Vrijstaande woning te koop: Sint Rochusweg 5, Maastricht
KopenMaastrichtVrijstaande woningenSint Rochusweg 5

Sint Rochusweg 5

Villapark, Maastricht

€ 925.000
Buurt Villapark, MaastrichtBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 143m²
23% groter dan gemiddeld in de buurt
Vrijstaande woning
Geen directe buren
AI-samenvatting

Een royale vrijstaande woning in het Villapark

Deze vrijstaande woning aan de Sint Rochusweg 5 ademt de rust en ruimte van het Villapark. Met 143 m² woonoppervlak en een perceel van 424 m² is er volop plek voor een gezin. De woning uit 1953 heeft een klassieke uitstraling en vraagt om een eigen invulling. Met een vraagprijs van €925.000 ligt deze woning aan de hoge kant, ook vergeleken met andere vrijstaande woningen in Maastricht.

Villapark: een groene, rustige buurt

Het Villapark is een rustige, groene buurt met veel koopwoningen (74%) en eengezinswoningen (68%). De bewoners zijn vaak wat ouder: bijna een derde is 65-plus. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: het is een buurt met een hoog aandeel koopwoningen en een lage misdaadcijfer (122 misdrijven). De buurt Villapark is een fijne plek voor wie van rust en ruimte houdt.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de Coop, op nog geen tien minuten lopen. Ook de Albert Heijn en PLUS zijn op loopafstand. Basisschool St. Pieter zit om de hoek, op twee minuten lopen. Voor het voortgezet onderwijs moet je iets verder, maar de gemeente Maastricht biedt volop keuze. Het treinstation is op 2,7 km afstand, goed te doen met de fiets.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Tijs & Cyril Makelaardij aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt23 april 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 925.000
Prijs per m²€ 6.469
Woonoppervlakte143m²
Perceeloppervlakte424m²
Bouwjaar1953
BuurtVillapark
WijkBuitenwijk Zuidwest
GemeenteMaastricht

Locatie

Sint Rochusweg 5, Maastricht

Buurt statistieken

Gegevens uit Villapark

Inwoners3.190
Mannen47%
Vrouwen53%

Woningmarkt

Gegevens uit Villapark

Woningvoorraad1.503
Gem. WOZ-waarde€ 592.000
Koopwoningen74%
Huurwoningen26%

Supermarkten

32 binnen 5 km

Coop
Sint Pieterstraat 72
823m
Albert Heijn
Tongerseweg 57A02
1079m
PLUS
De Beente 86
1225m

Scholen

44 binnen 5 km

Rooms Katholieke Basisschool St Pieter
Basisonderwijs · 351 leerlingen
191m
Openbare Basisschool Binnenstad
Basisonderwijs · 257 leerlingen
970m
Bernard Lievegoed School
Basisonderwijs · 283 leerlingen
1384m

Veelgestelde vragen

Over Sint Rochusweg 5, Maastricht

Is €925.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €925.000 ligt fors boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt van €578.000 en ook boven de mediaan van €542.000. De woning is wel groter dan gemiddeld (143 m² vs. 116 m²) en heeft een ruim perceel. In de buurt zijn de afgelopen tijd woningen verkocht voor gemiddeld €662.758, dus de prijs is aan de hoge kant.

Wat is de ligging van deze woning in Maastricht?

De woning staat in het Villapark, een rustige woonwijk in het zuidwesten van Maastricht. Het is een groene buurt met veel eengezinswoningen. Binnen tien minuten lopen heb je een supermarkt en een basisschool. Het centrum van Maastricht is op fietsafstand.

Hoeveel onderhoud vraagt een woning uit 1953?