Appartement te koop: Egelantiersstraat 105A, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenEgelantiersstraat 105A

Egelantiersstraat 105A

Anjeliersbuurt-Zuid, Amsterdam

€ 1.195.000
Buurt Anjeliersbuurt-Zuid, AmsterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Albert Heijn op 300m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
33% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

In de Jordaan

Dit appartement aan de Egelantiersstraat ademt de sfeer van de Jordaan: historische gevels, levendige straten en een bruisende buurt. Met 119 m² woonoppervlak is het ruim, zeker voor een 19e-eeuws pand. Het energielabel A is een zeldzaamheid in deze buurt, waar de meeste woningen van voor 1945 zijn. De vraagprijs van €1.195.000 ligt boven het buurtgemiddelde, maar de oppervlakte is fors groter dan gemiddeld. Het aanbod van appartementen in Amsterdam is beperkt, en dit exemplaar springt eruit.

Anjeliersbuurt-Zuid

De buurt Anjeliersbuurt-Zuid is het hart van de Jordaan. Op basis van twee beoordelingen geven bewoners een 9,01. Een bewoner zegt: 'Er is maar 1 Jordaan! Ik ben geboren en getogen in deze buurt. De winkels en markten zijn op loopafstand.' Een ander noemt het 'mijn gezellige woonomgeving' met een gemêleerd inwonersaantal. De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden. Het is zeer stedelijk, met een hoge dichtheid.

Leven in de straat

De Egelantiersstraat ligt in een van de meest levendige delen van Amsterdam. Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Albert Heijn om de hoek (300 m) of de Jumbo twee straten verder (384 m). Kinderen gaan naar de Theo Thijssenschool, die naast de deur ligt (91 m), of de Dr. Rijk Kramer basisschool op loopafstand (516 m). Het voortgezet onderwijs is ook dichtbij, met Het Cartesius Lyceum op 321 m. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid voorzieningenniveau.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via DE LA HAYE MAKELAARDIJ O.G. aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.195.000
Prijs per m²€ 10.042
Woonoppervlakte119m²
Perceeloppervlakte133m²
Bouwjaar1844
EnergielabelA
BuurtAnjeliersbuurt-Zuid
WijkJordaan
GemeenteAmsterdam

Locatie

Egelantiersstraat 105A, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Uitstekend · 2 bewoners

8.9
Francisca de Graaf
16-01-2026
Er is maar 1 Jordaan!

Ik ben geboren en getogen in deze buurt. Ik zou deze buurt met geen andere wijk in Amsterdam willen ruilen. De winkels en markten zijn op loopafstand van mijn woning. En de mensen helpen elkaar een handje als dat nodig is. De sociale contacten zijn geweldig.

9.1
Francisca de Graaf
25-08-2025
Mijn gezellige woonomgeving

In deze buurt tref je een gemêleerd inwoners aantal aan. Oud en jong, rijk en minder rijk. Maar toch zorgen we onder elkaar dat de buurt veilig blijft en dat je indien nodig aanspraak op iemand kan doen.

Buurt statistieken

Gegevens uit Anjeliersbuurt-Zuid

Inwoners2.950
Mannen50%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Anjeliersbuurt-Zuid

Woningvoorraad1.981
Gem. WOZ-waarde€ 568.000
Koopwoningen26%
Huurwoningen73%

Supermarkten

153 binnen 5 km

Albert Heijn
Westerstraat 79
300m
Albert Heijn
Westermarkt 21
332m
Jumbo
Westerstraat 98-102
384m

Scholen

217 binnen 5 km

Theo Thijssenschool Amsterdam
Basisonderwijs · 388 leerlingen
91m
Het Cartesius Lyceum
Voortgezet onderwijs · 694 leerlingen
321m
Basisschool Dr. Rijk Kramer
Basisonderwijs · 361 leerlingen
516m

Veelgestelde vragen

Over Egelantiersstraat 105A, Amsterdam

Welk energielabel heeft Egelantiersstraat 105A?

De woning aan Egelantiersstraat 105A in Amsterdam heeft energielabel A.

Is de prijs van €1.195.000 marktconform voor deze buurt?

De vraagprijs ligt 17% boven het buurtgemiddelde van €1.024.833, maar de woning is met 119 m² ook 70% groter dan het gemiddelde van 70 m². De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €13.588, terwijl deze woning uitkomt op circa €10.042 per m². Dat is relatief gunstig. In de afgelopen periode werden woningen in de buurt gemiddeld voor €967.206 verkocht, met een gemiddelde looptijd van 32 dagen.

Hoe is het energielabel A te verklaren bij een bouwjaar van 1844?

Het energielabel A is opvallend voor een woning uit 1844. In de buurt heeft 40% van de koopwoningen label A en 20% label A+. Dit betekent dat de woning waarschijnlijk grondig is gerenoveerd met isolatie, dubbel glas en een efficiënt verwarmingssysteem. Een label A betekent lage energiekosten, al zijn exacte bedragen niet te geven zonder verbruiksgegevens.

Wat voor type buurt is de Anjeliersbuurt-Zuid?

De Anjeliersbuurt-Zuid is het zuidelijke deel van de Jordaan, een zeer stedelijke buurt met een omgevingsadressendichtheid van 11.903 adressen per km². Er wonen veel alleenstaanden (1.330 van de 1.750 huishoudens) en de bevolking is gemengd qua leeftijd en inkomen. Bewoners waarderen de sociale cohesie en de nabijheid van winkels en markten.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. De Theo Thijssenschool (basisonderwijs) ligt op 91 meter, Basisschool Dr. Rijk Kramer op 516 meter en de 14e Montessorischool De Jordaan op 690 meter. Voor voortgezet onderwijs is Het Cartesius Lyceum op 321 meter. Ook zijn er kinderdagverblijven in de buurt.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 2,2 kilometer afstand. Dat is ongeveer 25 minuten lopen of een korte fietsrit. De buurt is verder goed bereikbaar met tram en bus.