Een tussenwoning met karakter in Ermelo-Zuid
Aan de Kanoweg, een rustige weg in een woonwijk, staat deze tussenwoning uit 1954. Met vijf kamers en drie slaapkamers verdeeld over twee woonlagen is het een lekker compacte eengezinswoning. De vraagprijs van €395.000 ligt 34% onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt, en het is daarmee de goedkoopste van de 24 koopwoningen die nu te koop staan. Ter vergelijking: tussenwoningen in Ermelo hebben gemiddeld een ander prijsniveau.
De woning zelf
De woning heeft een woonoppervlak van 81 m² volgens de makelaar, de BAG-registratie komt op 80 m². Het perceel is 244 m² groot. Binnen vind je vijf kamers, waarvan drie slaapkamers, één badkamer en twee woonlagen. De woning heeft een achtertuin van 146 m² op het noorden, bereikbaar via de achterom, en een voortuin. Er is een carport en garage mogelijk. Volgens de makelaar heeft de woning HR+ glas en vloerisolatie, een cv-ketel en is het volle eigendom.
De buurt rondom de Kanoweg
Met ruim 6.500 inwoners is Ermelo-Zuid een levendige buurt, waar zo'n 23% van de bewoners 65 jaar of ouder is. Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 8,55, op basis van tien beoordelingen. Een bewoner zegt: "Het is een fijne buurt om in te mogen wonen met een hoop voorzieningen op loopafstand." Een ander noemt het "Leuke, gezellige buurt", al merkt diegene op dat de gemeente het speeltuintje bijna niet bijhoudt. De buurt Ermelo - Zuid heeft een gevarieerde woningvoorraad, met veel koopwoningen.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De dagelijkse boodschappen kun je doen bij de Boni op 314 meter, of de PLUS op 618 meter. Voor de kinderen zijn er meerdere basisscholen op loopafstand, waaronder de Prins Willem Alexanderschool op 196 meter en de Protestants Christelijke Basisschool Margriet op 268 meter. De huisartsenpraktijk Gunneweg-Groot zit op 890 meter, de Service Apotheek op 803 meter. Buslijn 101 stopt op 471 meter bij de halte Dr. van Dalelaan, en treinstation Ermelo ligt op 843 meter. De gemeente Ermelo biedt daarmee een prima uitvalsbasis.
WOZ en risico-indicaties
De WOZ-waarde is vastgesteld op €345.000, met een peildatum van 1 januari 2025. De vraagprijs ligt 14% boven de WOZ-waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 55% gestegen, van €222.000 naar €345.000. Wat betreft risico's op adresniveau: de geluidsbelasting van wegverkeer is 44 dB Lden en van spoorweglawaai 35 dB Lden, beide niet boven de norm. Het funderingsrisico is laag, op zandgrond, al is het een gebiedsindicatie. Wateroverlast bij hevige regen is gemiddeld, het overstromingsrisico is laag, en hittestress is nu laag maar kan in 2050 gemiddeld worden.
Aanbod en bronnen
Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Hul Luigjes Hardeveld Makelaardij op Funda.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Buitenruimte
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Kanoweg 112, Ermelo
Hoe verhoudt de vraagprijs van €395.000 zich tot de buurt?
De vraagprijs ligt 34% onder de buurtgemiddelde vraagprijs van €602.083. Het is daarmee de goedkoopste van de 24 koopwoningen die nu in Ermelo-Zuid te koop staan. De gemiddelde vraagprijs per m² in de buurt is €4.556, terwijl deze woning op €4.877 per m² zit. De woning is wel kleiner dan het buurtgemiddelde: 81 m² tegenover 135 m² gemiddeld.
Wat is de indeling van deze tussenwoning?
De woning heeft vijf kamers, waaronder drie slaapkamers, één badkamer en twee woonlagen. De inhoud is 272 m³. Er is een achtertuin van 146 m² op het noorden, bereikbaar via de achterom, en een voortuin. Een carport en garage zijn mogelijk. Volgens de makelaar heeft de woning HR+ glas en vloerisolatie en een cv-ketel.
Wat is de WOZ-waarde van de woning aan de Kanoweg 112?
De WOZ-waarde is vastgesteld op €345.000, met een peildatum van 1 januari 2025. De vraagprijs ligt 14% boven de WOZ-waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 55% gestegen, van €222.000 naar €345.000. De WOZ-waarde is een gemeentelijke taxatie en geen actuele marktwaarde.
Hoe zit het met het funderingsrisico op dit adres?
Het funderingsrisico op dit adres is laag, volgens openbare risicodata. De bodemsoort is zand en de woning is gebouwd vóór 1970, namelijk in 1954. Het is een gebiedsindicatie op adresniveau, geen inspectie van deze specifieke woning. De geluidsbelasting van wegverkeer en spoorweglawaai ligt beide niet boven de norm.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt van de Kanoweg?
De Boni zit op 314 meter, de PLUS op 618 meter. Basisscholen zijn er op loopafstand, waaronder de Prins Willem Alexanderschool op 196 meter. De huisartsenpraktijk Gunneweg-Groot zit op 890 meter, de Service Apotheek op 803 meter. Buslijn 101 stopt op 471 meter bij de halte Dr. van Dalelaan, en treinstation Ermelo ligt op 843 meter.
Hoe is de buurt Ermelo-Zuid om in te wonen?
Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 8,55, op basis van tien beoordelingen. Een bewoner zegt: "Het is een fijne buurt om in te mogen wonen met een hoop voorzieningen op loopafstand." Een ander noemt het "Leuke, gezellige buurt", maar merkt op dat de gemeente het speeltuintje bijna niet bijhoudt. De buurt heeft ruim 6.500 inwoners.
Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?
De woning heeft energielabel C. Dat is een gemiddeld label op de schaal van A++++ tot G. Het label zegt niets over de bouwkundige staat, maar je kunt verwachten dat de energiekosten hoger liggen dan bij een woning met een zuiniger label. De makelaar vermeldt dat de woning HR+ glas en vloerisolatie heeft.
Hoe groot is de woning en het perceel?
De woonoppervlakte is 81 m² volgens de makelaar, de BAG-registratie komt op 80 m². Het perceel is 244 m² groot. De woning heeft een inhoud van 272 m³. Ter vergelijking: het buurtgemiddelde woonoppervlak van koopwoningen is 135 m², dus deze woning is een stuk compacter.





