Danie Theronstraat 22B
Transvaalbuurt-West, Amsterdam
Een ruime klassieker in de Transvaalbuurt
Dit appartement uit 1926 ligt in de Transvaalbuurt-West, een buurt waar de tijd lijkt te hebben stilgestaan. Met een woonoppervlak van 94 vierkante meter is dit een flink formaat voor de buurt, waar de gemiddelde koopwoning 59 vierkante meter meet. De vraagprijs van €695.000 ligt 36% boven de buurtgemiddelde vraagprijs van €509.967, maar volgens de berekening is dat marktconform. Het energielabel is B, wat een zuinig label is. Bekijk ook andere appartementen in Amsterdam.
De woning zelf
Deze woning is een appartement uit 1926 met energielabel B. De advertentie vermeldt geen details over de indeling, zoals het aantal kamers of slaapkamers, en ook niets over een tuin of balkon. Wat er wél is, is een woonoppervlak van 94 vierkante meter volgens de BAG-registratie. Daarmee is dit appartement 59% groter dan het buurtgemiddelde van 59 vierkante meter.
Een buurt met verhalen
Met ruim 4.000 inwoners en veel eenpersoonshuishoudens (56%) is dit een levendige stadswijk. Bewoners geven de buurt gemiddeld een 6,88, op basis van drie beoordelingen. Een bewoner die er al 79 jaar woont, zegt: "Ik woon al 79 jaar in de Transvaalbuurt. In die jaren jaren ik veel zien veranderen, maar toch woon ik daar nog steeds met veel plezier!" Een andere bewoner is kritischer: "Mensen niet oké praten te veel over je met leugens vallen je zonder reden aan." De buurt Transvaalbuurt-West kent een hoge stedelijkheidsgraad, met een omgevingsadressendichtheid van 8.366.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De dagelijkse boodschappen kun je doen bij Albert Heijn op 441 meter, of bij Vomar op 599 meter. Voor schoolgaande kinderen is Integraal Kindcentrum De Kaap op 346 meter en Cygnus Gymnasium op 351 meter. De huisarts zit op 1,7 kilometer, maar de Transvaal Apotheek is om de hoek op 313 meter. Het OLVG, locatie Oost, ligt op 662 meter. De bushalte Krugerplein met lijnen 37, 245 en N87 is op 377 meter, en metrostation Wibautstraat met lijnen 4, 25, 51, 53, 54 en N85 op 485 meter. Treinstation Amsterdam Amstel ligt op 651 meter. Dit alles binnen de gemeente Amsterdam.
Risico-indicaties op adresniveau
Wel zijn er openbare risicodata op adresniveau, die indicaties op gebiedsniveau geven en geen inspectie van deze woning. De geluidsbelasting van wegverkeer is 46 dB Lden, van spoorweglawaai 55 dB Lden en van vliegverkeer 43 dB Lden, allemaal niet boven de geluidsnorm. Het funderingsrisico is gemiddeld, omdat het pand vóór 1970 is gebouwd en het postcodegebied een KCAF-aandachtsgebied is. Wateroverlast bij hevige regen is gemiddeld, het overstromingsrisico is laag (ook in 2050) en hittestress is gemiddeld (ook in 2050).
Bron
Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Draijer Makelaardij & Vastgoedbeheer aangeboden.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Veelgestelde vragen
Over Danie Theronstraat 22B, Amsterdam
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot andere woningen in de buurt?
De vraagprijs van €695.000 ligt 36% boven de buurtgemiddelde vraagprijs van €509.967. Toch wordt de prijs als marktconform beoordeeld, mede omdat het woonoppervlak van 94 m² 59% groter is dan het buurtgemiddelde van 59 m². De prijs per vierkante meter is €7.394.
Waarom staan er geen woningdetails in deze advertentie?
De advertentie vermeldt geen details over de indeling, zoals het aantal kamers, slaapkamers of badkamers. Ook ontbreken gegevens over een tuin, balkon of andere buitenruimte. Wat wél bekend is, is het woonoppervlak van 94 m² volgens de BAG-registratie en het energielabel B. Verdere woningkenmerken staan niet in de advertentie.
Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?
Het energielabel is B, een zuinig label. Dat betekent dat je relatief lage energiekosten kunt verwachten in vergelijking met minder zuinige labels. Het label zegt niets over de bouwkundige staat van de woning, maar geeft alleen een indicatie van de energieprestatie. In de buurt heeft 13,5% van de koopwoningen energielabel B.
Hoe is het gesteld met het funderingsrisico op dit adres?
Het funderingsrisico is gemiddeld, volgens openbare risicodata op adresniveau. Dit is een indicatie op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning. Het pand is gebouwd in 1926, vóór 1970, en het postcodegebied is een KCAF-aandachtsgebied waar 100% van de panden vóór 1970 is gebouwd. Dit verklaart de gemiddelde indicatie.
Welke voorzieningen liggen dicht bij deze woning?
De Albert Heijn ligt op 441 meter en de Vomar op 599 meter. Voor kinderen zijn er meerdere scholen binnen handbereik, zoals Integraal Kindcentrum De Kaap op 346 meter en Cygnus Gymnasium op 351 meter. De Transvaal Apotheek zit op 313 meter en het OLVG, locatie Oost, op 662 meter. De huisarts is op 1,7 kilometer afstand.
Hoe is de buurt Transvaalbuurt-West qua sfeer en bewoners?
De buurt heeft ruim 4.000 inwoners, waarvan 56% eenpersoonshuishoudens. Bewoners geven de buurt gemiddeld een 6,88 op basis van drie beoordelingen. Een bewoner die er al 79 jaar woont, noemt het "een geweldige buurt om in te wonen". Een andere bewoner is kritischer over de sociale omgang. De buurt is zeer stedelijk met een omgevingsadressendichtheid van 8.366.
Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?
Bushalte Krugerplein ligt op 377 meter met lijnen 37, 245 en N87. Metrostation Wibautstraat is op 485 meter en biedt lijnen 4, 25, 51, 53, 54 en N85. Treinstation Amsterdam Amstel ligt op 651 meter. Daarmee is de woning goed ontsloten voor zowel bus, metro als trein.
Wat is de geluidsbelasting rond deze woning?
De geluidsbelasting van wegverkeer is 46 dB Lden, van spoorweglawaai 55 dB Lden en van vliegverkeer 43 dB Lden, allemaal niet boven de geluidsnorm. Deze cijfers komen uit openbare risicodata op adresniveau en zijn indicaties op gebiedsniveau, geen metingen aan deze specifieke woning.
Hoe groot is het risico op wateroverlast en hittestress?
Het risico op wateroverlast bij hevige regen is gemiddeld. Het overstromingsrisico is laag, zowel nu als in 2050. Hittestress is gemiddeld, ook in 2050. Dit zijn gebiedsindicaties op basis van de Klimaateffectatlas, geen voorspellingen voor deze specifieke woning.





