Een ruime twee-onder-één-kapwoning in Oosterhaar
Deze twee-onder-één-kapwoning aan de Tussenziel 3 staat in Oosterhaar, een buurt in Haren Gn. Met een vraagprijs van €575.000 is dit een woning met een royale oppervlakte. De woning is gebouwd in 1987 en heeft energielabel C. In de gemeente Groningen zijn er meerdere twee onder een kapwoningen in Groningen te koop, maar deze valt op door zijn omvang.
De woning zelf
De woning heeft vijf kamers, waarvan de indeling verder niet in de advertentie wordt gespecificeerd. Volgens de BAG-registratie is de woonoppervlakte 166 m², terwijl de makelaar 138 m² opgeeft. Het perceel is in beide registraties 358 m². De prijs per vierkante meter is berekend op basis van de makelaar-opgave en komt uit op €4.167 per m².
Oosterhaar, een rustige buurt met voorzieningen
Oosterhaar telt ruim 4.200 inwoners, met een mix van gezinnen en ouderen. Bewoners van de gemeente Groningen geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,6. Een bewoner zegt: "Ik woon hier nu, met ups en downs qua lawaai/herrie, nu 12,5 jaar. Altijd gekozen om hier toch te blijven, gezien de fijne buren en nette straat, met de mooie Hamburgervijver om de hoek waar ik graag eens zit te relaxen." Een ander noemt het "een fijne buurt, mensen zijn vriendelijk, woon er prettig." De buurt Oosterhaar heeft een hoog percentage koopwoningen, zo'n 70%.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De dagelijkse boodschappen kun je doen bij de Jumbo op 383 meter, of iets verder bij de Aldi op 1,2 kilometer. De dichtstbijzijnde huisarts is Huisartspraktijk Heikens op 307 meter, en de Service Apotheek Oosterhaar zit op 300 meter. Voor het onderwijs is IKC Quintusschool op 3,5 kilometer, al is de afstand tot het basisonderwijs volgens de buurtdata gemiddeld 0,4 kilometer. De bushalte Haren, Waterhuizerweg met lijn 51 ligt op 649 meter, en treinstation Haren op 653 meter. De gemeente Groningen is goed ontsloten.
WOZ en risico-indicaties
De WOZ-waarde is vastgesteld op €549.000 per 1 januari 2025. De vraagprijs ligt 5% boven de WOZ-waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 72% gestegen, van €320.000 naar €549.000. Wat betreft risico's op adresniveau: de geluidsbelasting van wegverkeer is 52 dB Lden, boven de geluidsnorm. Het funderingsrisico is laag, met zand als bodemsoort. Wateroverlast bij hevige regen is laag, en het overstromingsrisico is zowel nu als in 2050 laag. Hittestress is nu laag, maar in 2050 gemiddeld. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze woning.
Bron
Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Hopma Makelaardij.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Tussenziel 3, Haren Gn
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot de WOZ-waarde?
De vraagprijs van €575.000 ligt 5% boven de WOZ-waarde van €549.000, die is vastgesteld op 1 januari 2025. De WOZ-waarde is de gemeentelijke taxatie en geen actuele marktwaarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 72% gestegen, van €320.000 naar €549.000.
Wat is de indeling van de woning?
De woning heeft vijf kamers, maar de advertentie vermeldt niet hoeveel slaapkamers of badkamers er zijn. De woonoppervlakte verschilt per bron: volgens de BAG-registratie is het 166 m², terwijl de makelaar 138 m² opgeeft. Het perceel is in beide gevallen 358 m². De prijs per vierkante meter is berekend op basis van de makelaar-opgave en komt uit op €4.167 per m².
Wat is het energielabel en wat betekent dat?
De woning heeft energielabel C. Dit label zegt iets over de energieprestatie van de woning, maar niet over de bouwkundige staat. Het is een gemiddeld label, wat betekent dat je energiekosten redelijk zijn, maar niet zo laag als bij een zuinig label. Er zijn geen gegevens over isolatie of verwarmingsinstallatie in de advertentie opgenomen.
Hoe is de buurt Oosterhaar?
Oosterhaar is een buurt met ruim 4.200 inwoners, waarvan 24% 65 jaar of ouder is. Ongeveer 70% van de woningen is een koopwoning. Bewoners van de gemeente Groningen geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,6. Een bewoner zegt: "Ik woon hier nu, met ups en downs qua lawaai/herrie, nu 12,5 jaar. Altijd gekozen om hier toch te blijven, gezien de fijne buren en nette straat." Een ander noemt het "een fijne buurt, mensen zijn vriendelijk, woon er prettig."
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
De Jumbo zit op 383 meter, de Aldi op 1,2 kilometer. De huisarts is Huisartspraktijk Heikens op 307 meter, en de Service Apotheek Oosterhaar op 300 meter. De dichtstbijzijnde basisschool is op 0,4 kilometer volgens de buurtdata, al is IKC Quintusschool op 3,5 kilometer. Treinstation Haren ligt op 653 meter, en bushalte Haren, Waterhuizerweg met lijn 51 op 649 meter.
Zijn er risico's op het gebied van geluid of fundering?
De geluidsbelasting van wegverkeer is 52 dB Lden, boven de geluidsnorm. Spoorweglawaai en vliegverkeer blijven onder de norm. Het funderingsrisico is laag, met zand als bodemsoort. Wateroverlast bij hevige regen is laag, en het overstromingsrisico is zowel nu als in 2050 laag. Hittestress is nu laag, maar in 2050 gemiddeld. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze woning.
Hoeveel woningen zijn er te koop in de buurt?
In de buurt Oosterhaar zijn op dit moment 17 koopwoningen beschikbaar. De gemiddelde vraagprijs is €528.588, met een mediaan van €442.500. De prijzen variëren van €199.000 tot €1.150.000. De gemiddelde prijs per vierkante meter is €4.215. Deze woning heeft een vraagprijs van €575.000.
Waarom staan er geen woningdetails in deze advertentie?
De advertentie vermeldt alleen het aantal kamers (5) en het type woning (huis). Informatie over slaapkamers, badkamers, tuin, balkon, garage, isolatie of verwarming staat niet in de advertentie. Ook de indeling van de kamers is niet gespecificeerd. De woonoppervlakte verschilt tussen de BAG-registratie (166 m²) en de makelaar-opgave (138 m²), maar verder zijn er geen details opgenomen.





