Gouwestraat 33B
Rivierenwijk, Utrecht
Een bovenwoning in de Rivierenwijk
Deze bovenwoning uit 1919 ligt aan een rustige weg in de Rivierenwijk, een buurt met ruim 9.000 inwoners waar veel jonge mensen wonen. Met een vraagprijs van €299.000 zit deze woning flink onder het gemiddelde van de buurt, waar de gemiddelde vraagprijs op €500.647 ligt. De prijs is daarmee marktconform voor wat deze woning biedt. Het is een van de appartementen in Utrecht die momenteel te koop staan.
De woning zelf
De woning heeft 2 kamers, waarvan 1 slaapkamer, en een badkamer. Het woonoppervlak is volgens de BAG-registratie 46 m², terwijl de makelaar 41 m² opgeeft. De woning heeft dakisolatie, dubbel glas en vloerisolatie, en wordt verwarmd met een cv-ketel. Het is volle eigendom en de VvE-bijdrage is €250 per maand. Het energielabel is C.
Leven in de Rivierenwijk
De Rivierenwijk is een buurt met veel eenpersoonshuishoudens, bijna de helft van de huishoudens bestaat uit één persoon. Bewoners geven de buurt gemiddeld een 7,0, al zijn de meningen verdeeld. Een bewoner noemt het "een mooie buurt" die steeds mooier wordt, terwijl een ander aangeeft dat de buurt "hard achteruit gaat" door drugshandel en slecht geleegde vuilcontainers. Een derde bewoner waardeert dat bijna alle boodschappen binnen vijf minuten fietsen te doen zijn, maar mist wat groen. De buurt Rivierenwijk heeft 17 woningen te koop staan.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De dagelijkse boodschappen zijn dichtbij: de Coop ligt op 210 meter en de Albert Heijn op 448 meter. Voor schoolgaande kinderen zijn er meerdere basisscholen binnen handbereik, waaronder KBS Gertrudis op 415 meter. De huisartsenpraktijk De Greev zit op 339 meter en de apotheek Pluymaekers op 232 meter. Buslijn 1 stopt op 229 meter bij de Waalstraat, en treinstation Utrecht Vaartsche Rijn ligt op 878 meter. De gemeente Utrecht biedt daarmee goede mogelijkheden om je te verplaatsen.
Risico-indicaties op adresniveau
Wel zijn er risico-indicaties op gebiedsniveau: de geluidsbelasting van wegverkeer is 50 dB Lden, boven de norm, terwijl spoorweglawaai met 37 dB Lden onder de norm blijft. Het funderingsrisico is gemiddeld, mede omdat het pand vóór 1970 is gebouwd. Bij hevige regen is er een gemiddelde kans op wateroverlast, en het huidige overstromingsrisico is verhoogd, al daalt dat naar laag in 2050. Hittestress is nu laag, maar wordt in 2050 gemiddeld. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze woning.
Aanbod en bronnen
Op het moment van schrijven wordt de woning via twee kanalen aangeboden, waaronder Dina verkoopt op Funda.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Gouwestraat 33B, Utrecht
Hoe verhoudt de vraagprijs van €299.000 zich tot andere woningen in de buurt?
De vraagprijs ligt 40% onder de buurtgemiddelde vraagprijs van €500.647. De gemiddelde vraagprijs per m² in de buurt is €6.590, terwijl deze woning op €7.293 per m² uitkomt op basis van de makelaar-opgave. Het is een marktconforme prijs voor deze woning, die met 41 m² wel 51% kleiner is dan het buurtgemiddelde van 84 m².
Hoe is de woning ingedeeld?
Het is een bovenwoning op de tweede woonlaag met 2 kamers, waarvan 1 slaapkamer, en 1 badkamer. De woning heeft 1 woonlaag en een inhoud van 138 m³. Volgens de makelaar is het woonoppervlak 41 m², terwijl de BAG-registratie 46 m² aangeeft. De woning heeft dakisolatie, dubbel glas en vloerisolatie, en wordt verwarmd met een cv-ketel.
Wat is de VvE-bijdrage voor deze woning?
De VvE-bijdrage is €250 per maand. Dit bedrag staat vermeld in de advertentie en is bedoeld voor het onderhoud van de gemeenschappelijke delen van het gebouw. De woning is volle eigendom, wat betekent dat je het volledige eigendom van de woning verwerft.
Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?
Het energielabel is C. Dit label geeft een indicatie van de energiezuinigheid van de woning. Met label C kun je een gemiddelde energieprestatie verwachten, wat betekent dat de stookkosten redelijk zijn, maar niet zo laag als bij een woning met een zuiniger label. De woning heeft dakisolatie, dubbel glas en vloerisolatie.
Hoe is het gesteld met het funderingsrisico in deze buurt?
Het funderingsrisico in dit postcodegebied is gemiddeld. De woning is gebouwd vóór 1970, net als 100% van de panden in dit postcodegebied. In de buurt heeft 3% van de panden een verhoogd paalrot-risico volgens de Klimaateffectatlas. Dit is een indicatie op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
De Coop ligt op 210 meter en de Albert Heijn op 448 meter, dus boodschappen zijn dichtbij. Er zijn meerdere basisscholen binnen 500 meter, waaronder KBS Gertrudis en OBS Maaspleinschool. De huisartsenpraktijk De Greev zit op 339 meter en de apotheek Pluymaekers op 232 meter. Het Diakonessenhuis ligt op 2 kilometer afstand.
Hoe is de buurt Rivierenwijk qua sfeer en bewoners?
De Rivierenwijk heeft ruim 9.000 inwoners, waarvan 38% tussen de 25 en 45 jaar oud is. Bijna de helft van de huishoudens bestaat uit één persoon. Bewoners geven de buurt gemiddeld een 7,0. Een bewoner noemt het "een mooie buurt" die steeds mooier wordt, terwijl een ander kritisch is over de veiligheid en het onderhoud van de buurt.
Hoe is het openbaar vervoer geregeld?
Buslijn 1 stopt op 229 meter bij de halte Utrecht, Waalstraat. Ook buslijn 29 stopt op 322 meter bij de Balijebrug. Treinstation Utrecht Vaartsche Rijn ligt op 878 meter afstand, dus je kunt zowel met de bus als met de trein reizen. De haltes liggen op loopafstand van de woning.
Wat is de geluidsbelasting rondom deze woning?
De geluidsbelasting van wegverkeer is 50 dB Lden, wat boven de geluidsnorm ligt, volgens gegevens uit 2022. De geluidsbelasting van spoorweglawaai is 37 dB Lden, wat niet boven de norm is, volgens gegevens uit 2023. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen metingen op deze specifieke locatie.
Hoe is het overstromingsrisico in deze buurt?
Het huidige overstromingsrisico is verhoogd, maar in 2050 wordt dit risico als laag ingeschat. Bij hevige regen is er een gemiddelde kans op wateroverlast. Hittestress is nu laag, maar wordt in 2050 gemiddeld. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau volgens de Klimaateffectatlas, geen garanties voor deze specifieke woning.





