Appartement te koop: Pieter Cornelisz. Hooftstraat 210, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenPieter Cornelisz. Hooftstraat 210

Pieter Cornelisz. Hooftstraat 210

Concertgebouwbuurt, Amsterdam

€ 2.280.000
Buurt Concertgebouwbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 165m²
31% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 367m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Aan de Pieter Cornelisz. Hooftstraat

Deze lichte en royale appartement uit 1991 ligt in de chique Concertgebouwbuurt, op loopafstand van het Museumplein. Met 165 m² woonoppervlak is het een flink stuk ruimer dan de gemiddelde koopwoning in de buurt. Het energielabel A betekent dat je weinig aan stookkosten kwijt zult zijn. De vraagprijs van € 2.280.000 is aan de hoge kant, maar past bij het aanbod van appartementen in Amsterdam.

De buurt: Concertgebouwbuurt

De Concertgebouwbuurt is een van de meest gewilde buurten van Amsterdam, met statige herenhuizen en brede straten. De buurt telt zo'n 1.875 inwoners, waarvan veel eenpersoonshuishoudens en stellen zonder kinderen. Het is een rustige, veilige wijk met een hoge omgevingsadressendichtheid. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: de buurt Concertgebouwbuurt is een toplocatie.

Leven in de straat

's Ochtends haal je verse broodjes bij de Albert Heijn om de hoek (367 m) of bij de SPAR (491 m). Voor de kinderen zijn er basisscholen als Het Museumkwartier (292 m) en de Cornelis Vrijschool (312 m) op loopafstand. Het Sweelinck College voor voortgezet onderwijs ligt op 617 m. Het Vondelpark is twee straten verder.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Broersma Wonen aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 2.280.000
Prijs per m²€ 13.818
Woonoppervlakte165m²
Perceeloppervlakte238m²
Bouwjaar1991
EnergielabelA
BuurtConcertgebouwbuurt
WijkMuseumkwartier
GemeenteAmsterdam

Locatie

Pieter Cornelisz. Hooftstraat 210, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Concertgebouwbuurt

Inwoners1.875
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Concertgebouwbuurt

Woningvoorraad1.031
Gem. WOZ-waarde€ 1.373.000
Koopwoningen54%
Huurwoningen45%

Supermarkten

155 binnen 5 km

Albert Heijn
Van Baerlestraat 33A
367m
Albert Heijn
Overtoom 116H
447m
SPAR
Stadhouderskade 24B
491m

Scholen

214 binnen 5 km

Basisschool Het Museumkwartier
Basisonderwijs · 158 leerlingen
292m
Cornelis Vrijschool voor Basisonderwijs
Basisonderwijs · 243 leerlingen
312m
Hildebrand Van Loonschool
Basisonderwijs · 232 leerlingen
471m

Veelgestelde vragen

Over Pieter Cornelisz. Hooftstraat 210, Amsterdam

Welk energielabel heeft Pieter Cornelisz. Hooftstraat 210?

De woning aan Pieter Cornelisz. Hooftstraat 210 in Amsterdam heeft energielabel A.

Is € 2.280.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van € 2.280.000 ligt onder de gemiddelde verkoopprijs van € 2.964.000 in de Concertgebouwbuurt. De gemiddelde prijs per m² is € 23.524, terwijl dit appartement uitkomt op € 13.818 per m². Dat is relatief laag voor de buurt. Wel is het oppervlak met 165 m² groter dan het buurtgemiddelde van 126 m². De prijs lijkt marktconform, zeker gezien het energielabel A.

Hoe snel worden woningen in deze buurt verkocht?

Woningen in de Concertgebouwbuurt worden gemiddeld binnen 16 dagen verkocht. Dat is snel, wat aangeeft dat de vraag groot is. Dit appartement is pas één keer te koop gezet, dus het is nog niet te zeggen hoe lang het op de markt staat.

Wat is de gemiddelde prijs per m² in de buurt?

De gemiddelde prijs per m² voor koopwoningen in de Concertgebouwbuurt is € 23.524. Dit appartement heeft een prijs per m² van € 13.818, wat aanzienlijk lager is. Dat komt doordat het oppervlak groter is dan gemiddeld, terwijl de vraagprijs relatief bescheiden is.

Hoeveel woningen zijn er te koop in de Concertgebouwbuurt?

Op dit moment staat er slechts één koopwoning te koop in de Concertgebouwbuurt, namelijk dit appartement. Dat is extreem weinig. Ter vergelijking: er zijn 42 woningen verkocht in de afgelopen periode, dus de doorstroming is er wel.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is A, wat betekent dat de woning zeer energiezuinig is. Je kunt lage stookkosten verwachten. In de buurt heeft 33,3% van de woningen label B, 33,3% label C en 33,3% label D of lager. Dit appartement steekt daar gunstig bij af.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand: Basisschool Het Museumkwartier (292 m), Cornelis Vrijschool (312 m) en Hildebrand Van Loonschool (471 m). Voor voortgezet onderwijs is Sweelinck College op 617 m. Ook kinderdagverblijven zijn dichtbij (200 m).