Studio te koop: Draaiweg 56, Utrecht
KopenUtrechtStudio'sDraaiweg 56

Draaiweg 56

Tuinwijk-West, Utrecht

€ 625.000
Buurt Tuinwijk-West, UtrechtBekijk buurt
Jumbo op 208m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
37% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel F
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een studio met allure in Tuinwijk-West

Deze studio van 42 m² aan de Draaiweg 56 in Utrecht is een bijzondere vondst. Het pand uit 1926 ademt karakter, met een energielabel F dat aangeeft dat isolatie en verwarming aandacht vragen. Met een vraagprijs van €625.000 is dit aan de hoge kant vergeleken met het buurtgemiddelde van €525.000, maar de ligging in deze gewilde buurt maakt het een marktconforme prijs. Bekijk ook andere studios in Utrecht voor een breder beeld.

Leven in Tuinwijk-West

Tuinwijk-West is een levendige buurt met veel jonge huishoudens en een mix van eenpersoons- en gezinswoningen. De omgevingsadressendichtheid is hoog, wat zorgt voor een stedelijke sfeer. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de buurt staat bekend om zijn groene karakter en nabijheid van voorzieningen. De buurt Tuinwijk-West biedt een fijne balans tussen rust en reuring.

Dagelijkse routine om de hoek

Je dagelijkse boodschappen doe je bij Jumbo, twee straten verder, of bij Albert Heijn op loopafstand. Voor de kleintjes zijn er basisscholen zoals De Koekoek en Dr. Bosschool om de hoek. Het voortgezet onderwijs is tien minuten lopen. De gemeente Utrecht biedt een uitgebreid netwerk aan voorzieningen, van parken tot restaurants.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Wij Makelaardij en Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt22 april 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 625.000
Prijs per m²€ 14.881
Woonoppervlakte42m²
Perceeloppervlakte49m²
Bouwjaar1926
EnergielabelF
BuurtTuinwijk-West
WijkNoordoost
GemeenteUtrecht

Locatie

Draaiweg 56, Utrecht

Buurt statistieken

Gegevens uit Tuinwijk-West

Inwoners2.315
Mannen46%
Vrouwen54%

Woningmarkt

Gegevens uit Tuinwijk-West

Woningvoorraad1.102
Gem. WOZ-waarde€ 501.000
Koopwoningen59%
Huurwoningen41%

Supermarkten

69 binnen 5 km

Jumbo
Merelstraat 46
208m
Albert Heijn
Willem van Noortplein 6
371m
Albert Heijn
Oudenoord 1
535m

Scholen

130 binnen 5 km

Openbare Basisschool De Koekoek
Basisonderwijs · 331 leerlingen
189m
Basisschool Dr. Bosschool
Basisonderwijs · 405 leerlingen
265m
Al Amana College Utrecht
Voortgezet onderwijs · 211 leerlingen
603m

Veelgestelde vragen

Over Draaiweg 56, Utrecht

Welk energielabel heeft Draaiweg 56?

De woning aan Draaiweg 56 in Utrecht heeft energielabel F.

Is €625.000 een realistische prijs voor een studio van 42 m²?

De vraagprijs van €625.000 ligt boven de gemiddelde koopprijs in de buurt van €525.000, maar de gemiddelde prijs per m² in Tuinwijk-West is €7.604. Voor deze studio komt dat neer op €14.881 per m², wat aanzienlijk hoger is. De prijs weerspiegelt de gunstige ligging en het karakter van het pand, maar is aan de hoge kant vergeleken met andere koopwoningen in de buurt.

Wat betekent energielabel F voor mijn energiekosten?

Energielabel F duidt op een slechte energieprestatie. Dat betekent dat de woning waarschijnlijk slecht geïsoleerd is en je hoge stookkosten kunt verwachten. In de buurt heeft 25% van de koopwoningen een label D of lager, dus dit is niet uitzonderlijk, maar het is wel iets om rekening mee te houden bij je maandlasten.

Hoe is de buurt Tuinwijk-West om in te wonen?

Tuinwijk-West is een stedelijke buurt met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen veel jonge mensen en eenpersoonshuishoudens. De buurt heeft een hoog voorzieningenniveau, met supermarkten, scholen en parken dichtbij. Het is een levendige omgeving met een mix van koop- en huurwoningen.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand, zoals Openbare Basisschool De Koekoek (189 m) en Basisschool Dr. Bosschool (265 m). Voor voortgezet onderwijs is Al Amana College Utrecht op 603 m afstand. Ook zijn er kinderdagverblijven in de buurt.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation ligt op 1,4 km afstand, ongeveer 15 minuten lopen. Dat is redelijk dichtbij voor een stedelijke buurt.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In Tuinwijk-West stonden koopwoningen gemiddeld 31 dagen te koop voordat ze verkocht werden. Dat is relatief kort, wat wijst op een actieve woningmarkt.