Schutstraat 64
2e Daalsebuurt en omgeving, Utrecht
Een ruim appartement in de 2e Daalsebuurt
Dit appartement aan de Schutstraat 64 ligt in de 2e Daalsebuurt en omgeving, een buurt in Utrecht Noordwest. Met een woonoppervlak van 115 m² volgens de makelaar is dit een flink huis, 47% groter dan het buurtgemiddelde van 78 m². De vraagprijs van €475.000 ligt precies op de mediaan voor koopwoningen in deze buurt, en daarmee is de prijs marktconform. Het is een appartement uit 1930, met energielabel D. Vergelijk je dit met andere appartementen in Utrecht, dan valt de ruime oppervlakte op.
De woning zelf
De woning heeft zes kamers, waarvan vijf slaapkamers, en één badkamer. Het appartement ligt op de eerste verdieping en heeft een balkon. Volgens de makelaar is er dubbel glas en muurisolatie aanwezig, en de verwarming gaat via een cv-ketel. Het is volle eigendom. De BAG-registratie geeft een woonoppervlak van 90 m², terwijl de makelaar 115 m² opgeeft.
Een buurt met karakter
Met bijna 4.000 inwoners, waarvan de helft tussen de 25 en 45 jaar oud is, is dit een levendige buurt. Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,3; een van hen zegt: "Ik woon al 26 jaar in Zuilen en beschouw het nog altijd als één van de beste buurten van Utrecht." Een ander noemt het "gewoon leuk enzo". De buurt 2e Daalsebuurt en omgeving heeft veel eenpersoonshuishoudens, 61%, en relatief weinig gezinnen met kinderen.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De dagelijkse boodschappen doe je bij PLUS op 359 meter, of bij Albert Heijn of Aldi op ruim 500 meter. Basisschool de Boemerang zit op 371 meter, en de huisarts en apotheek zitten beide op 441 meter. Buslijn 3 stopt op 239 meter bij halte Utrecht, Viaduct, en buslijnen 3, 6, 7 en 27 op 350 meter bij de David van Mollemstraat. Treinstation Utrecht Zuilen ligt op ruim een kilometer. De gemeente Utrecht heeft verder alles binnen handbereik.
WOZ en adresgegevens
De WOZ-waarde is €483.000, vastgesteld op 1 januari 2025. De vraagprijs ligt 2% onder de WOZ-waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 41% gestegen, van €343.000 naar €483.000. Wat betreft risico-indicaties op adresniveau: de geluidsbelasting van wegverkeer is 61 dB Lden, boven de norm, en spoorweglawaai 64 dB Lden, ook boven de norm. Het funderingsrisico is gemiddeld, een gebiedsindicatie. Wateroverlast bij hevige regen is gemiddeld, net als het overstromingsrisico nu en hittestress.
Bron en makelaar
Op het moment van schrijven wordt de woning via twee kanalen aangeboden, waaronder Punt Makelaars Utrecht.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Buitenruimte
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Schutstraat 64, Utrecht
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot de WOZ-waarde?
De vraagprijs van €475.000 ligt 2% onder de WOZ-waarde van €483.000, die is vastgesteld op 1 januari 2025. De WOZ-waarde is de gemeentelijke taxatie en geen actuele marktwaarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 41% gestegen, van €343.000 naar €483.000.
Hoeveel kamers en slaapkamers heeft dit appartement?
Volgens de makelaar heeft de woning zes kamers, waarvan vijf slaapkamers, en één badkamer. Het appartement ligt op de eerste verdieping en heeft een balkon. De woonoppervlakte is volgens de makelaar 115 m², terwijl de BAG-registratie 90 m² aangeeft.
Wat is het energielabel en wat zegt dat over de woning?
Het energielabel is D. Het label zegt niets over de bouwkundige staat van de woning, maar geeft een indicatie van de energieprestatie. De makelaar vermeldt dat er dubbel glas en muurisolatie aanwezig is. Bij label D kun je rekening houden met gematigde energiekosten, maar het is geen oordeel over de kwaliteit van het huis.
Hoe zit het met het funderingsrisico op dit adres?
De openbare risicodata geven een gemiddelde indicatie voor het funderingsrisico in dit postcodegebied. Het is een gebiedsindicatie, geen inspectie van deze specifieke woning. Het pand is gebouwd in 1930, en in de buurt heeft 2% van de panden een verhoogd paalrot-risico volgens de Klimaateffectatlas.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
Op loopafstand vind je supermarkten als PLUS op 359 meter en Albert Heijn en Aldi op 513 meter. Basisschool de Boemerang zit op 371 meter, en de huisarts en apotheek op 441 meter. Buslijn 3 stopt op 239 meter, en treinstation Utrecht Zuilen ligt op 1045 meter.
Hoe is de buurt 2e Daalsebuurt en omgeving?
De buurt heeft bijna 4.000 inwoners, waarvan de helft tussen 25 en 45 jaar oud is. Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,3. Een bewoner noemt het "één van de beste buurten van Utrecht" met winkels, scholen en het Julianapark dichtbij. Een ander zegt dat het "steeds groener en mooier" wordt.
Wat is de gemiddelde prijs voor een koopwoning in deze buurt?
In de buurt staan 19 koopwoningen te koop, met een gemiddelde vraagprijs van €451.921 en een mediaan van €475.000. De prijzen variëren van €165.000 tot €650.000. De gemiddelde prijs per m² is €6.165, terwijl dit appartement op €4.130 per m² zit op basis van de makelaar-opgave.
Is er geluidsoverlast op dit adres?
De geluidsbelasting van wegverkeer is 61 dB Lden, boven de geluidsnorm, en spoorweglawaai is 64 dB Lden, ook boven de norm. Vliegverkeer zit op 41 dB Lden, onder de norm. Dit zijn indicaties op adresniveau uit openbare data, geen metingen in de woning zelf.





