3.662
Gem. WOZ-waarde€ 279.000
Koopwoningen47%
Huurwoningen53%

Supermarkten

33 binnen 5 km

PLUS
De Mandel 7.02
125m
Albert Heijn
Burg Cortenstraat 8
203m
Albert Heijn
Scharnerweg 110
1323m

Scholen

45 binnen 5 km

Bernard Lievegoed College
Voortgezet onderwijs · 950 leerlingen
459m
Basisschool De Vlinderboom
Basisonderwijs · 371 leerlingen
469m
VMBO Porta Mosana College
Voortgezet onderwijs · 172 leerlingen
522m

Veelgestelde vragen

Over Dorpstraat 30, Maastricht

Welk energielabel heeft Dorpstraat 30?

De woning aan Dorpstraat 30 in Maastricht heeft energielabel A++.

Is de prijs van €1.100.000 reëel voor deze woning?

De vraagprijs ligt fors boven het buurtgemiddelde van €423.375, maar dat komt door de uitzonderlijke grootte (489 m²) en het energielabel A++. In de buurt is de gemiddelde prijs per m² €3.062, wat voor deze woning neerkomt op €2.249 per m², lager dan gemiddeld. De prijs is marktconform voor een woning van dit formaat en deze kwaliteit.

Hoe duurzaam is deze woning met energielabel A++?

Energielabel A++ is zeer zuinig. In de buurt heeft slechts 5,3% van de koopwoningen label A+ of beter, dus deze woning steekt er positief uit. Dat betekent lage energiekosten en een comfortabel binnenklimaat.

Wat voor type woning is dit?

Het is een koopwoning met een woonoppervlak van 489 m², gebouwd in 1950. Het is geen appartement of kamer, maar een zelfstandige woning. De exacte indeling (aantal kamers) is niet bekend, maar het grote oppervlak biedt veel mogelijkheden.

Hoe is de buurt Heer om in te wonen?

Heer is een rustige buurt met veel ouderen en eenpersoonshuishoudens. Een bewoner noemt dat er weinig te doen is voor jongeren. De buurt heeft 7.340 inwoners en een mix van koop- en huurwoningen. Voorzieningen zoals supermarkten en scholen zijn op loopafstand.

Zijn er scholen en winkels in de buurt?

Ja, op loopafstand vind je PLUS (125 m) en Albert Heijn (203 m). Basisschool De Vlinderboom (469 m) en het Bernard Lievegoed College (459 m) zijn dichtbij. Ook een kinderdagverblijf (400 m) en huisartsenpraktijk (700 m) zijn vlakbij.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 1,2 km afstand, goed te belopen of te fietsen. De omgevingsadressendichtheid is 2.159, wat duidt op een stedelijke omgeving met voldoende OV-voorzieningen.

FYN Makelaardij
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar