Hoekwoning te koop: Kerksteegje 3, Zutphen
KopenZutphenHoekwoningenKerksteegje 3

Kerksteegje 3

Stadskern, Zutphen

€ 500.000
Buurt Stadskern, ZutphenBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 191m²
191m² woonoppervlakte
Al 169 dagen op de markt
Gemiddeld in de buurt is 28 dagen
SPAR op 417m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Wonen in een historisch hoekhuis

Deze hoekwoning aan het Kerksteegje 3 in Zutphen ademt geschiedenis. Met een bouwjaar van 1800 en een woonoppervlak van 191 m² is het een karakteristiek pand in de oude binnenstad. De woning heeft energielabel D, wat voor een huis van deze leeftijd redelijk is. Met een vraagprijs van €500.000 is deze woning scherp geprijsd vergeleken met andere hoekwoningen in Zutphen.

De buurt Stadskern

De buurt Stadskern is het historische centrum van Zutphen, met smalle straatjes en oude panden. Op basis van twee beoordelingen krijgt de buurt een 8,44. Een bewoner zegt: "Binnen twee minuten lopen sta je al in het centrum, wat het wonen hier erg praktisch en prettig maakt." Een andere bewoner noemt overlast van feestjes, maar vindt het verder een prima buurt. De buurt telt 2.400 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens en een bovengemiddeld aandeel 65-plussers.

Leven in de straat

In de ochtend loop je zo naar de bakker of de SPAR, die om de hoek zit. De Albert Heijn XL en Lidl zijn ook op loopafstand. Voor kinderen zijn er basisscholen zoals Jenaplanschool Walter Gillijns en Bijbelgetrouw KindCentrum de Bongerd, beide op loopafstand. Het station van Zutphen is tien minuten lopen. De gemeente Zutphen biedt een compacte stad met alle voorzieningen dichtbij.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Drieklomp Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt25 november 2025
StatusBeschikbaar
Prijs€ 500.000
Prijs per m²€ 2.618
Woonoppervlakte191m²
Perceeloppervlakte84m²
Bouwjaar1800
EnergielabelD
BuurtStadskern
WijkCentrum - De Hoven
GemeenteZutphen

Locatie

Kerksteegje 3, Zutphen

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 2 bewoners

8.6
Sterre
18-12-2025
Klein van Straat, Groot in Levenskwaliteit!

Mijn ervaring met de buurt is zeer positief. Hoewel de straatjes wat smal zijn en de huizen hier en daar wat verouderd, wordt dit ruimschoots gecompenseerd door de gunstige ligging. Binnen twee minuten lopen sta je al in het centrum, wat het wonen hier erg praktisch en prettig maakt. Daarnaast beschikt de wijk over een leuke speeltuin en ligt op slechts tien minuten loopafstand de prachtige rivier de IJssel. In de vroege ochtend kun je daar genieten van een mooie zonsopgang, wat een rustgevend begin van de dag geeft. Ook zijn er op loopafstand diverse winkels te vinden, zoals de Albert Heijn, Lidl en Kruidvat, evenals andere voorzieningen waar je wekelijks gemakkelijk gebruik van kunt maken.

8.3
Eendoorsneebewoner
07-09-2024
Mening van een doorsnee bewoner

Hier in de directe omgeving zorgen een paar bewoners voor flink overlast. Met regelmaat feestjes tot 01:30, zowel doordeweeks als in het weekend. Buiten dat is het een prima buurt. Soms wat druk. Huizen zijn wel oud en zouden evt een opknapbeurt kunnen gebruiken. Denk aan scheuren in muren.

Buurt statistieken

Gegevens uit Stadskern

Inwoners2.400
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Stadskern

Woningvoorraad1.520
Gem. WOZ-waarde€ 336.000
Koopwoningen48%