Appartement te koop: Barajasweg 74, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenBarajasweg 74

Barajasweg 74

Sloterdijk Stationskwartier, Amsterdam

€ 875.000
Buurt Sloterdijk Stationskwartier, AmsterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A++
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Nieuwbouw uit 2023
Voldoet meestal aan de laatste isolatie-eisen
Ruim woonoppervlak van 147m²
31% groter dan gemiddeld in de buurt
AI-samenvatting

Nieuwbouwappartement in een opkomende buurt

Dit ruime appartement uit 2023 in Sloterdijk Stationskwartier voelt als een nieuw begin. Met 147 m² woonoppervlak is het een flinke stap boven het buurtgemiddelde. Het energielabel A++ betekent dat je energiekosten laag blijven. De vraagprijs van €875.000 is marktconform voor een woning van deze omvang in dit deel van Amsterdam. Bekijk ook andere appartementen in Amsterdam voor een idee van het aanbod.

Sloterdijk Stationskwartier: een buurt in ontwikkeling

De buurt Sloterdijk Stationskwartier is een jonge wijk met bijna alleen nieuwbouw (93% na 2010). Op basis van twee beoordelingen geven bewoners een 7,0. Een bewoner zegt: "Nieuw verhuisd nieuwe huizen is een hele mooie en rustige buurt." Een ander noemt het "goed bereikbaar maar onveilig/vies" vanwege de nabijheid van het station en horeca. De buurt telt 1.155 inwoners, vooral alleenstaanden (630) en jonge mensen (665 tussen 25-45 jaar).

Dagelijks leven in de straat

Voor de dagelijkse boodschappen kun je terecht bij SPAR om de hoek (273 m) of AH to go (338 m). Twee straten verder ligt Lidl (851 m). Voor schoolgaande kinderen is er de Slotermeerschool (563 m) en Basisschool De Henricus (614 m). Het Cornelius Haga Lyceum (386 m) biedt voortgezet onderwijs. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen op korte afstand.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Von Poll Real Estate aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 875.000
Prijs per m²€ 5.952
Woonoppervlakte147m²
Perceeloppervlakte2740m²
Bouwjaar2023
EnergielabelA++
BuurtSloterdijk Stationskwartier
WijkSloterdijk Nieuw-West
GemeenteAmsterdam

Locatie

Barajasweg 74, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Goed · 2 bewoners

4.9
P.G.M.
16-10-2025
Goed bereikbaar maar onveilig/vies

Goed bereikbaar, buurt is naast het station maar ook veel hotels/horeca waardoor er veel overlast is en ook vaak vreemde mensen die rond het station hangen. Er zijn ook weinig tot geen voorzieningen zoals supermarkten, drogisten en andere winkels.

9.1
Hasna
27-06-2024
Mooie rustige buurt

Nieuw verhuisd nieuwe huizen is een hele mooie en rustige buurt

Buurt statistieken

Gegevens uit Sloterdijk Stationskwartier

Inwoners1.155
Mannen54%
Vrouwen46%

Woningmarkt

Gegevens uit Sloterdijk Stationskwartier

Woningvoorraad806
Gem. WOZ-waarde€ 197.000
Koopwoningen3%
Huurwoningen97%

Supermarkten

95 binnen 5 km

SPAR
Orlyplein 147
273m
AH to go
Orlyplein 113
338m
Lidl
Sara Burgerhartstraat 80
851m

Scholen

132 binnen 5 km

Cornelius Haga Lyceum, Islamitische Scholengemeenschap voor mavo havo en vwo
Voortgezet onderwijs · 458 leerlingen
386m
Slotermeerschool
Basisonderwijs · 269 leerlingen
563m
Koninklijke Visio Onderwijs Amsterdam
Speciaal onderwijs · 109 leerlingen
597m

Veelgestelde vragen

Over Barajasweg 74, Amsterdam

Welk energielabel heeft Barajasweg 74?

De woning aan Barajasweg 74 in Amsterdam heeft energielabel A++.

Is €875.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €875.000 is precies de mediaanprijs in de buurt. De gemiddelde prijs per m² is €7.762, wat bij 147 m² neerkomt op €1.141.014. De vraagprijs ligt dus onder de gemiddelde m²-prijs, maar boven het buurtgemiddelde van €807.071. Verkochte woningen in de buurt gingen gemiddeld voor €755.235 weg. De prijs is aan de hoge kant, maar het appartement is ook 47% groter dan gemiddeld.

Hoe hoog zijn de energiekosten met label A++?

Energielabel A++ is zeer zuinig. Dat betekent dat je energiekosten laag uitvallen, zeker vergeleken met oudere woningen. Het exacte bedrag hangt af van je verbruik, maar je kunt rekenen op een lage maandlast voor gas en elektra.

Wat is er te doen in de buurt Sloterdijk Stationskwartier?

De buurt is nog in ontwikkeling. Er zijn weinig voorzieningen zoals supermarkten en winkels, maar de dichtstbijzijnde supermarkt (SPAR) is om de hoek. Het station is op loopafstand (1,2 km). Er is een park of plantsoen op 500 m. Bewoners waarderen de rust, maar melden ook overlast van horeca en reizigers rond het station.

Hoe veilig is de buurt?

De buurt heeft een hoog aantal misdrijven (809), maar dat is inclusief het stationsgebied. Een bewoner noemt de buurt 'onveilig/vies' vanwege vreemde mensen rond het station. Een andere bewoner vindt het juist een 'mooie rustige buurt'.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde basisschool is de Slotermeerschool (563 m). Ook is er het Cornelius Haga Lyceum voor voortgezet onderwijs (386 m). Daarnaast zijn er scholen voor speciaal onderwijs en islamitisch onderwijs in de omgeving.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?