Tussenwoning te koop: Scharnerweg 36, Maastricht
KopenMaastrichtTussenwoningenScharnerweg 36

Scharnerweg 36

Wittevrouwenveld, Maastricht

€ 437.000
Buurt Wittevrouwenveld, MaastrichtBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 288m²
188% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 328m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Energielabel E
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een royale tussenwoning in Wittevrouwenveld

Deze tussenwoning aan de Scharnerweg in Maastricht is een verrassing: met 288 m² woonoppervlak is hij bijna drie keer zo groot als de gemiddelde koopwoning in de buurt. Het bouwjaar 1930 geeft karakter, maar het energielabel E betekent dat je rekening moet houden met hogere stookkosten. De vraagprijs van €437.000 is aan de hoge kant vergeleken met de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€427.342), maar de enorme oppervlakte maakt het een bijzondere optie. Bekijk ook andere tussenwoningen in Maastricht voor vergelijkbaar aanbod.

De buurt Wittevrouwenveld

Wittevrouwenveld is een levendige buurt met ruim 6000 inwoners, waar veel eenpersoonshuishoudens en jonge mensen wonen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,7, wat duidt op een mix van singles en stellen. Een bewoner zegt: "Het is een fijne buurt om te wonen. We hebben alles wat we nodig hebben in de buurt." Een ander noemt het een "Gezellige en leuke buurt." De buurt Wittevrouwenveld heeft een stedelijkheidsgraad van 1 (zeer sterk stedelijk), met veel voorzieningen op loopafstand.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar Albert Heijn (om de hoek) of Jumbo (twee straten verder). Basisschool Scharn en kinderdagverblijf KKC De Loper zijn ook op loopafstand. Het Sint-Maartenscollege voor voortgezet onderwijs ligt op tien minuten lopen. De gemeente Maastricht biedt verder volop restaurants, parken en een bibliotheek in de buurt.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Nedafmakelaardij aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 437.000
Prijs per m²€ 1.517
Woonoppervlakte288m²
Perceeloppervlakte148m²
Bouwjaar1930
EnergielabelE
BuurtWittevrouwenveld
WijkBuitenwijk Oost
GemeenteMaastricht

Locatie

Scharnerweg 36, Maastricht

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 2 bewoners

6.1
Jeanine kuijpers
09-12-2024
Prima

Het is een fijne buurt om te wonen. Wat alleen erg jammer is, is dat er niet op het plein nog gecreëerd wordt voor de kinderen. Verder hebben we alles wat we nodig hebben in de buurt. Huisarts, apotheek, supermarkt enz. Ik is het maar het centrum maar een stukje lopen. Wel vind ik het verschikkelijk dat vooral in de zomer, de gemeente zakken maar om de week op gehaald worden.

7.6
Emma
12-11-2023
Gezellige en leuke buurt

....

Buurt statistieken

Gegevens uit Wittevrouwenveld

Inwoners6.055
Mannen47%
Vrouwen53%

Woningmarkt

Gegevens uit Wittevrouwenveld

Woningvoorraad2.772
Gem. WOZ-waarde€ 256.000
Koopwoningen28%
Huurwoningen71%

Supermarkten

37 binnen 5 km

Albert Heijn
Scharnerweg 110
328m
Jumbo
Voltastraat 7
410m
AH to go
Stationsplein 29
878m

Scholen

48 binnen 5 km

KKC De Loper
Basisonderwijs · 94 leerlingen
326m
Sint-Maartenscollege
Voortgezet onderwijs · 1244 leerlingen
630m
Basisschool Scharn
Basisonderwijs · 354 leerlingen
674m

Veelgestelde vragen

Over Scharnerweg 36, Maastricht

Welk energielabel heeft Scharnerweg 36?

De woning aan Scharnerweg 36 in Maastricht heeft energielabel E.

Is €437.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €437.000 ligt boven de gemiddelde verkoopprijs in Wittevrouwenveld (€427.342) en de mediaanprijs (€389.000). Maar met 288 m² woonoppervlak is het een uitzonderlijk grote woning. De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €4.173, wat bij deze oppervlakte neerkomt op €1.517 per m², aanzienlijk lager dan het buurtgemiddelde. De prijs lijkt marktconform voor de unieke grootte.

Wat betekent energielabel E voor mijn maandlasten?

Energielabel E duidt op een matige isolatie en een minder zuinige woning. In Wittevrouwenveld heeft slechts 12,5% van de koopwoningen een label D of lager, dus deze woning scoort onder het gemiddelde. Je kunt hogere energiekosten verwachten dan bij een woning met label A of B.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation Maastricht ligt op 2 km afstand, ongeveer 25 minuten lopen of een korte busrit. De buurt is zeer stedelijk (omgevingsadressendichtheid 3076), dus er zijn waarschijnlijk bushaltes in de buurt.

Zijn er veel voorzieningen in de buurt?

Ja, Wittevrouwenveld heeft alles op loopafstand. Een huisartsenpraktijk en grote supermarkt (Albert Heijn) zitten op 400 meter, een kinderdagverblijf op 500 meter, en basisscholen op 600 meter. Ook restaurants en een park zijn dichtbij. De bibliotheek is op 1,4 km.

Hoe veilig is Wittevrouwenveld?

In de buurt zijn 422 misdrijven geregistreerd, maar zonder context is dat lastig te duiden. De gemiddelde buurtbeoordeling is 6,88 op basis van 2 reviews. Een bewoner noemt het een 'fijne buurt', maar merkt op dat er weinig speelplekken voor kinderen zijn.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In Wittevrouwenveld stonden verkochte woningen gemiddeld 58 dagen te koop. Dat is een indicatie van de marktdynamiek. Deze woning is met 288 m² een uitzondering, dus de verkooptijd kan afwijken.