KopenGroningenTussenwoningenWalstraat 10

Walstraat 10

Binnenstad-Oost, Groningen

€ 239.000
Buurt Binnenstad-Oost, GroningenBekijk buurt
Albert Heijn op 323m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor jongeren
41% van de bewoners is 15-25 jaar
Energielabel G
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een compacte tussenwoning in de levendige Binnenstad-Oost

Deze tussenwoning uit 1915 staat in het hart van de stad, waar de straten bruisen van energie. Met 43 m² woonoppervlak en een klein perceel van 34 m² is het een knusse plek. De woning heeft energielabel G, wat betekent dat je hoge stookkosten kunt verwachten. De vraagprijs van €239.000 is aan de scherpe kant vergeleken met andere tussenwoningen in Groningen.

Binnenstad-Oost: een multiculturele en gezellige buurt

De buurt Binnenstad-Oost scoort gemiddeld een 7,98 op basis van twaalf beoordelingen. Een bewoner zegt: "Gezellige multiculturele buurt. Jong en oud wonen hier. Gezellige buurt met veel cafeetjes en restaurants en je loopt zo het centrum in." Een ander noemt het "Cozy density" en waardeert de leuke huisjes en goede bereikbaarheid, maar mist wat groen. De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en jonge mensen tussen 15 en 45 jaar.

Het dagelijks leven in de straat

Om de hoek vind je Albert Heijn voor je dagelijkse boodschappen, en twee straten verder is Ekoplaza. Voor schoolgaande kinderen is het Praedinius Gymnasium naast de deur, en de St. Michaëlschool op loopafstand. De gemeente Groningen biedt verder volop voorzieningen, van restaurants tot het openbaar vervoer.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt14 februari 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 239.000
Prijs per m²€ 5.558
Woonoppervlakte43m²
Perceeloppervlakte34m²
Bouwjaar1915
EnergielabelG
BuurtBinnenstad-Oost
WijkCentrum
GemeenteGroningen

Locatie

Walstraat 10, Groningen

Ervaringen uit de buurt

Goed · 12 bewoners

9.1
Ria Wiardi
10-08-2025
Gezellige multiculturele buurt

Jong en oud wonen hier. Gezellige buurt met veel cafeetjes en restaurants en je loopt zo het centrum in.

8.9
Ria Wiardi
16-07-2025
Gezellige buurt met multi culturele bewoners

Vanaf het begin woon ik hier heel graag. Jong en oud wonen hier en het is heel groen. Je loopt zo de binnenstad in en er zijn veel eettentjes in de buurt.

7.6
Ruben buurtje
25-03-2025
Cozy density

Zelf ervaar ik weinig samenhang in de buurt. Desondanks is het een gezellig plekje, veel leuke huisjes, goed bereikbaar. Alleen wat weinig groen & niet altijd even schoon.

7.3
J Bru
04-02-2025
Fijne plek in de stad

Het is een mooie locatie vlak bij de gracht en de binnenstad. Maar hier is het ook wel mee gezegd. Weinig groen, samenhorigheid en vaak vies op straat

9.6
Carmelita
29-08-2024
Heel goed

De woning waar ik nu 14 jaar woon bevalt heel goed en woon in een heel mooie buurt heel ordelijk

7.8
Frederik Guddat
22-07-2024
En plek die alles heeft

Het heeft alles. Dat hoeft niet altijd positief te zijn maar in het algemeen is het echt leuk hier!

Buurt statistieken

Gegevens uit Binnenstad-Oost

Inwoners4.400
Mannen52%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Binnenstad-Oost

Woningvoorraad2.703
Gem. WOZ-waarde€ 254.000
Koopwoningen11%
Huurwoningen89%

Supermarkten

49 binnen 5 km

Albert Heijn
Oude Ebbingestraat 19
323m
AH to go
Hanzeplein 1
422m
Ekoplaza
Nieuwe Ebbingestraat 49-51
574m

Scholen

78 binnen 5 km

Praedinius Gymnasium
Voortgezet onderwijs · 774 leerlingen
120m
H.N. Werkman Stadslyceum voor havo, atheneum en lyceum
Voortgezet onderwijs · 1443 leerlingen
248m
IKC Borgman Ebbinge
Basisonderwijs · 297 leerlingen
352m

Veelgestelde vragen

Over Walstraat 10, Groningen

Welk energielabel heeft Walstraat 10?

De woning aan Walstraat 10 in Groningen heeft energielabel G.

Is €239.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €239.000 ligt onder de gemiddelde koopprijs in de buurt (€284.000) en ook onder de mediaan. In de afgelopen periode werden woningen in Binnenstad-Oost gemiddeld voor €334.104 verkocht, maar die waren gemiddeld 58 m² groot. Deze woning is met 43 m² kleiner, dus de prijs per m² is met €5.558 iets hoger dan het buurtgemiddelde van €5.032. Het is een scherpe prijs voor een instap in de binnenstad.

Wat betekent energielabel G voor mijn woonlasten?

Energielabel G is het minst zuinige label. Dat betekent dat de woning slecht geïsoleerd is en je hoge stookkosten kunt verwachten. In de buurt heeft 25% van de koopwoningen een label A+ of beter, en 50% label B. Deze woning springt er dus negatief uit.

Hoe is de buurt Binnenstad-Oost voor jonge alleenstaanden?

De buurt bestaat voor een groot deel uit eenpersoonshuishoudens (2.815 van de 3.505 huishoudens) en de meeste inwoners zijn tussen de 15 en 45 jaar. Het is een levendige, multiculturele buurt met veel cafeetjes en restaurants. Bewoners waarderen de gezelligheid en de nabijheid van het centrum. Wel is het soms minder schoon en is er weinig groen, zoals een bewoner opmerkt.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn diverse scholen op loopafstand. Het Praedinius Gymnasium (voortgezet onderwijs) ligt op 120 meter, en de St. Michaëlschool (basisonderwijs) op 435 meter. Ook IKC Borgman Ebbinge (basisonderwijs) is dichtbij, op 352 meter. Voor jongere kinderen zijn er kinderdagverblijven op 500 meter afstand.

Hoe veilig is de buurt?

In de buurt zijn in totaal 329 misdrijven geregistreerd, maar het aantal inwoners is 4.400. Het is een stedelijke omgeving met veel horeca en uitgaansgelegenheden, wat kan zorgen voor overlast. Een bewoner noemt de buurt 'gezellig' maar ook 'niet altijd even schoon'. Het is aan te raden om zelf een indruk te krijgen door op verschillende momenten door de straat te lopen.